Superman Rebirth

Başlatan dean, 01 Nisan, 2016, 19:21:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

New 52'de Superman maceraları beni çok etkileyememişti. İlk ciltten itibaren yazar sürekliliğinin tam oturmaması, George Perez'in ayrılışı felanda seriyi biraz etkilemişti. Rebirth döneminde, Convergence sonrası Prime Earth'e gelen  Jonathan Samuel Kent'de serinin bir parçası olacak. Bakalım o Superman'e ne kadar ivme kazandıracak. 1 Haziran'da Superman: Rebirth (2016) #1 çıkacak. Yazarı Peter J. Tomasi, çizeri ise Doug Mahnke olacak. 15 Haziran'da çıkacak Superman (2016-) #1'ın çizeri ise Patrick Gleason olacak.

dean

Superman'in de kaderi belli oldu. SPOILER. Superman 52. sayıda son bulurken The Final Days of Superman hikayesiyle New 52'nin Superman'i hakkın rahmetine kavuştu. Rebirth ile birlikte Superman olacak kişi ise aslında tanıdık biri. Pre25 Superman. Yani New 52'den önceki Superman, Rebirth oluşumunun Superman'i oldu.

rumar80

Kırmızı don da döndü mü?

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Mayıs, 2016, 12:46:08
Kırmızı don da döndü mü?

Yok dönmüyor. Hatta Rebirth kostümünde çizmelerde mavi. Kırmızıyı iyice azalttılar.

dean

Superman'in Rebirth dönemindeki ilk cildi 10 Ocak 2017'de piyasaya çıkacak. Cildin ismi Superman Vol. 1: Son Of Superman. 176 sayfa. İçerisinde Rebirth sayısı ve serinin ilk altı sayısı var.

rumar80

New 52 evreninin Superman'ı ölmüş ancak new 52 öncesi evrenin Superman ve Lois'i kimlik değiştirerek aramızda yaşamaya devam etmektedir. Üstelik bir de oğulları vardır. 
  Kent ailesi hem gizlice tekrar Superman olmaya hem de oğullarının yavaş yavaş gelişen güçlerinı kullanmasını öğretmeye çalışmaktadır.

galeme

İlk dokuz sayısını okuyabildim henüz, şimdilik idare eder diyebilirim. Çok da ahım şahım bir şeyini görmedim. Action Comics serisi sanırım daha çok hoşuma gidecek.

dean

Superman Rebirth dönemi maceralarına Superman Vol. 2: Trials of the Super Son isimli ikinci cildi ile devam ediyor.
Superman Rebirth 7-13 sayılarını bir araya getiren cilt 168 sayfadan oluşacak. Cildin 11 Nisanda çıkması bekleniyor.

dean

İlk cildi okudum. Bence seri çok iyi başladı. Zaten aynı konseptteki Superman: Lois and Clark macerasının devamı Rebirth dönemi Superman'i. Öncelikle şunu söylemem lazım. New 52 dönemi öncesi Superman'i çok özlemişiz. İki Superman arasında çok ciddi bir kişilik farkı var ve seri bunun bize hissettirmeyi çok iyi başarıyor.

Bu Superman'in en önemli özelliklerinin başında tabi ki ailesi geliyor. Aile olayı bu serinin bel kemiği. Superman'in oğlu Jonathan ise son derece tatlı bir karakter. İlk maceranın adından da anlaşılacağı üzere cilt ne kadar Superman macerasıysa aynı zamanda o kadar Jonathan macerası. Aynı zamanda Superman'in eski villainlarından The Eradicator'ı da görmek çok iyiydi.

Rebirth döneminin en iyi işlerinden Superman. Superman'i seven herkesin keyif alacağını düşünüyorum. Buradan sonra durak Action Comics Rebirth.

dean

İkinci cilde denk gelen sayıları okudum. Yedi sayı var elimizde. İlk sayı Kent ailesine odaklanan bir sayı. Sonraki iki sayıda ise dinazorlar adasına gidiyoruz. Superman ve Superboy, mahsur kaldıkları adadan kurtulmaya çalışıyorlar.

Sonraki iki sayı ise cildin önce çıkan macerasını oluşturuyor. Batman'in oğlu Damian, Superman'in oğlu Jon'un hareketlerinden rahatsız oluyor ve onu kaçırıyor. Üzerinde araştırma yaparken Batman durumu anlamak için geliyor. Onu da öfkeli bir şekilde Superman takip ediyor. Batman ve Superman minik bir sürtüşme yaşasa da iş hemen tatlıya bağlanıyor ve iki Super Baba ve Super Evlatlara ortak çalışmanın değerini anlatmak üzere çocukları bir dizi testten geçiriyor. Son iki sayıda ise Frankenstein'in kaçak bir suçluyu yakalamak için Kent ailesinin kaldığı kasabaya gelmesini okuyoruz.

Hikayeler hiç fena değildi. Superman serisi ciddi anlamda Jon Kent'in de orijin hikayesi anlamına da geliyor. Belli ki DC'nin bu karakter ile uzun süreli planları var. Zaten Damian ile tanışmaları biri Super Sons dergisine götürdü.

Nightrain

Hem Action Comics hem de Superman, New 52'deki hikayelerden çooook iyi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Ama gel de birilerine anlat
Tabi bir de gerçekten 6 ay kuralı varsa....

dean

Rebirth dönemi Superman tüm hızıyla sürüyor. Vol 3: Multiplecity ve Reborn maceraları geçtiğimiz aylarda yayınlandı. Reborn maceraları Action Comics ile crossover yapmıştı. Önümüzdeki günlerde ise Superman Vol. 4: Black Dawn cildi yayınlanacak. 20 ile 26 arasını kapsayan cilt 176 sayfa olacak.

dean

Brian Michael Bendis'in ilk DC Comics işi belli oldu. Tahmin edildiği üzere Bendis, Superman yazacak. Daha önce DC'den kendisine onlarca Superman ile alakalı çizgi roman verilmişti. Ben Brian Michael Bendis'i çok beğeniyorum. Yıllarca Marvel'a muazzam hikayeler yazdı. Umarım DC'de de en az Marvel'da ki kadar başarılı olur.

Nightrain

Bendis, DC'de, Marvel'da yaptığı gibi at koşturamayacağı için, tüm enerjisini Superman'a verecek. Güzel bir şey gelebilir diyorum. Ivan Reis'in çizecek olması da ayrı güzel bir haber. :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"