Vampirella - Gerekli Şeyler (Dynamite)

Başlatan hanac, 06 Ekim, 2009, 09:17:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kültürelgüncel

Başlık daha önce ilgimi çekmemişti, ne yalan söyleyeyim. Çekilişten kazandığım Vampirella'yı okuyorum. Bitmesine çok az kaldı ve maceralar hoşuma gitti. Özellikle Kaos'un Efendileri ilginç geldi. Daha önce bir Martin Mystere macerasında o adı duydum gibi. Ama şimdi acelem var. Daha sonra bakarım...
Bu arada belki geri kalan ciltleri alırım. Ama eğer tamamen farklı formatta devam edecekse... Şimdilik bilemiyorum...

esattr

Sabır, sabır diye diye orta yerimizden çatladık... Nerede kaldı bizim vampi?

konnektör

Vampirella ile ilgili bir gelişme yok mu acaba arkadaşlar? Bilgisi olan varmı?
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

DAMPYR

Şu kitapları bizi yalvartmadan çıkarsalar artık.o ne oldu bu ne oldu demekten bi hal olduk..... >:( ??? ;)

hanac

Biz bekleyeduralım Dynamite her sayı için 3 ayrı kapak yapıyor

Buyurun 20. sayının kapaklarına;

BAHADIR

Hasan hadi kapaklar bir nebze eyvallahta bunlar da içerik gerçekten sıfır...Gerekli, tam bilmemekle birlikte Warren'in Wampirellasını 120. sayılara kadar getirebilseydi. Güzel bir takım olacak hemde Jose Gonzalez'in çizdiği tüm seri tamamlanmış olacaktı...

Ama bir seriyi tamamlamak satmadıktan sonra gerçekten zor...Kısmet inşallah devam eder...

kalidor

Dynamite Entertainment'in konsepti gerçekten ilginç. Ya modası geçmiş çrleri yeniden uyarlayan ya da filmlerden dizilerden devşirmeler yapan bir yayınevi. Elindeki en büyük koz da Red Sonja olsa gerek.  Dynamite'in yaynlarını önceden de yazmıştık tekrarlayalım:

Army of Darkness
Athena
Dinosours vs Aliens
Battlestar Galactica
The Bionic Woman
Black Terror
Black Beard
Borderline
The Boys
Buck Rogers
The Complete Dracula
Curse of the Wendigo
Darkman
Dark Shadows
Dean Koontz's Fear Nothing
Dean Koontz's Frakenstein
Dean Koontz's nevermore
The Expendables
Flash Gordon Zeitgeist
Garth Ennis' battlefields
A Game of Thrones
The Gutters
The Highlander
Jungle Girl
Green Hornet
Kato
Bionic Man
Kirby Genesis
Lone Rangers
Man with No Name
Fathom
The Last Phantom
Prince of Persia
Queen Sonja
Red Sonja
Robocop
Sharlock holmes
Spider Man&Red Sonja
Stargate
Terminator
Thulsa Doom
Total Recall
Twillighting
Vampirella
Voltron
Warlord of Mars
Witchblade
Withcblade&Red Sonja
Xena
Zorro
Crom! Ölüleri Say...

ercoktay

Dynamite'in yayınlarından The Boys benim orijinal olarak takip ettiğim 2-3 seriden biri. Muhteşem bir seri. Türkiye'de yayınlanması imkansız gibi. İçerdiği şiddet ve +18 sayfalar nedeniyle çok zor. Poşet bile istenebilir.

Ama ben bu seriyi çok seviyorum.

tommikser

kandorlu

Alıntı yapılan: kalidor - 20 Mart, 2012, 17:37:18
Dynamite Entertainment'in konsepti gerçekten ilginç. Ya modası geçmiş çrleri yeniden uyarlayan ya da filmlerden dizilerden devşirmeler yapan bir yayınevi. Elindeki en büyük koz da Red Sonja olsa gerek.  Dynamite'in yaynlarını önceden de yazmıştık tekrarlayalım:

Army of Darkness
Athena
Dinosours vs Aliens
Battlestar Galactica
The Bionic Woman
Black Terror
Black Beard
Borderline
The Boys
Buck Rogers
The Complete Dracula
Curse of the Wendigo
Darkman
Dark Shadows
Dean Koontz's Fear Nothing
Dean Koontz's Frakenstein
Dean Koontz's nevermore
The Expendables
Flash Gordon Zeitgeist
Garth Ennis' battlefields
A Game of Thrones
The Gutters
The Highlander
Jungle Girl
Green Hornet
Kato
Bionic Man
Kirby Genesis
Lone Rangers
Man with No Name
Fathom
The Last Phantom
Prince of Persia
Queen Sonja
Red Sonja
Robocop
Sharlock holmes
Spider Man&Red Sonja
Stargate
Terminator
Thulsa Doom
Total Recall
Twillighting
Vampirella
Voltron
Warlord of Mars
Witchblade
Withcblade&Red Sonja
Xena
Zorro

the shadow da listeye eklenebilir.

kalidor

Lone Ranger'ı Hoz yayınladı. Red Sonja'dan sonra yeni bir Dynamite yayını daha kazandık. Bir de bir ara Alacakaranlık filminin çrleri vardı, onlar da Dynamite'in yayınları mıydı acaba ???
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Red Sonja ve Vampirella dan sonra, Green Hornet te Dynamite nin beğendiğim yayınları arasında geliyor. Diğer çoğu yayınını ise maalesef henüz görmek kısmet olmadı.  ???
Darkwood Sakinleri..

hanac

Ekim 1976 - Ocak1978 arası 31 sayı olarak yayınlanmış.

ercoktay

Alıntı yapılan: gunessemerci - 21 Mart, 2012, 09:11:25
Konusu nedir bu the Boys'un ???

The Boys'un konusu kısaca şöyledir:

Dünya da süper kahramanlar şöhretler gibi her yerde afişteler. Her yere yarıdma gidiyorlar. Kısaca hayatlarını celebrity gibi yaşıyorlar. Bütün dünya bunları seviyorum. Ve tabi ki gereğinde çok kontrolsüz olabiliyorlar.Süper kahramanların en bilinen topluluğunun adı The Seven. Buradaki kahramanlar özel olarak seçiliyorlar. Bir halk kahramanı gibi gözüküyorlar.

Butcher adlı biri CIA gözetiminde bir grup kuruyor. Bu grubun amacı süper kahramanların polisliğini yapmak. Yani suç işleyen yada toplum için zarar vermeye başlayan süper kahramanlara polislik yapıyorlar.

Bu grup 5 kişiden oluşuyor. Butcher, Mother's Milk, the Frenchman, and the Female of the Species ve Mallory adlı biri. Mallory gruptan ayrılıyor ve Butcher da yerine grubun beşinci elemanı olarak Wee Huggie adlı hikayenin asıl kahramanını buluyor.

Kısaca çizgi roamanda Butcher'in takımının düzeni bozan süper kahramanlara karşı hikayesini anlatıyor.

Bu arada en önemli ayrıntılardan birini yazmayı unuttum. Yazarı Garth Ennis. Preacher'in da yazarı. Bu seri bazı karelerinde Preacher dan bile daha vahşi. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben çok eğleniyorum okurken. Ama daha önce yazdığım gibi ++18.