Teks Özel Seri (Dev Albümler 25.Cilt sonrası)- Çizgi Düşler

Başlatan köstebek, 26 Şubat, 2016, 11:14:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: köstebek - 26 Şubat, 2016, 11:14:20
Evet, bu pek de coşkuyla yapmadığım bir iş, ama konu başlığını açmak gerekiyor.

Teks "Özel Seri", ülkemizde başlıyor.

Manfredi yazmış, Gomez çizmiş; konusu çok eskilere, yazılı, hatta yazılmamış tarihin başlangıç günlerine dek uzanıyor: Kendisini tamamlayacak parçayı, karşı cinsini arayan insanlar...

Bende yalan söylemeye başladım çizgi roman konusunda ya :) Almayacağım küçüleceği zaman desem de dayanamadım aldım. Akşam okuyacağım.

Köstebek abinin dediği gibi Evet, bu pek de coşkuyla yapmadığım bir iş, :(
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Epeyce zaman önce internetten indirdiğim bir kitapçıktan:"Bir Nisan ikindisinde Teks ve arkadaşları tüm kervanların Oregon hattından Batı'ya doğru
yolculuğa başladığı nokta olan Missouri üzerindeki İndependence  kentine ulaşırlar."Oregon Hattı ile ta Pasifik kıyısındaki  üzere Sacramento (California)
şehrine ulaşmak üzere zorlu bir yolculuk yapacaklardır.İki hat daha vardır.Bozeman ve Santa Fe yolları.Bozeman hattı Oregon eyaletindeki Oregon
şehrine;Santa Fe Yolu da California'nın San Diego şehrinde son bulacaktır.
      Bu Özel Seri 1.sayı bu yolculuğu mu anlatıyor?

seastar1000

Esdik gürledik; istersenız basın ben almam dedik de öğlen forumda çıktığını duyunca akşam üstü gittik aldık.
Eskinın çamur gibi başı sonu belli olmayan tex lerini okuyan bir nesil olarak fazla atar yapmak olmuyor galiba.
Şöyle bir bakdım yarın okuyacağım ınşallah fakat güzel olmuş galiba, resimler daha bir cana yakın olmuş gibi geldi.
Hadi hayırlısı diyelım, bakalım bu sefer çok satar ınşallah diyorum.

caretta

Okuyunca lütfen yorumlarınızı da yazın seastar1000 dostum.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 05 Mart, 2016, 20:12:45
Epeyce zaman önce internetten indirdiğim bir kitapçıktan:"Bir Nisan ikindisinde Teks ve arkadaşları tüm kervanların Oregon hattından Batı'ya doğru
yolculuğa başladığı nokta olan Missouri üzerindeki İndependence  kentine ulaşırlar."Oregon Hattı ile ta Pasifik kıyısındaki  üzere Sacramento (California)
şehrine ulaşmak üzere zorlu bir yolculuk yapacaklardır.İki hat daha vardır.Bozeman ve Santa Fe yolları.Bozeman hattı Oregon eyaletindeki Oregon
şehrine;Santa Fe Yolu da California'nın San Diego şehrinde son bulacaktır.
      Bu Özel Seri 1.sayı bu yolculuğu mu anlatıyor?

Hiç alakası yok, abi. Çok güzel bir hikâye aslında; dediğim gibi Manfredi Bey yazmış, neden ünlü olduğunun da hakkını vermiş. Bildiğimiz klasik Teks hikâyelerinin çok dışında... Ana karakterimiz genç bir delikanlı, eli yüzü düzgün, temiz traşlı, altında Köroğlu'nun "Kırat"ı gibi bembeyaz dehşet bir at var; gören bir daha bakıyor. Yalnız bu gencin bir sorunu var; etrafta askerdi, rangerdi, bilmemneydi, silahlı, veya çok soru soran birilerini görünce çıldırıyor ve anında basıyor tetiğe... Ranger komutanlığı bakıyor iş olacak gibi değil, hemen Teks ve Carson'un çağırıyor, halledin şu işi diye...
Bu hikâyenin bir yanı, diğer yanında da ısmarlama gelinler var... Gerisi kitabı elinize alıp okuduğunuzda... Pek Teks'e benzemeyen bir Teks ve pek de "dev" albüme benzemeyen bir Teks cildi... lakin beğenme olasılığınız çok çok yüksek...

caretta

Köstebek Bey İtalyancası bilgisayarımda ama sadece resimlere bakıyorum.Cayuse Reisi Beyaz Bizon da pek Gece Kartalı'nın
otoritesini takmıyor galiba.Neyse fazla kurcalamayayım.Bayağı heyecan yüklü,bol çatışmalı bir macera.Haritayı inceledim.
Sizin dediğiniz gibi bu macera Missouri'de başlamıyor.Utah'ta başlıyor ve kafile kuzey batıya doğru yola devam ediyor.
Yol üzerindeki Boise Kalesi'ne de üğruyorlar.
      Siparişi verdim.Perşembe-cuma gibi elimde olur umarım.

pizagor

Alıntı yapılan: seastar1000 - 05 Mart, 2016, 20:48:55
Esdik gürledik; istersenız basın ben almam dedik de öğlen forumda çıktığını duyunca akşam üstü gittik aldık.
Eskinın çamur gibi başı sonu belli olmayan tex lerini okuyan bir nesil olarak fazla atar yapmak olmuyor galiba.
Şöyle bir bakdım yarın okuyacağım ınşallah fakat güzel olmuş galiba, resimler daha bir cana yakın olmuş gibi geldi.
Hadi hayırlısı diyelım, bakalım bu sefer çok satar ınşallah diyorum.

