The Flash Rebirth (2016)

Başlatan dean, 01 Nisan, 2016, 19:49:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

The Flash yoluna hız kesmeden devam ediyor.(Aman aman yaptığım espriye bak.) Bu dönemde serinin yazarı Joshua Williamson, çizeri ise Carmine Di Giandomenico olacak. The Flash: Rebirth (2016) #1, 8 Haziranda. The Flash (2016-) #1 ise 22 Haziranda çıkacak.

Animvader

Flash'ın yaratıcılarından ve efsane çizerlerinden Carmine Infantino ile aynı ismi taşıyan yine İtalyan bir çizere vermeleri güzel olmuş ama benim hoşuma gitmeyen bir çizim stili maalesef.

dean

The Flash'ın ilk cildi The Flash, Volume 1: Lightning Strikes Twice ismini taşıyor. İçerisinde Rebirth sayısı ve ana seri 1-8 sayıları olacak. 216 sayfalık hacimli bir cilt bizi bekliyor. Çıkış tarihi 24 Ocak 2017.

rumar80

Barry Allen'ı Flash yapan yıldırım Central city'de bir çok kişiye bu güçleri vermeye başlamıştır.  Güçleri kazanan herkes bu duruma alışamamakta bazıları da güçlerini kötüye kullanmaya başlamaktadır.  Kahramanımız da bu sorumun nedenine inmeye çalışacaktır.

galeme

Yeni başlayan Rogues Reloaded hikayesi çok güzel başladı. Hele bu hafta çıkan sayısı mükemmeldi.

dean

Rebirth dönemine biraz zayıf başladığımızı düşünüyorum. Rebirth başlangıç sayısı ilk cilt adına daha fazla şey vaat etmişti. Aslına bakılırsa Lightning Strikes Twice kötü bir macera değil. Ama biraz tecrübeli bir okuyucu için son derece vasat seviyede. Buna iki öğe sebep oluyor. Birincisi villain gizemi yada gizemsizliği. İkincisi speedster fazlalığı.

Bu kısım villain Godspeed ilgili spoiler içerecek. Ben senelerdir çizgi roman okuyorum ve şunu gördüm. Yeni bir macera başladıysa ve kimliği bilinmeyen bir villain varsa o kişi kesinlikle yine o macera hikayeye katılan ve olay ile en alakasız görünen kişidir. Bu neredeyse hiç değişmiyor. Yine değişmemiş. Tamam. Güzel fikir. Ama aynı fikir 15.000 kere kullanılınca etkisini kaybediyor. Bu çizgi roman klişelerinin artık tepe noktası. Yani lütfen artık !

Speedster fazlalığı olarak ise şunu söyleyeceğim. The Flash çizgi romanlarında artık bizim yeni bir speedster'a ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. İyi veya kötü. Düşman yada dost. Speedster konseptinin en iyilerini seneler içerisinde gördük. Bu noktadan sonra yaratılan speedster karakterlerin öncekilerinin üzerine koyabilecek hiçbir şeyleri yok. Üstelik bu macerada herkes hız gücüne sahip oluyor. Pazartesi yıldırım çarptığı adamlar salı günü kostümü üzerine geçirip kahramanlık yapıyor.

New 52 Reverse-Flash, hiçbir yenilik getiremedi. Aynı şey Godspeed içinde geçerli. Yalnız bu speedster düşmanlar tamamen oryadan kalksın demek değil.  Eobard Thawne ya da Hunter Zolomon gibi karakterin daha derinlemesine işlenmesini bi' Godspeed'e tercih ederim demek.

Genel olarak ilk cilt bana bunları düşündürttü. Sanırım üçüncü macerada olumlu gelişmeler olacak seri ile ilgili. Ardından Button hikayesi var. Aslında The Flash'ın bütün rebirth maceraları Watchmen gizemi üzerine de kurgulanabilirdi diye düşünmeden de edemiyorum.

dean

The Flash'in Rebirth dönemi ikinci cildi olan The Flash Vol. 2: Speed of Darkness, 23 Mayısta piyasada olacak. 128 sayfa 9-13 sayıları toplanmış. Yazar ise ilk ciltte olduğu gibi Joshua Williamson.

