Deadpool X Carnage

Başlatan Jedmau, 23 Mart, 2016, 01:21:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Deadpool X Carnage
Özgün Adı : Deadpool VS Carnage

Cullen Bunn
Yazar

Salva Espin
Çizer

Cenk Könül
Çevirmen

Aslı Dağlı
Çeviri Editörü

Bora Öngürer
Editör

Bengü Ergil
Yayın Koordinatörü

Berk Șentürk
Grafik ve Uygulama

Yiğit Sakmar
Font Uyarlama

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

BİR KIRMIZI KOSTÜMLÜ MANYAK FIYATINA İKİ TANE BIRDEN!

Duyduk duymadık demeyin! Marvel Evreni daha önce böylesine kanlı bir gösteriye şahit olmadı! Cletus Kasady parmaklıklar ardında ve Carnage simbiyotu karantinada!

Fakat hepimiz bu durumun çok uzun sürmeyeceğini biliyoruz, öyle değil mi? Cletus'un durumu değerlendirildi, kendisi hapsedildi ve hatta lobotomiye maruz kaldı. Carnage'dan örnekler alındı, klonlandı ve oradan oraya itilip kakıldı.

Ama bu kadarı yeter! Takımı yeniden toplamanın zamanı geldi! Carnage, Deadpool'u yere mi serecek? Yoksa Deadpool'un gevezeliğinden kızıl sosyopatın kulağı mı düşecek? Tüm bu soruların cevaplarını, kana bulanmış bu karmaşanın içinde bulacaksınız! Bu, Marvel Evreni'nin en ölümcül katilinin en canice formuna bir geri dönüş!

Deadpool vs Carnage serisinin #1-4 arası sayıları ve Superior Carnage Yıllık #1 sayısı bu ciltte toplanmıştır. Yazan Cullen Bunn , çizerler ise Salva Espin ve Kim Jacinto'dur.

1. Baskı Mart 2016 - İstanbul
ISBN : 978-605-9155-16-8
Sayfa Sayısı : 120
İç : 135 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt - iplik dikiș
Kapak : 300 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt
Fiyat : 27.50 TL

İç Sayfa Galerisi : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10154097456244850.1073741867.226253334849&type=3

pizagor

Carnage psikopatı iştah kabartıyor. Umuyorum Cullen Bunn her iki karakterin de hakkını verebilmiştir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Jedmau

Baya güzel sayı dostum :)

hanac

Jedmau

hell of angels

Kitap dün akşam elime geçti, Harley Quinn kitabını aldığımdan beri en sevdiğim yayın evlerinin arasında olduğu için kargoyu bir heves ile açtım. Ancak çok özensiz bir kitap olmuş. Sırttaki Marvel kırmızı bandının arka kapağa kayması, içeride fontların arasından yer yer otobüs geçmesi gibi anlayamadığım bir kitap olmuş biran Deadpool X JBC durumu mu söz konusu dedim. Bunlar okumayı fazla etkilemiyor ama gözü de rahatsız ediyor, çeviride de bir donukluk var.

Son zamanlarda yükselen kalitenizi aynı hızla düşürüyorsunuz gibi geldi.

Harley Quinn Cilt 2 de eski kalitenizi yakalamanızı umuyorum.

Jedmau

Sırt kayması matbaa ile ilgili bir sorun galiba , ama diğer konularda detaylı anlatırsanız konuya müdahil olabilirim

Mrtekin

Biraz önce bitirdim.

Açıkçası; kitap'ta anlatılsa da;  Carnage karakterinin geçmişini çok bilmediğimden; aldığım keyif biraz sınırlı oldu.

Dp; herzamanki Dp. Yani; tarz ve mal belli. ;D

Jbc; bence; fiyat, baskı ve içerik kalitesinde benzersizliğini koruyor.

Hala benim açımdan; Dp; İntihar Kralları No:1'da. Bakalım hangi Dp baskısı bunu yerinden edecek?

Jedmau'dan ricam; bu sene; Dp; Art of War'u çıkartması... :)
They drew first blood...

Jedmau

tommikser

Geçen hafta okudum. Çerezlik tadımlık al oku unut tarzı bir yayın.

Klasik Deadpool zevzekliği ve olayları deadpool tarzında çözümü.

Okurken diğer deadpoollar kadar keyif alamadım. Belki de yanlış bir anda okumuşumdur.

Sonradan tekrar okurum.

Sakızlı Ohannes Paşa

Jbc'nin bastiklari Deadpool kitaplari icinde en zayif olani. Deadpool Deadpool'u Olduruyor hikayesindeki yaratici ekip hazirlamis yine. Espin'in cizimleri guzel. Deadpool icin uygun bir tarzi var. Katliam sahnelerinde ozellikle kan efektlerinde elini biraz korkak alistirmis ama olsun. Yazar ise hayalkirikligi yaratiyor. Acikcasi Killogy ve Living Dead serilerinde iyi is cikaran Bunn burada tikanmis gibi geldi. Yani hicbir amaci yok karakterlerin. Tamam bu bir Deadpool hikayesi ve derinlik falan beklemiyorum ama bir mantiga oturtulmali bazi seyler.

Deadpool'un sirf deli oldugu icin Carnage'in pesine dusmesi fikri ve her aradiginda Carnage'i bulmasi kolaya kacmak olmus. "Bu nasilsa Deadpool okuyucu bunu sorgulamaz" mantigi Deadpool'un keyifli yapisini bitiren bir unsur. Daha once cok yazarin dustugu bir hata.

4 sayi boyunca basit bir kovalamaca hikayesinden baska bir sey bulamadim maalesef.

Deadpool x Carnage: 4/10.

panthei

zor bitirdim, okuduğum en yavan Deadpool ciltiydi. Ben beğenmedim maalesef.

Jedmau

Beğenmeyenlere saygım var :) ama elimde cok ilginç bir veri oluştu :) burada beğenen yok ama deli gibi bayıldık anıra anıra güldüm bunun 2. Ne zaman gibi mesajlar geliyor , bir kez daha zevkler ve renklerin herkese göre farklılık yarattığını gördük :) Enteresaaannnnnn :)

maeglin

Ben de Carnage'ye çok hakim olmadığım için tam olarak kafamda oturtamadım hikayeyi. Bir de belki ben yanlış zamanda yanlış ışık altında okumuş olabilirim ama fontlar, balonlamadaki renkler gözümü aşırı yordu(kırmızı ve siyah), okurken çok zorlandım, bu yüzden hiç keyif alamadım. Baskı konusunda ise sıkıntı yaşamadım.

Kauss

Yorumları okurken, bende mi bir sorun var diye kendi kendimi sorguladım. Deadpool'un çizgi romanlarını pek sevmiyorum yine de JBC'nin bastığı tüm Deadpool kitaplarını da almışım, o kadar tutatsızım  ;D

Carnage için hikayesi ise benim için eğlenceliydi. İki normal olmayan tipin kapışması, kovalaması ve sonunda Deadpool'un Carnage'e bile "acabaya" sevketmesi.

Ellerinize sağlık JBC