internette site olmak

Başlatan altay1944, 09 Mart, 2016, 14:44:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Hani şu forumlarda olmasa ülkemizde çizgiroman çıktığını duymak/duyurmak deveyi hendekten atlatmaktan zor olacak.
Kime sorsam..aaa! hala çizgiroman çıkıyor mu diyor. Çıkıyor kardeşim bak site adresini veriyorum diyorum...Rüyamda veririm. Yok ki.

İsterseniz yayımcı arkadaşların adı ile bir tarama yapın, karşınıza ya idefix çıkacak (lal öyle çözüm bulmuş..)
ya güncellenmeyen (sanırım kanun gereği site açma zorunluluğu var) bir site var (çizgidüşler)   
ya da hiç olmayan siteler var (büyülüdükkan) jcb ise tam bir karmaşa jedbang olarak karşımıza çıkıyor.
Demirbaş çok demişti esti, kükredi ama ben herhangi bir site adı göremedim. Marmara çizgide tıkandım site açılmıyor.
Evet dostlar kendinizi nasıl tanıtmak istiyorsunuz *Face veya twitter size yetiyor mu?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Çözüm Afu abi, pek yakında ....

maeglin

Bu biraz da okuyucu kitleye bağlı aslında. Sosyal ağlar, pazarlama konusunda diğer online alışveriş sitelerinden daha etkin durumda. Bence tanıtım konusunda forum, blog ya da bu tarz şeylere ilgi duyan kişilere görev düşüyor. Yani ben "alışkanlık" belki ama devam sayısı çıkmış mı ya da son durum ne diye hiçbir yayınevinin internet sitesine bakmıyorum.

Yerli haberler için Altınmadalyon, frpnet, kayiprihtim, ign gibi yerleri ziyaret ediyorum. Henüz bizde olmayan yayınlara yabancı sitelerde göz atıyorum. Alışveriş aşamasında "herhangi bir sahafa ulaşma imkanım olmadığı için" online alışveriş sitelerine giriyorum.

Bence yeni haberler ya da güncellikten çok alışveriş kısmını düzenlemeleri lazım. Jedbang'de yaşanan sorunların yaşanmaması için. Onun dışında güncellik açısından evet bir yayıncının yeni yayınlarını düzenli olarak yayınlayıp tanıtması çok önemli. Ama sonuçta yine sosyal ağlara çıkıyoruz duyurma aşamasında.

Alıntı yapılan: hanac - 09 Mart, 2016, 16:37:27

Şubat'ta deniliyor diye hatırlıyorum, belki yanlış hatırlıyorumdur, ne tür bir çalışma yapılıyor acaba? Meraktayım  ::)

Agamotto

Alıntı yapılan: hanac - 09 Mart, 2016, 16:37:27

Ben 3-4 aydır beklemedeyim projenin iptal olmadığına sevindim :)

afu

Aslında sitemiz hazır.
Bizim derken direkt sizleri kastediyorum. Çünkü forumda çizgi romanla ilgili satın alma işlemlerinde yaşadığınız sıkıntılarınızı yakından takip ediyorum. Siteyi hazırlarken de hepimizin sahipleneceği bir ortam olarak hayal ettim. Ona göre dizayn ettim. Hepinizin önerileri ile de bu iyileştirmeler hep olacak.

Neden bu kadar bekledik?
Güncellemeler tamamlandığında, idefix'in sanal fuarı başladı. Daha işin başında olduğumuzdan bu indirim oranlarına erişmemiz mümkün değildi. Bitmesini bekledik.
Sonra tanıtım duyurularımız arada yok olmasın diye "altın madalyon en iyiler" anketinin bitmesini bekledik.  Hatırlayın o günlerdeki ileti yoğunluğunu.
Satışta tercih edilen kredi kartı seçeneğinde bankadan sanal-pos alamadık. Hala uğraşıyoruz.
Bilgi açısından tatmin edici ama bu arada sitenin görünüş olarak da güzelleşmesi için son versiyona geçmesi için çalışılıyor.

Ama bunlar başlamak için olmazsa olmaz şeyler değil. O yüzden,
Cumartesi duyuruyu yapıyoruz.

Hedeflerimiz:
Yeni çıkan çizgi romanları anında göreceksiniz.
Hiç bir kitap satan sitede olmayan alt katagorileri bulacaksınız.
Sitede 2015 den itibaren tüm çizgi romanlar mevcut. Ama aradığınız her eski çizgi romanı mail ile isteyebilirsiniz. Arar, bulur, fiyatını bildiririz. Gerisi size kalmış.
Set halinde çizgi romanlar satışta olacak.
Kargoda hatalı paketleme (yırtık veya katlanmış vb)  olmayacak. 
Teslimatta eksiklik veya uzun süreler olmayacak. Her aşamadan haberdar edileceksiniz.
Siteye üye olduğunuzda, çıkan yayınlar bülten şeklinde mail adresinize düzenli gönderilecek.
vs vs vs

Mutlaka sizinde önerileriniz olacaktır. Site sizin.  :D
Cumartesi yayındayız.

Saygılar

maeglin

Daha çok merak ettim siteyi. O zaman idefix vb verecegim siparisleri bekletiyorum. Cumartesi gecelim siparisleri  :D

hanac

Hayırlı olsun Afu Abi.

Cumartesi açılış kokteyline geliriz.  :)

Ralph

Harika! Çizgi romana özel bir satış sitesi uzun süredir eksikliğini çektiğim bir şeydi. Maalesef konu çizgi roman olunca tamamen bilgisiz meşhur kitap siteleri.

Bir iki alışverişim vardı bugün. Cumartesiye saklayalım öyleyse.

aaciltan

Çoktandır beklediğimiz ve eksikliğini duyduğumuz bu konunun Ali Fuat bey tarafından gerçekleştirilmesi, çözümün daha doyurucu olmasını sağlayacaktır.

Mrtekin

Hayırlı olsun, dört gözle bekliyoruz açılışı.
They drew first blood...

Nightrain

Siftah bizden, bereketi Allahtan. Hayırlı olsun şimdiden.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Afu abinin bu satış sitesi tutar inşallah.

Bu sayede bize ilk elden grafiklerle en çok satanları (Top10) bildirebilir.

maeglin

Biri gizlice soylese de siteye baksak  ;D

afu

tüm kitaplara indirim oranlarını giremedim ama %30 indirim hepsi için geçerli. (nathan never'lar hariç)
set olarak satışlarda %35 indirim uygulandı.
her türlü kitap isteğinizi, sorunuzu rahatlıkla iletebilirsiniz. (bana özelden veya site adresi info@yaylim.com'a)
nisan başlarında kart opsiyonu da eklenmiş olacak.

kazan-kazan mantığı ile satışlar arttıkça indirim oranlarını da arttıracağız.
ilk hedefimiz beğeninizi kazanmak. çünkü çizgi romana değer veriyoruz.

afu & haysat

afu

tüm iyi dilekleriniz ve önerileriniz için teşekkürler

sadece site yapmak yetmiyor.
kısa sürede facebook, instagram ve twitter cephesinde de yerimizi alacağız.
böylelikle özel indirimli, az sayıdaki çizgi roman setlerinin satışından haberdar olabileceksiniz.

afu & haysat

not: siteye kayıt olup çıkan yayınlarla ilgili bültenlerin size ulaşmasını sağlayın. UNUTMAYIN  ;)