Gerekli Seyler - Diabolik serisi

Başlatan hanac, 05 Ekim, 2009, 15:13:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Daha önce hiç Diabolik okumamistim. Italya da benim Teks'imden sonra 2. sirada olduguna göre iyi bir çr gibime geliyor. Hele bir okuyalim. Onun da yorumunu yapariz. Okumadan sallamak bana göre degil.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Alperen

Bence cok mantikli bir secim. Karakterin orijinini bilmek icin. Ben Zagor'un orijinini seneler sonra ogrenmistim. Orijini bilip karakteri okumak daha zevkli daha aydinlatici oluyor.

hanac

Evet seçim çok mantikli.

1960 larda baslamis bir diziyi nereden baslatabilirsin ki ?

Çok tutarsa Klasik Maceralar diye 1. sayidan itibaren yayinlanabilir.  :)

Bu arada okuyan yok mu hala ?

Yorumlari bekliyoruz.

BAHADIR

Alan var ama okuyan yok daha...Okuyacak o kadar sey var ki...Ama çizimleri hosuma gitti...Editoryal bilgiler güzel..Uzun bir aradan sonra farkli tat da Fumetti okumanin keyfine varmak hos bir duygu olacak galiba...Olacak diyorum daha okumadim...Ama insanin kitabi eline almasi bile güzel....Hem de çok güzel...

BAHADIR

Dün gece göz kapaklarimi kaldiramayacak derceye gelinceye dek okudum ve bitirdim...Günes gazetesindeki o 13 sayilik eklerin sadece birkaçini onlarinda kapaklarini görmüstüm...
Ilk kez tanistigim soguk bir karakter ama sanki sadece Diabolik degil bütün karakterlerde bir sogukluk var gibime geldi...Ve hikayenin sonu çok düz ve çabuk geldi...Daha karmasik bir kurguyla daha güzel bir hikaye ortaya çikabilirdi diye düsünüyorum...
Bakalim sonraki sayida polis mifettisi Ginko ile ezeli kapismalari nasil baslamis...Ginko konuunda da bir cümle eklemek istiyorum...Bu sayida bir kaç sayfada da olsa kendisini tanima serefine nail olduk...Kitabi almadan önce,Ginko'yu yasini hafiften almis,kirlasmis saçlari ile zeki,agirbasli ve bilgiç bir polis müfettisi olarak hayal etmistim ama düsüncelerimin aksine,ortayas sinirinda,hafifden eylem adami tipinde,(Belkide tam eylem adami tipindedir) birisi çikinca biraz hayalkirikligina ugradim...
Ama br fikir sahibi olmak için daha erken okuyalim bakalim...Ginko neymis... ;) 

INCI

Diabolik'in  2. sayisi baskida , yakinda 3 ve 4 de tamamlanacak... büyük bir zevkle çevirdim umarim hepiniz begenirsiniz... bir solukta okuyacaginiza inaniyorum...sevgiler Inci Aslier

Ramzy

Benim de ilgimi çekti. En kisa zamanda alip okuyacagim, umarim hosuma gider.

darkwood

Diabolik'in  2. sayisinda neler var satin alan, okuyan veya duyan varsa bilgi verirse memnun olurum..
Darkwood Sakinleri..

Mandrake64

Merhaba!

2001 ve 2002 yillarinda Almanya'da 6 sayisi çikmis; sonra gerek siyah/beyaz çizgiromanlara duyulan antipati, gerekse, Alman normlarina göre içerdigi "fazla" siddet unsurlari nedeniyle piyasadan çekilmisti.

Ilginç olan tarafi, yayin haklarina sahip olan yayinevinin ayni sayilari orada da tavsiye etmis olmasi!

Burada tutulma sansinin çok daha fazla oldugunu umar, yayinini gerçeklestiren arkadaslara basarilar dilerim.

Mandrake64

hanac

Diabolik 1. sayiyi bugun Remzi Kitabevinden satin aldim.

(Hemen giriste guzel bir CR kosesi yapmislar, hosuma gitti)

Eve geldim ve hemen okudum bitirdim.

Oncelikle cok hizli okunuyor; cizimler cok sade, gereksiz yazi ve konusma balonu yok.

Gercekten cok degisik bir CR, su anda benzeri yok diyebilirim.

Ben cok begendim, herkese tavsiye ederim.

Ayrica 94. - 105. sayfalar arasi baski cok kotu, hepsinde boyle mi acaba ?

Michel Bey, umarim satislar iyidir.  :)

2. sayi ne zaman kitapcilarda olacak ?

michel

Sevgili Hanac,
Öncelikle Diabolik'i begendigine sevindim.Yeni bir çr olmasina ragmen durum olumlu gözüküyor.Matbaanin sakarligi sonucu Baski hatasi malesef mevcut.Bu yüzden 2. sayiyi baska matbaada bastiriyoruz.Zaten matbaa seçmekten normal programimizi uygulayamaz olduk.Bir aksilik olmazsa yarin baskiya giriyor artik 1 hafta içinde dagitima çikar.

s.b

Ilk defa okudugum Diabolik beni kendine esir etti. Çizimi ve öyküsünü begendim. Ilk sayisi olmasina ragmen Diabolik'in sert kisiligi ve kati kalpliligi gözler önüne seriliyor. Diabolik'in geçmisini de (en azindan bir bölümü) ögrenebildigimiz bu ilk sayi harika bir baslangiç sayisi olmus.
Son sayfadan birkaç satir:
Eva
-- Bunlari sana Walter Dorian mi anlatti?

Diabolik
-- Evet. Yapabilecegim en iyi teklifi kabul etti. Gerçegi söylemesi karsiliginda çabuk ölüm.

Gerekli Seyler'e Diabolik'i yayinlamaya basladiklari için tesekkür ediyorum. Umarim sonraki sayilari aksamadan devam eder.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

'Intikamdan asla vazgeçilmez, ancak berrak bir zihin ve sogukkanlilikla alinir.'

Sade, basit çizgilerin yarattigi olumsuz ilk intiba ve düsük seviyede beklenti sebebiyle sürekli araya baska kitaplari sikistirmakla Diabolik'e haksizlik etmisim. Aksine sayfalari çevirdikçe daha fazla keyif aldim... Öncelikle pek de aliskin olmadigimiz bir durumla, bir antikahramanla karsi karsiyayiz. Her ne kadar Conanvari bir ahlak anlayisi olsa da bir hirsiz, intikam ya da hayatta kalma gibi bir sebeplere baglansa da gözünü kirpmadan öldüren bir karakter. Tek bir sayiya bakarak belki de bu degerlendirmeyi yapmak dogru olmayacak ama çizgiromanda iyi karakter yok. Kötüler ve daha kötülerden meydana gelen hikayeye 'film noir'dan esinlenerek diyebilirim ki adeta bir 'fumetto nero'... Begendim, ikinci sayiyi merakla bekliyorum...

Intikamla ilgili giris cümlesi mi... O da hikayeden aklimda kalan bir aforizma...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

2. sayi çikmis, "Diabolik ve Ginko Anilar Firtinasi "

Askolsun Michel Bey, hiç haber vermiyorsunuz.  :)

Acaba Kadiköy de satiliyor mu ?

Alperen

Hasan beni Diabolik'lendir. Okuma hevesim artiyor. Diabolik'in baska fumetti karakterleri ile paylastigi macera var mi?Merak ediyorum.