Dylan Dog Sohbet Odası

Başlatan s.b, 05 Ekim, 2009, 09:13:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

can amca

Alıntı yapılan: hozcomics - 16 Ekim, 2009, 21:50:45
pecos yetismiyor maalesef...
inanin çok üzgünüm...
bürokrasi...
yaw, bu kadar isin içinde bi de sansür ile ugrasiyoruz...
yok onun pip...
bippppp...
onun sigarasi...
napçaz biz yaw?..

Hasim Bey, öncelikle gösterdiginiz sebat, azim ve irade için sizi ne kadar tebrik etsem azdir. Gelismeleri sevinç ve umutla takip ediyoruz.

Mesajinizda sansürden söz etmissiniz. Sigaraya neden bu kadar takiyorlar? Bu konuda zaten baska bir baslik altinda tartisma sürüyor ama siz içindesiniz ve paylasimcisiniz, bu nedenle size sormak istiyorum; bunun keyfi bir uygulama mi oldugu yoksa kanuni dayanagi mi oldugunu merak ediyorum.

Lami Tiryaki

Evet dostum haklisin, seri düzgün olunca rafta daha güzel duruyor. Ancak sadece bendemi öyle bilmiyorum sanki karisik seri olunca öyküler ve sagalar daha çok aklimda kaliyor gibi geliyor. Diziyi kafada biraraya getirmek için daha çok ugrastigimizdan olsa gerek:)) Sonuçta eger çikmis sayilari almissan:

En basa Dylan&Martin Ortak maceralar albümünü, yanina Speciale-1, onun yanina MP Efsane, Onun yanina Rodeo1, sonra AD 10'luk seri ve kalan siraya da Rodeo'nun kalanlarini koyarsan seri nispeten orijinaline uygun düzgün bir sira izleyecektir.
Selamlar
Lami 

roknorinto

Alıntı yapılan: can amca - 21 Ekim, 2009, 09:42:44Mesajinizda sansürden söz etmissiniz. Sigaraya neden bu kadar takiyorlar? Bu konuda zaten baska bir baslik altinda tartisma sürüyor ama siz içindesiniz ve paylasimcisiniz, bu nedenle size sormak istiyorum; bunun keyfi bir uygulama mi oldugu yoksa kanuni dayanagi mi oldugunu merak ediyorum.

Herkese merhaba.
Evet, bu sansür konusu benim de aklima takildi. Ekranin %30'unu flulastirarak TV zevkinin içine eden sansürcü zihniyet çizgi romanimiza da mi el uzatiyor artik? Yani, atiyorum, yeni basim Judas okusak, abimizin dudaklarinda bulanik bir leke mi görecegiz?

hanac

Evet arkadaslar Dylan Dog 22. sayi da cikti.

HOZ Rodeo'nun kaldigi yerden ve ayni format ile devam ediyor.

Gambit

Alıntı yapılan: Askin Güngör - 23 Ekim, 2009, 13:56:05
Herkese merhaba.
Evet, bu sansür konusu benim de aklima takildi. Ekranin %30'unu flulastirarak TV zevkinin içine eden sansürcü zihniyet çizgi romanimiza da mi el uzatiyor artik? Yani, atiyorum, yeni basim Judas okusak, abimizin dudaklarinda bulanik bir leke mi görecegiz?

bu hukumet secilmeye devam ederse, judas in dudaklarinda bulanik leke gormekden daha kotu seyler gorecegiz diyeyim ben sadece

disarda yasayan birisi olarak bazi seyler daha farkli ve acik olarak gozukuyor buralardan

maalesef

Lami Tiryaki

Dylan Dog'un beklenen ilk(22.) sayisini alip incelemek nasip oldu sonunda. Rodeo versiyonuna göre daha bir adam olmus, daha bir albenili bir edisyon var karsimizda. Bir kere içerdigi iki sayinin ikisinin de basinda sunus, sohbet yazilari var. Ahmet(Sekendiz) kardesimiz güzel bir kronoloji çikarmis. Orijinal künye, ilgili sayilarin sunus yazilari altina serilmis. Dylan Dog'u ilk defa jenerik sayfalariyla birlikte okuyacaksiniz. Rodeo nedense bu sayfalari bize göstermemis bu güne kadar. Baski kalitesi bildigimiz Hozcomics kalitesinde, güzel.

Eksik yanlarini sayacak olursak: Kapak üstünde sayi numarasi yok. Sadece sirtta ve arka kapak barkodunda minik bir sayi numarasi yeraliyor. Kapaklarda macera isimlerini kapagi boydan boya kesen bir serit üstüne yazmislar, bu da kapak resmini ikiye bölmüs. Rodeo versiyonunda macera adi dikdörtgen bir kutu içine yaziliyor kapagin bütünlügü bozulmuyordu. Artik iki parçali Dylan kapaklarimiz olacak gibi görünüyor.

Umarim bu kez Dylan'in serüvenleri sürekli olur.

Selamlar
Lami

darkwood

Evet, sevgili Lami'ninde detayli olarak yazdigi gibi Hoz'un Daylan Dog serisi ilk cildinden güzel olacagi sinyallerini veriyor.
Rodeo'nun bazi eksiklerini kapatmis ve göze daha hos gelen bir kitap çikarmis, bu serinin 21 Cildini zaten daha önceden biriktirmistim.
Umarim serinin tamamini Hoz çikarir ve seri yine yarim kalmaz..
Darkwood Sakinleri..

hanac

HOZ Comics'e masallah.

Dylan Dog 23 cikti bile.

Dylan Dog Maxi 1'in de 1 Mart da cikacagi aciklandi.

V

Ali Bey(Haysat), Daylon Dog'un 26. sayisinin matbaalarinda baskida oldugunu söyledi. :)
"İstemem,eksik olsun.."

aaciltan

Dylan Dog 286 sayisi Italya'da yayimlandi.
Hoz Comics'e sükranlarimizi sunuyorum. Sevgili Hasim bey bizi bu süper kahramandan mahrum birakmadi...
Tesekkürler ... tekrar tesekkürler...

rumar80

Arkadaşlar arada yayınlanmamış sayılar ne olacak. Bunun hakkında duyumu olan var mı?

sultanhisar

dylan dog un yeni sayilarindan haber var mi

V

Hoz Comics,dükkan ve depolarini tasidigi için bu ay Spider Man ve Dylan Dog'u yayinlayamadi.
Eylül ayinda yeni yayinlarla birlikte süreli yayinlarina devam edeceklerini bildirdiler..
"İstemem,eksik olsun.."

srvtsnr

Alıntı yapılan: judas2099 - 10 Mayıs, 2010, 00:59:18
Kapak resmi fena degil..Tam olarak ne anlatiyor sizce? ???

maxi seri ile yeniden mi bastan seriye basliyorlar acaba
Ben bir sihirbazim ama önce kendimi kaybettim.

rumar80

Hoz'da da bir düzensizlik başladı gibi geliyor bana. Mart'ta ara, Ağustos'ta ara. İnşallah rutine binmez. Dylan'in bazen hikayeleri yavan olsa da, inanılmaz duygusal maceraları da unutulmamalı. (Efsanevi Johnny Freak gibi)