The Flash Vol. 2: Speed of Darkness'a denk gelecek sayıları fasikül olarak okudum. Ben bu macerayı Lightning Strikes Twice'a oranla çok daha fazla beğendim. Williamson ilk cildin üzerine koymayı başarmış. Özellikle bunu çizgi romandaki karakterlerin karakterizasyonunu daha kurmuş olmasına bağlıyorum. Önceki cilt 2000 tane speedster'ın arasında karakterler kaybolmuştu. Bu sefer sadece Barry ve Wally var. Tabi pre-new 52 Wally'sinin de uğramasını unutmayalım. Ki bir güzel speedster daha dönecek gibi.

Villain olarak seçilen The Shade'te bu macerada çok başarılı yansıtılmış. Şiddetten ziyade duygusal yönü ağır basan bir karakter. Barry ve Wally arasında bir öğretmen öğrenci ilişkisi var. Bu ilişki zaman zaman tekrara düşse de geneli itibariyle başarılı ve sıkıcı değil. İkili arasındaki ilişkiyi takip etmek zevkli. New 52 döneme göre Wally daha sevilebilitesi yüksek. Yer yer dizideki Barry ve Wally ilişkisini andırması da mümkün.

Duyduğum kadarıyla bu ciltten sonra gelen Rogues Reloaded hikayesi ilk iki cilttende daha iyiymiş. Bu demektir Joshua Williamson her macerada üzerine koymayı başarıyor. Bu da çok iyi bi'şey.

dean

The Flash rebirth dönemi koşusuna The Flash, Volume 3: Rogues Reloaded ve The Flash Vol. 4: Running Scared ile devam etti. Dördüncü cilt geçen ay piyasaya çıktı.

rumar80

Dördüncü cilt bu seride çıkan en iyi macera bence. Belki de reverse flash olması da etkiliyor olabilir ama bu dönem içinde en iyi macera bence.

galeme

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Şubat, 2018, 11:24:41
Dördüncü cilt bu seride çıkan en iyi macera bence. Belki de reverse flash olması da etkiliyor olabilir ama bu dönem içinde en iyi macera bence.
Bence de üçüncü ve dördüncü ciltler en iyileriydi. Zaten dördüncü ciltten sonra Negative, Bloodwork, Black Hole derken düşüşe geçti seri. Son sayıda başlayan Perfect Storm hikayesinden umutluyum.

dean

The Flash Vol. 5: Negative ismini taşıyan beşinci cilt 28 ile 32. sayılar arasını içeriğinde barındırıyor. 27 Martta çıkacak cilt 128 sayfadan oluşmakta.

galeme

Perfect Storm çok iyi gidiyor. Buradan da Flash War'a doğru güzel bir şekilde bağlanacak.

dean

The Flash, Vol. 6: Cold Day in Hell, 34 ve 38 arasını toplamış.

2 Ekimde piyasaya çıkacak The Flash Vol. 7: Perfect Storm ise 168 sayfa olacak ve 39 ile 45. sayılar arasını bir araya getirecek.

rumar80

Perfect storm'u az önce bitirdim.  Yazar Williamson bugüne kadar yazdıklarını güzel toparlamış.  Baştan beri belli bir seviyede giden Flash çıtayı düşürmeden maceralarına devam ediyor.  Baş yapıt düzeyinde değil belki ama yazılışı, kurgusu, çizimi ve bitirilişi ile iyi bir iş var karşımızda.  Yeni öyküler için açılan yeni kapılar ve en önemlisi Wally West.  Umarım bir gün Türkçe de okuyabiliriz.  O zamana kadar okuyan arkadaşların fikrini merak ediyorum. Bence genel olarak 10 üzerinde 7-8 arası giden bir seri.

dean

The Flash'in sekizinci cildi "The Flash, Vol. 8: Flash War" ismini taşıyor. Bu macerada The Flash #46-51 ile Annual #1'dan bazı hikayeler yer alıyor. Bu hafta piyasaya çıktı.