TEPE - Fırat Yaşa - Karakarga - Baobab

Başlatan ferzan, 10 Nisan, 2016, 01:38:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Harika bir albüm. Her bir detayı doya doya seyredilesi çizgilere sahip. Sayfalarca yazının anlatamayacağı duyguları tek bir karede hissettirmeyi başarıyor. Okunmalık değil defalarca seyredilmelik bir eser. Kağıt seçimini ben de beğenmedim, Çizgi Düşler'in Vertigo'larında kullandığı kağıda basılsaydı efsane olurdu.

yidar

Merhaba arkadaşlar tepe isimli eseri yorumları gördüm merak ettim.Sanirim güzel bir eser. Yalnız bu yazarın daha önceki avcı nun , çizgili pijama isimli iki kitabı varmış . Yorum alabilir miyim ? okuyan varsa ve kütüphane de olması gereken kalitedemi.

kryy22

merhaba,

Çizgili Pijama'yı okumadım ama Tepe ve Avcı Nun'u ısrarla öneririm. Her iki eser, yazarın bugün de içinde yaşadığımız babacı-faşist iktidar örgütlenmelerine ilişkin mitolojik eleştirisini özgün çizgiler, mükemmel boyamalar eşliğinde sunuyor. Özellikle Tepe'yi arada raftan alıp okumadan çizimlerine, renklerine baktığım çok oldu. Bence her çizgi roman meraklısının elinin altında bulundurması gereken bir eser, hatta keşke farklı dillere çevrilip daha çok insana ulaşabilse diye düşünüyorum.   

nocardia

Baobab'tan çıkan ikinci basımını inceleme şansı olan var mı acaba? Kağıt ve basım kalitesini merak ediyorum, Karakarga'ya nazaran daha aydınlık bir basım mı oldu?

hanac

gizmoo

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"