Thanos Yükseliyor - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 06 Nisan, 2016, 13:04:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

ÇILGIN TİTANIN KARANLIK KÖKENLERİNE ŞAHİT OLUN!

Kozmosun belası, perişanlığın eşsiz düzenbazı Thanos, trajedi, ihanet ve kaderin bu heyecanlı hikâyesinde hükümdarlığa yükseliyor. Ölüm ve yıkımın yarı-tanrısı nereden geldi ve daha da önemlisi, ne istiyor? Gerçek aşk, yalnızca bir çocuğun hayatının kan gölleriyle dolu olmasına yol açmayacak, ayrıca galaksinin çehresini Marvel Evreni'nin doğasını kökünden değiştirecek!

Thanos Yükseliyor çok yakında raflarda!

Agamotto

Çok güzel bir haber. Bu ana avengers serisinin devamı mı oluyor yoksa bağımsız mı?

Bir de fotoğrafta dikkatimi çeken kitabın sırtında en altta gerekli şeyler logosunun altındaki resim oldu. Bazı yayınevleri bu resimleri kullanıyor bazıları kullanmıyordu. Gerekli Şeyler'inde bu resimleri kullanacak olması da güzel :)

dean

Alıntı yapılan: Agamotto - 06 Nisan, 2016, 15:37:27
Çok güzel bir haber. Bu ana avengers serisinin devamı mı oluyor yoksa bağımsız mı?

Bağımsız. Thanos'un origini. Al, rahat rahat oku. Güzel hikayedir.

Nightrain

Acayip sevindim şuan. Thanos'un orijinini merak edenler mutlaka okumalı. Aaron'un yazmış olmasıda cabası.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: dean - 06 Nisan, 2016, 15:45:13
  Bağımsız. Thanos'un origini. Al, rahat rahat oku. Güzel hikayedir.

Bağımsız  olması çok iyi. Yan seri almaktan kurtulurum....
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

panthei

tommikser

Sabah okudum. Son zamanlarda okuduğum en güzel Comics di diyebilirim. Thanos'un doğumu anne ve babasıyla ilişkisi-annesi ile olan çok ama çok şok ediciydi-Öğrencilik yıllarında ki farklılığı ve en önemlisi onu bir ömür boyu sevecek sevgilisi ile tanışması. Tanışmanın sonunda şok edici detaylar.

Dediğim gibi mideye sert bir yumruk atar gibi olmuş. Okurken sonuna kadar heyecanla okudum. Sürekli sizi şaşırtan bir hikaye ile karşı karşıyasınız. Konu kadar da çizimler de gerçekten güzel. Ben okurken her anından keyif aldım. Okumanızı tavsiye ederim. Evrenin en büyük katili ile ilgili her türlü cevabı istemeseniz de alacaksınız.

maeglin

Hakkında çok fazla bilgim olmadığı için ben önyargıyla aldım elime ama çok beğendim. Ailesi, gelişimi, büyük bir silaha dönüşümü çok iyi anlatılmış. Çizim, hikaye epey güzeldi. Bende okunmasını tavsiye ederim.

Sakızlı Ohannes Paşa

Çerezlik kelimesinin tanımı adeta. Aaron favori yazarım olduğundan kaçırmak istemedim. Thanos'un nasıl delirdiği detaylı bir şekilde işleniyor. Aslında Thanos'un hayatında yaşadığı olayların onu bu hale getirmediği zaten olmak için doğduğu canavar haline gelmesinin kaçınılmaz olduğunu görüyoruz. Bazısı kötü doğar. Özeti bu. Bu hale gelmesinin nedeni bir kadın olsaydı gerçekten keyfim kaçabilirdi ama Aaron güzel kurgulamış mevzuyu.

Çizimler muhteşem değil ama güzel. Çinilemeyle mi alakalı bilemiyorum ama karanlık bir hava var. Estetik bir karanlık değil ama bu. Kapaklar daha çok hoşuma gitti.

Thanos Rising: 7/10

hennessy

Çizimler fena değil. Ama hikaye sağlam Thanos'un çocukluğundan delirmesine kadar. Hırs ve güç için neler yapabildiğini anlatan güzel bir hikaye olmuş.

Okunması tavsiye edilir. Avengers'in düşmanını yakından incelemek güzel.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Övüldüğü kadar varmış, gerçekten sağlam bir hikaye. Marvel'ın uçan kaçanlarının serileri tat vermediği için almayı bırakalı çok oldu. Arada böyle tek sayılıklar denk gelince alıyorum. Son dönem yayınlananlardan Wolverine Devlet Düşmanı ve Thanos Yükseliyor pişman etmeyenlerden. Tavsiye ederim.

kalidor

Marvel ve şürekasından çok hazetmesem ve Thanos'u felan gıyaben bilsem de öyküyü çok beğendim.

--SPOILER__

Thanos'a vesvese veren kızın gerçek olmadığı aşikar da sonunda tüm olayı aşka meşke bağlayıp sıvayacaklar diye düşünürken ölüme ve Thanos'un kibrine ve karanlık deliliğine dair çıkarımları beğendim. Yalnız Thanos'un yükselişi biraz daha kapsamlı anlatılabilirdi.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Okuyanlara yanıtı SPOILER içerecek bir sorum var:

Kitabın sonlarından yoruma açık bırakılan bir konu... Thanos'un deli zihninin yarattığı Ölüm neden yaşlandı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Temmuz, 2016, 15:05:13
Okuyanlara yanıtı SPOILER içerecek bir sorum var:

Kitabın sonlarından yoruma açık bırakılan bir konu... Thanos'un deli zihninin yarattığı Ölüm neden yaşlandı?

Yok mu bir yorum?

pizagor

Thanos Yükseliyor ile ilgili olarak genel kanım çizgiroman gerçekliğinin yerini alan sinema evreni gerçekliğinde Avengers'ın birinci filminden beri karşımıza çıkan ancak Türkçe basım Marvel takipçileri tarafından çok karşılaşılmadığı için aslında çok da tanınmayan bu karakterin muhabbeti geçtiğinde 'abi nasıl tanımazsın, güya 35 senedir çizgiroman okuyorsun?' gibi saçmasapan yeniyetme sinema çizgiromancısı tepkileriyle karşılaşıp küplere binen çizgiroman okuru için gerçekten yararlı olduğu. Tabi Jason Aaron'ın orijin öyküsünü ne kadar değiştirdiğini bilmiyorum. Ki her yeniden anlatılan orijin öyküsü doğası gereği, kopya olmamak için birşeyleri bükmek zorunda. Söz konusu farklılaşmalar hakkında bilgi verebilecek bir dostumuz var mı?