Teks Özel Seri (Dev Albümler 25.Cilt sonrası)- Çizgi Düşler

Başlatan köstebek, 26 Şubat, 2016, 11:14:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Çetin Abi; Atilla Abi'yi de kendine benzetti sonunda.

Aklımın ucundan boy ve işlev ile ilgili bir cümle duyacağım geçmezdi, Caretta'dan ;D
They drew first blood...

caretta

xmenac

Kitaba yönelik talebin artması sevindirici. Yapılan değişiklik işe yaramışa benziyor.

hennessy

Kitaba olan talep beni çok sevindirdi. Kostebek abi gibi dusunsemde. Yalnız çizimleri çok beğendim. Birtek tex çok sert adam modunda çizilmiş bir çok karede bu ilginç idi.

Kolay değil hep iyi seneryo çıkarmak ama bence zayıf bir seneryo idi

Kadın olmanın ne kadar zor olması ve zorlu yolculuk dışında beni heyecanlandıran fazla bişi yoktu.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Küçültme kararı çok eleştirildi.

Ama çevremdem aldığım yorumların neredeyse tamamı bu yeni ürünü çok beğenmiş.

BAHADIR

Dylan ve Tex'in başına gelenlerden sonra cümle kurmakta bile zorlanıyorum...

Gül gibi "Dev Albüm" serilerinin canına okundu... Elimizdekilerin kıymetini bilmek lazım...

Şimdi "boy ve işlev" muhabeti açılıyor ya... Kim "Dev Albüm"den aldığı zevki ufacık Teks'den alacak merak ediyorum...

haziran00

Alıntı yapılan: BAHADIR - 11 Mart, 2016, 14:36:06
Dylan ve Tex'in başına gelenlerden sonra cümle kurmakta bile zorlanıyorum...

Gül gibi "Dev Albüm" serilerinin canına okundu... Elimizdekilerin kıymetini bilmek lazım...

Şimdi "boy ve işlev" muhabeti açılıyor ya... Kim "Dev Albüm"den aldığı zevki ufacık Teks'den alacak merak ediyorum...

abi gayet almayanlar da ilgi gösteriyor artık önerdiğim her 10 kişiden 9 u bu büyük okunmaz deyip almıyordu şimdi herkes alıyor :)

caretta

Bonelli'nin sitesinde bu özel seri 30.sayıya kadar görülüyor.
Çizgi Düşler resmi sözcüsü Mustafa Bey de bu yıl 6 adet Özel Teks yayınlayacaklarını duyurmuştu.
Yani 25-30 sayılar. Ben özellikle 27 ve 29.sayıları beğendim. 27''de El Morisco var.
29.sayıda da yine gizemli bir macera. Çizgi Düşler artık bunları nasıl yayınlar bilemem.
En uygunu ikişer aylık aralarla olabilir. 4-6-8-10-12 aylar dersek 2016 itibarıyla bu 6 sayı yayınlanmış olur.
Satış miktarlarındaki artış da yayınevini cesaretlendirecektir. Bu serinin iyi satan bir Teks olması beni sevindirir.

rumar80

Öncelikle şunu söyleyeyim: Süper ciltlerin küçülmesi kitaplıkta görüntü olarak kötü gözükmekte kabul, ama maceranın okunmasında çok ta büyük bir problem yaşamıyorsunuz.
   Konuya gelince: Tex ve Carson durduk yerde vurulan Ranger arkadaşlarının katilini yakalamak üzere Oregon'a doğru yola çıkarlar. Yolda aynı yere evlenmeye gidecek kadınları taşıyan bir kervan ile karşılaşırlar ve birlikte yolculuk ederler.
   Hikayeyi Manfredi yazmış. Bana Tex macerasından çok bir Mr No macerası imiş gibi geldi. Uzaktaki bir hedefe giden bir grup insan, doğa ve yerlilerle mücadele ederler. Bazıları yolculuğu tamamlayamaz.
   Kötü müydü?  Değildi.  Ama western background'unda farklı bir macera gibiydi.  Yine de Tex seven dostların keyifle okumasını dilerim.

labirent

1 tane dev albüm almıştım ama boyu nedeniyle seriden başka bir kitap almadım. Yeni formatıyla çıkan Teks 'i ise hemen aldım ve çok beğendim, macerası da güzel. Keşke Oğlak 'ın yayınladıkları dahil hepsi bu boyda tekrar yayınlansa.

Sakızlı Ohannes Paşa

Açıkçası küçük boyut benim için de daha iyi. Ben de alacağım. Çok Fumetti takip etmiyorum ama Teks Özel Seri'yi alırım.

caretta

Teks Özel Albüm 2.sayı (orijinal 26.sayı)yı okudum.Nizzi-Seijas üretimi bir macera.Tipik bir Nizzi çalışması.Yani fazla derinliği
olmayan bir senaryo.Aranan iki haydut peşinde olan ekibimiz Montana'da Lamont kasabasına gelirler.Bir komplo ile çiftliği elinden
alınan Katie Evans'a yardımcı olurlar.Senaryoda yaşlı adam,genç eş,ve genç eşin genç aşığı var.Bu öykü bana eski bir Teks
macerası hatırlattı.O macerada da yaşlı bir çiftlik sahibi (komutan Remington)ve genç Meksikalı eşi vardı.Genç eşin de genç
aşığı da hazırdı.Orada komutan daha önce ölmüştü ve yerine Meksikalı kızın yatalak babası komutanın yerini almıştı.Nicolo
çizimi bir macera idi.Eh bu kadar yıldır yayınlanan Teks maceralarında da eski maceralardan esinlenmeler,makaslamalar
normaldir diyeceğiz. Sinyor Nizzi  de bu işleri çok iyi beceriyor doğrusu!

Nemo

Dun okudum bitirdim. Oldu bittiye gelmis. ahh Nizzi ahh.
Özel Alfa Ajanı

hennessy

Teks özel albüm 26 biraz önce bitti.

Kate genç güzel bir bayandır. Babası öldüğünü öğrendiği zaman kasabaya geri döner. Ama babasının ikinci eşi ve ortakları babasının mirasını elinden almıştır. Teks ona yardım edebilecek mi?

Maalesef okuduğum en zayıf hikayelerden biri idi. Ama Teks candır..... Okumaya devam..
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Evet Murat Bey son derece sıradan bir öykü idi.Eskiden okuduğum eski Teks maceralarından kotarılmış,yasak aşk ile
soslanmış tipik bir Nizzi senaryosu.El Morisco'lu 27.sayı oldukça ilginç görünüyor.Acaba bu ay çıkma ihtimali var mı?