Suicide Squad Yeni 52 Cilt 1 : Dost Kazığı

Başlatan Jedmau, 22 Mart, 2016, 13:24:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Suicide Squad Yeni 52 Cilt 1 : Dost Kazığı
Özgün Adı : Suicide Squad Volume 1 : Kicked In The Teeth

Adam Glass
Yazar

Federico Dallocchio, Clayton Henry, Ransom GettyAdam Glass
Çizerler

Hasan Süpürgeci
Çevirmen

Aslı Dağlı
Çeviri Editörü

Cenk Könül
Editör

Yiğit Sakmar
Grafik ve Uygulama

Bengü Ergil
Yayın Koordinatörü

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

İFLAH OLMAZ. KONTROL EDİLEMEZ. GÖZDEN ÇIKARILABİLİR.

Suicide Squad kimdir? Hapishanelerden toplanıp mahkumiyet sürelerini intihar görevlerinde doldurmaya gönderilen süper canilerden oluşan bir ekip. Boyunlarındaki Nanit bombaları yüzünden ipleri daima bir başkasının elinde. Hepsi harcanabilir. Ve kimse bundan sorumlu tutulamaz. Vahşet ve ölüm ise ofisteki sıradan günlerden biridir sadece.

İlk görevlerinde Ekibin altı üyesi de — Deadshot, Harley Quinn, El Diablo, Voltaic, Black Spider ve King Shark — 60.000 kişilik silahlı bir orduyla karşı karşıya kalıyor. Ekip üyelerinin
kontrolünü elinde tutan soğukkanlı Amanda Waller, suikast ekibini görevden göreve gönderirken sadece Ekibin durdurabileceği küresel bir tehdit ortaya çıkıyor... Tabii eğer bu deliler önce birbirlerini öldürmezlerse.
Ayrıca Harley, erkek arkadaşı Joker'in derisinin diri diri yüzüldüğünü öğrendiğinde ne yanlış gidebilir ki?

SUICIDE SQUAD: DOST KAZIĞI

Sizi sınırlarda gezdirecek, patlayıcı ve meydan okuyucu bir macera! Yazan Adam Glass (Supernatural) ve çizenler Federico Dallocchio (STARCRAFT), Clayton Henry (ADVENTURE COMICS). #1-7 arasındaki sayıları kapsamaktadır.

1. Baskı Mart 2016 - İstanbul
ISBN : 978-605-9155-15-1
Sayfa Sayısı : 160
İç : 135 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt - iplik dikiș
Kapak : 300 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt
Fiyat : 30.00 TL

Görseller İçin : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10154094789919850.1073741866.226253334849&type=3

Nightrain

Oh be, sonunda! ;D Gelecek ay ki listede ufak değişiklik yapacağım bunun için.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Agamotto

Jedmau

Mrtekin

Jbc; filmden önce bir sürpriz yaparak, New 52'nin ilginç serilerinden olan "Suicide Squad"ı bastı ve ticari olarak yine çok güzel bir pozisyon aldı. Tebrik ediyorum.

İkincisi; ben bu psikopat takımı çok beğendim. Neticede; süper kötüler; boyunlarına takılan nano bombalar ile hayatlarının ipleri herzaman başkalarının elinde, her tür başarılması imkansız görevlere gönderiliyorlar ve eğer başarılı olabilirler ise, cezalarından eksiltme oluyor. Bu arada kendi aralarındaki gerilim ve yer yer şiddet de eksik olmuyor.

Ezcümle; konjonktüre bağlı bir bir ölüm kardeşliği içinde nasıl bir takım olunabiliyor ise anca o kadar.  ;D Bir nevi DC kötü karakterlerinden çıkan "Dirty Dozen&Expendables" hikayesi.

Karakterler hafiften tanıtılsa da; Harley Quinn karakteri; bu ciltte baya öne çıktı. Deadshot'a da özel dikkat..

Ciltte ciddi Max tadı var.

Son söz; kesinlikle tavsiye. Jbc'nin bence en iyi işlerinden bir daha. Ağustosa kadar; şu ana kadar çıkmış 5 cildi de okuyabilmek dileği ile :)
They drew first blood...

Jedmau

Beğendiğine çok sevindim , 5 cildide en kısa sürede çıkartmak istiyoruz

Sevgiler

darkwood

Mideniz biraz sağlamsa sizi soluksuz bırakacak keyifli bir Harley hikayesi daha karşımızda,
Süper kötülerden seçilip, bir araya getirilen bu çılgın grup içinde; her türlü baskıya karşı yine bildiğini okuyan Harley sahne alıyor. Bir de şu Joker takıntısı olmasa kim tutar Harley'i.

JBC kalitesiyle Harley'in yeni maceralarını büyük bir merak içinde bekliyorum.
Darkwood Sakinleri..

Jedmau

tommikser

Ertan abi ve Mehmet ile geçen hafta ki buluşmamızda kitaplarımı almıştım. Memlekete dönünce hemen okumaya giriştim.

İlk olarak Comics'in ana akımının dışında daha noir daha kanlı çizgi romanlar gittikçe ön plana çıkıyor. Bunun nedeni sanırım okurun profilinin zaman içerinde yaşlanarak orta kuşağa geçmiş olması. Çocukluğumuzda okuduklarımız artık bizi tatmin etmekten oldukça uzak. Hatta okurken ne kadar da naif diyerek sıkılıyoruz. İşte bu değişimin etkisinde olan bir kitap İntihar Mangası.

Karakterler her ne kadar tanıdık da olsa sadece tanıdık olarak kalıyorlar. Daha sert daha daha acımasız ve daha kanlı. Olay örgüsü klasik çr örgüsünden uzak. Kafalar kollar havada uçuyor. Adam bayıltan eski karakterler tam tersine rahatlıkla kafa koparabiliyor. Harley ilk başlarda joker gibi komedi unsurundan çıkmış tam anlamıyla bir manyak olmuş.

Ben bu yeni akıma oldukça bayılıyorum. Çözümler ve karakterler daha gerçekçi. Okurken rahatlıkla canınız sıkılıyor. Bu kadar sert olması rahatsız ediyor ve bu sayede öyküyü iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Jbc'nin en iyi işlerinden biri olduğunu düşünüyorum. Böyle yayınlar umarım daha da artar.

Sakızlı Ohannes Paşa

Okurken her sey guzel gidiyordu. Hikaye de cizimler de hosuma gitti. Ama o Harley Quinn'in "dogdugu" sekans neydi oyle ya. Karakterin gercek orijini gercekten boyle mi merak ettim. Yani kendine murit yaratmak icin kisileri o kimyasal siviya mi atiyor Joker? Ayri bir bomba da bizim deli kiz kimsayaldan cikti ve sari saclari kirmizi ve mavi oldu. Hem de tam yari yariya. Yazar abimiz bence fena batirdi orda  :) Ha bir de King Shark cok sacma bir karaktermis.

Bu hususlar disinda ben begendim. Film oncesi 1-2 cilt daha ciksa iyi olur. Bu seviyedeyse zevkle okunur.

Suicide Squad 1. cilt: 7.5/10

Jedmau

Selam,

İlk cilt tükenmişti , 2. sayının çıkması ile birlikte tekrar basımı yapılacaktır.

Sevgiler