Rick and Morty

Başlatan Ahmet Oktay, 25 Mart, 2016, 17:36:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Rick and Morty, Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim için yaratılan bir yetişkin animasyon televizyon dizisidir.

Dizi, kendi zamanlarını aile hayatı ve boyutlararası yolculuk arasında bölüştürmüş alkolik bilim adamı Rick ve onun kolayca etkilenmiş torunu Morty'nin talihsizlikliklerini anlatır. Dizide Chris Parnell, Spencer Grammer ve Sarah Chalke'in yetenekli sesi başroldeki karakterleri seslendirken diğer karakterleri Roiland seslendirir. Dizinin ilk halleri Roiland tarafından Channel 101 film festivali için hazırlanmıştır. Adult Swim, televizyon şovu fikirleri için Harmon ile görüştü; o ve Roiland iki karaktere dayalı televizyon programını hazırlamaya başladılar.

http://www.imdb.com/title/tt2861424/?ref_=nv_sr_1

Ana Karakterlerimiz :

Rick Sanchez - Çılgın dahi, boyutlar arası yolculuklar yapan bir bilim adamı.
Morty Smith - Rick'in torunu, ailenin en küçüğü. Çılgın maceralarında dedesi Rick bir şekilde onu da peşinde sürüklüyor her seferinde istese de istemese de :)
Jerry Smith - Rick'in damadı, ailenin babası. Aynı zamanda işsiz bir reklamcı ve oğlu Morty ile ailenin zekası en düşük iki üyesinden biri.
Beth Smith - Rick'in kızı, at cerrahı. Kocası ve çocuklarına nazaran daha zeki tabi.
Summer Smith - Rick'in diğer torunu, Jerry ve Beth'in kolej yıllarında istemeyerek yaptıkları büyük çocukları. Evin ergen kızı, zaman zaman Rick ve Morty'ye eşlik ettiği oluyor maceralarında.

Dizi bilim kurgu ve komediyi çok güzel harmanlarken, bir yandan da sosyal mesajlar vermeyi ihmal etmiyor. İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum, fakat Simpsons ve Family Guy'dan çok daha fazla küfür ve şiddet içerdiğini belirtmeliyim.

hanac

Diziyi bana da tavsiye ettiler. Yakında izlerim.

Back to the Future filmlerinden esinlenmeler varmış.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: hanac - 25 Mart, 2016, 21:56:10
Diziyi bana da tavsiye ettiler. Yakında izlerim.

Back to the Future filmlerinden esinlenmeler varmış.

Back To The Future ve Futurama karması diyenler var, BTTF serisini henüz izlemediğim için (şimdiye kadar niye izlemedim bende bilmiyorum :D) bu konuda kendim bir yorum yapamıyorum.

teknolojibaronu

South Park'tan sonra en sevdiğim 2. animasyon dizisi :)

Harun Ça

BTTF ile benzerliği Rick'in bilim adamı dahi olması yanında tipininde Doctor Brown'a benzemesi, Morty ismide Marty'e ithafen. Ana olaylar zaman yolculuğundan ziyade paralel evrenler, uzaylılar. Bende şiddetle tavsiye ediyorum izleyin izletin.

tommikser

İsim benzerliğinden ziyade bence direkt saygı duruşu var.Yazar resmen etkilenmenin ötesinde filmi ve karakteri hayatının önemli bir yerine koymuş.İlk sezonu geçen hafta izledim.Gerçekten sağlam eleştiriler ve göndermeler var.İkinci sezona da yakında başlarım.İzlemeyeneler kesin bir denesinler zaten bölümler 25 dk kadar.Sıkılacağınızı hiç zannetmiyorum.

tommikser

İkinci sezonun ortasına geldim. Gene bomba gibi bir sezon olmuş. İzlemeyenleri anlamıyorum.

Süreleri oldukça kısa 22 dk kadar. Bir bölüm izleyin bakın bakalım beğenecek misiniz ?

Harun Ça

Alıntı yapılan: tommikser - 22 Nisan, 2016, 11:01:30
İkinci sezonun ortasına geldim. Gene bomba gibi bir sezon olmuş. İzlemeyenleri anlamıyorum.

Süreleri oldukça kısa 22 dk kadar. Bir bölüm izleyin bakın bakalım beğenecek misiniz ?

Sezon finalini baya duygusal aynı zamanda merak içinde bırakarak yapıyor. 3. sezon için sabırsızlanıyorum kesin tarih belli değil galiba neyse o zaman kadar birkaç defa daha hatmederim.

egeman45

Bu kadar geç keşfettiğim için kendime kızıyorum. Tek kelime ile harika, izlemekten en çok keyif aldığım çizgi dizidir kendisi. Henüz başlamayanlar varsa hiç düşünmeden direk başlasın derim. 3. sezonu merakla bekliyoruz efenim

Harun Ça

3. sezona bir ay kaldı wubba lubba dub dub

doktor1881

Hayret ki hayret benim radarımdan kaçmış hiç bulaşmamışım Bakalım ve başlayalım ;D ;D ;D

Ahmet Oktay

Geçen hafta yayınlanan Mad Max temalı bölüm diğer bölümlere nazaran biraz daha kötü gelmişti bana. Bu haftaki "Pickle Rick" bölümünü sevdim ama :)

Ahmet Oktay

Dizi 70 bölümlük onay aldı. Bu da muhtemelen 7 sezon daha dizi bizle demek. Fakat 2 yılda bir sezon gibi bir yayın takvimi oldu şimdiye dek. Aynı şekilde devam ederseler bu onayla 2030'ları görecek dizi ;D

Harun Ça