Dylan Dog Sohbet Odası

Başlatan s.b, 05 Ekim, 2009, 09:13:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Sanirim Hoz ekibi düzensizligi adet edindi.En sevdigimiz çr yi yayinlayacagim dedi ve arkasinda düzensizlik golünü atti.En büyük sikinti yapacagini deyi p yapamamak.Yapmasalar en azindan olacak diye bir ümidimiz olurdu.

rumar80

Benim de hep söylemeye çalistigim bu.
   Ortalikta sayisiz dergi adi dolasiyor, herkesin istahi kabariyor, sonra beklemek, beklemek. Tamam hepsi bir anda çikarilamayabilir satis stratejisi nedeniyle, ama insanda beklenti yükseldikçe, hayal kirikligi daha yüksek olur. Basla bir yayina, bir sonrakinin reklamini ver, böyle devam et.

darkwood

Bu konuda bende hem fikirim. Ortada Hoz'un çikaracagi söylenen birçok çizgiromanin ismi dolasiyor. Fakat ortada hiç somut bir sey yok.
Normal yayinlari dahi artik eskisi gibi düzenli çikarilamiyor. Bu yenileri nasil çikarilacak ayri bir merak konusu.  ???
Darkwood Sakinleri..

Tarkan Kurt

Hoz'daki yayin düzensizligi konusuna ben de katiliyorum. Sürekli aksamalar oluyor. Dogal olarak hepsine bir bahane buluyorlar. Örnegin "Romanzi a Fumetti" serisinden "Gözler ve Karanlik" HOZ tarafindan Ocak ayinda yayinlanmisti. 3 ayda bir yayinlanacagi söylenmisti. Ikinci kitabin Nisan ayinda çikmasi gerekiyordu, Agustos ayindayiz hala ses seda yok. Bunlar yayinevinin ciddiyeti ile bagdasmayan durumlar. Bence yayin sayisi az olsun, öz olsun ama kaliteli bir edisyonla düzenli yayinlansin. 

V

Ekim'den önce Dylan yayinlamayacaklarini açikladilar.Maxi Dylan için ise tarih bile vermiyorlar malesef.. :(
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

İşte en büyük korkumuz hortluyor.
   Elimizdekiler düzene girmeden ortaya birçok isim atılıyor. Bu arada eldekiler yalan oluyor.
   Şaşıran var mı?  >:(

BAHADIR

Valla diger yayinlar konusunda ne olur bilmiyorum ama elimde su an okumadigim 2 Hoz sayisi stokta bekliyor ki bu da 4 Dylan macerasi yapar...Ekime kadar sindire sindire 2 sayi okurum herhalde...Digerini yeni sayi çikmadan okumaya kiyamam...

sultanhisar

evet daha elindekileri bir düzene sokamadilar bir sürü çizgi romandan bahsediyolar >:(

Lami Tiryaki

Kagan merhaba,
Dylan Dog'un beni en çok etkileyen maceralari özellikle büyük albümlerde olanlaridir. Bunlardan Horror Market, Deniz Kizinin Sarkisi, Hellborn Günahkarlari ve Kötülük Ordusu öne çikanlardan. Bir de 4 numarali dev albümde Eve Yakin diye bir kisa hikaye vardir. Dylan'in hiç görünmedigi bu hikaye olaganüstü etkileyici bir öyküdür ve kolay kolay akildan çikmayacak absürdlükte bir konusu vardir. Belli bir Dylan birikimi olustuktan sona mutlaka okunmalidir.

Ayliklardan Maceraperest'in yayinladigi Efsane Dylan Dog albümündeki Caglostro isimli öykü ilginçtir. Öyküyü okudukça Dylan'in dünyasi mi yoksa bizim yasadigimiz gerçek dünya mi daha korkunçtur sorguluyorsunuz. AD'nin yayinladigi 10 sayinin tamami iyidir. Içlerinden Alfa ve Omega Martin Mystere veya The X Files öykülerine tas çikaracak cinstendir. Rodeo'nun 3 numarali albümündeki iki sayilik Korku Satosu özellikle Groucho'nun esprilerinin tavan yaptigi bir hikayedir bence. Dylan Dog müthis bir çizgi roman. Bakalim filmi nasil olacak. Fragmanlarini gördükten sonra ben pek umutlu degilim ama...

Selamlar
Lami

V

Sevgili Kagan,"Johnny Freak" isimli Maceraperest'in Efsanevi Dylan Maceralari Dizisini'in tek sayilik albümünün

5. öyküsü olan Dylan öyküsünü de bir oku bakalim.Dylan hakkindaki bütün olumlu fikirlerin zirve yapacak kesinlikle.