:) :) :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

caretta

Ben de eski dev albüm Teksleri Hennessy gibi kitaplığa yatay olarak yerleştirmiştim.Hem sırtlarındaki macera
isimleri rahat okunuyor hem de uzun boyları kitaplıkta sorun yaratmıyordu.Çizgi Düşler bunların boyunu
küçültmekle "Ben bu büyük boylu,Kitaplığıma sığmayan Teks serisini almam" diyen Teks okurlarına da
bahane bırakmadı.Daha yeni kitabı görmedim ama 24 adet büyükboy  dev albüme bayağı alışmıştım.
Boyu uzun kalsaydı da varsın kitaplıkta estetik durmasaydı demekten de kendimi alamıyorum.

pizagor

Şahsi fikrim o 24'lü grupta Yalnız Atlı'nın da ayrı bir gariplik abidesi olduğudur...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

caretta

Yeni yayınlanan "Özel Seri Teks" birinci sayıyı alıp okuyanlar ne diyorlar acep ?

Yoksa bu Teks de 24.sayı gibi makus talihine yenilerek pek satılmadı mı?

Boyu bosu, fontu, çevirisi, konusu, çizimi, senaryosu ?

HacıGeraltEmmi

Klasik Türk boyu :)
Çizimleri beğendim ama okumaya fırsatım olmadı

hennessy

Şu an okuyorum Caretta abi bildiğin Tex yol hikayesi çizimler güzel.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 09 Mart, 2016, 19:33:38
Yeni yayınlanan "Özel Seri Teks" birinci sayıyı alıp okuyanlar ne diyorlar acep ?

Yoksa bu Teks de 24.sayı gibi makus talihine yenilerek pek satılmadı mı?

Boyu bosu, fontu, çevirisi, konusu, çizimi, senaryosu ?

Şimdi Caretta Beyciğim,
kitabın boyu bosu klasik seri Teks kadar, kavruk Anadolu delikanlısı kıvamında, dev albümlerle yan yana koymazsan büyük sorun yok gibi, ama yine de insanın içi bir cızz ediyor, neyse...
Satış konusuna gelirsek: Dün gece biraz ilker Beyciğimin yanına uğradım da, keyfi yerinde görünüyordu; şu ana dek bastğımız tüm Tekslerden (maxiler falan dahil) en iyi satanı olduğunu söyledi. Ama boyut küçültmesinde son ana dek hep muıhalefette kaldığım için bana özel kıllandırmak için bir cümle de kurmuş olabilir. Bizimkinin kendi satış rekorunu kırmasının yanı sıra diğer dükkânlar da memnun görünüyor. Örneğin İlyas Beyciğim, ilk alımda diğer devlere göre %50 fazla çekmiş vs.

caretta

Köstebek Bey Özel Teks ile ilgili güzel satış haberlerinize sevindim.Demek ki neymiş?"Önemli olan boyu değil işleviymiş".Ehm şimdi bu cümle de
yanlış yere çekilecek!Şaka bir yana bugün kitabı okudum.Rahatça eline alarak okuyorsun.Kareler de öyle ufak değil.Aylık,Klasik,Maksi hatta Almanak
serileri ile uyumlu bir serimiz oldu.Boy küçülünce fiyat da aşağı çekildi.Biz nelere alışmadık ki bu yeni Teks'e de alışırız.
      Maceraya gelince:Manfredi-Gomez ikilisi güzel bir iş çıkarmış.Çizimler güzel.Sürükleyici bir senaryosu var.Çok rahat okunuyor.Maceradaki 6
kadından çok etkilendim.Emma,Constance,Dorothy,Gloria,Brenda ve merhume Muriel çok yürekli kadınlarmış doğrusu.Ken Parker 41.sayı "Hafif
Meşrep Kadınlar"adlı macera da buna benzer bir konu taşıyordu.Kevin Fletcher adlı hasta ruhlu gencin peşinde Teks ve Karson çok zorlu bir yolculuk
yapıyorlar.Rocky Mountains'i aşıyorlar.Maceranın finalinde de Kevin'in amcasının din adamı değil de muhabbet tellalı olduğu ortaya çıkıyor.
       Aylık Seri'de rahatça 2x112 sayfalık bir macera da olabilecek bu ilginç macerayı tavsiye ederim.