Senaryosu Marcheselli-Sclavi ortak çalismasi olan öyküyü Venturi resimlemis.Öykünün inanilmaz kurgusunu,mükemmel resimleyen

Venturi bir çizgi roman basyapitina imza atmis adeta.Bana 10 adet en iyi çizgi roman öyküsü say dersen birisi  kesinlikle

"Johnny Freak" olur.Bitirdigimde göz yaslarimi tutamadigimi belirteyim.. :(

"İstemem,eksik olsun.."

MAGICO70

Bence de Dylan Dog un çok iyi maceralari var.Özellikle Hoz tarafindan yayinlanan 24.sayidaki Canavar ve ramblyn in sirri macerasi en begendigim maceralari arasinda.Ramblyn kasabasinda geçen hikayede kurgu ve karakterler çok iyi. Özellikle kendini kurtadam sanan polis ve uçan domuz karakterlerine dikkat çekmek isterim.Bence filmi bile yapilsa süper olur. Okumayanlara tavsiye ederim.

NIC

Kagan meslektasim dylan dog okumaya baslaman beni çok sevindirdi ayrica forumda bukadar "Dilin" hayrani oldugunu bilmiyordum,sasirdim ee tabi çokta mutlu oldum.

Önceden belirteyim Dylan bagimlilik yapabilir dikkatli ol.Politikacilardan ve burjuvalardan nefret eder,hayvanseverdir.Kahramandir ama ayni zamanda koca bir ödlektir.Büyümek istemez,fasizm karsiti Peter Pan'dir O.Iflah olmaz bir playboydur kendisi,en sevdigi kadin ise Annesi Morgana'dir.Her kadinda aslinda onu arar.Asil kötüler sanilanin aksine canavarlar degildir,Dylan'in babasi Xabaras birinci sayida  bu durumu çok güzel özetliyor:"Trafik yogunken sehirde söyle bir gezinmek,gerçek canavarlari görmeye yeter...Otomobillerine hapsolmus,yesil isigi beklemeden gaza basmaya hazir,hirs küpü yaratiklar...En ufak bir güç elde eden canavara dönüsüyor...örnegin,kaptigi makama güvenerek vatandasa kötü davranan memur...Veya,stadyumlar dolusu insani katleden diktatörler...Hayir,zaten canavarlarla dolu bu dünya,yenilerini yaratmaya hacet yok..."

Ve tabi Groucho...Kelime oyunlari,fikralar,birden fazla anlama gelen sözdizeleriyle öykülerde yasanan gerginligi yumusatir,bize nefes aldirir,tabi gülmekten nefesimiz tikanmazsa :P

Ne diyelim hosgeldin Kagan,Kabus görmeye hazir ol..

MAGICO70

Dylan dog un Hozcomics den yayinlanan 26.sayisindaki Cadi avi adli macerasina dikkat çekmek isterim. Sclavi , çigiromanlari  (siddet ve erotizm açisindan ) elestirenleri engizisyon mahkemesine benzetiyor, bu elestirenleri Dylan dog a karsi baslatilan cadi avi üzerinden elestiryor. Özellikle sonu çok ilginç. okumayanlara ve bütün çigiroman severlere öneririm.
Bu arada son birkaç aydir Hozcomics DD yayinlamiyor.Dylan Dog devam edecektir, umarim. Bu konuda bilgisi olan var mi

hanac

Alıntı yapılan: MAGICO70 - 11 Ekim, 2010, 17:12:38
Dylan dog un Hozcomics den yayinlanan 26.sayisindaki Cadi avi adli macerasina dikkat çekmek isterim.
Özellikle sonu çok ilginç. okumayanlara ve bütün çigiroman severlere öneririm
.

Evet çok güzel bir hikaye, ben de çok begendim.

Yeni sayi fuara kadar çikacak deniyor.

darkwood

Dylan'in yeni sayisi yine gecikmeye ugradi.. Fuara kadar umarim yetisir.
Yazilan çizilenlere göre, fuarda birçok yeni çizgiroman görecegiz gibi görünüyor.. O zamana kadar, biraz kenariya birseyler koymak lazim.
Gitmisken Standlardan bir kaç sey alalim. Önce kendimizi sonra fuari senlendirelim. :D
Güzel seyler görecegimizi umut ediyorum.
Darkwood Sakinleri..