E-DERGİ SAYI:8 YAYINDA!

Başlatan yunusmeyra, 14 Nisan, 2016, 00:53:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Yayındayız!!!  :)

Linkimiz:

http://www.mediafire.com/download/noemb2hqjiobbgl/altinmadalyon8.pdf

Herkese merhaba!
   Zaman kimine göre su gibi aktı, kimine göre geçmek bilmedi, ama Altın Madalyon ailesinin hazırlayıp sizlere sunduğu e-dergilerin sekizincisi ile karşınızdayız. Çizgi romana gönül veren dostlar birleşerek sizlere dolu dolu bir dergi hazırlamaya çalıştık. Dergimizin içinde neler bulacağınıza bakacak olursak:
   Dergimizin kapağı bu sefer sevgili Abbas Bağca'ya ait. Abbas kapağı çizmekle kalmadı, Kadri Kerem dostumuzun yazdığı Kan Yaşam'dır öyküsünün üçüncü bölümünün çizimlerini de yaptı. Keyifle okuyacağınızı umuyoruz.
   Altın Madalyon forumumuzda her yıl düzenlediğimiz "Yılın En iyileri Anketi" sonuçlandı. Çizgi roman sever dostların oyları ile kazananları dergimizde bulacaksınız. Bakalım siz de aynı fikirde misiniz?
   Hazır Green Lantern Rebirth macerası çizgi roman satış noktalarında yerini almışken, Yeşil Fener tefrikamız da bu maceranın (Rebirth) özetini içeriyor.
   Örümcek Adamın hayatının karanlık bir noktası da dergimizde aydınlanıyor: Özgür Çelikbaş "Sins Past" macerası ile Gwen Stacy ile Norman Osborn arasındaki ilişkiyi gözler önüne seriyor. Sanırım Gwen hakkında fikirleriniz epey değişecek!
   Conan ustamız Fatih Uzun "Okuyamadığımız Conan Çizgi Romanlarına Bir Güzelleme" seri yazısının üçüncüsü ile karşımızda. Ülkemizde en sevilen kahramanlardan olan Conan'ın okuyamadığımız birbirinden güzel maceraları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
   Levent Suberk dostumuz Karl May'in Winetou karakterini bize sunuyor. Alman kökenli bir Western nasıl olur diyorsanız bir okuyun derim.
   Geçen sayıda bizi Manaus'a götüren sevgili Hüseyin Gazi Ateş bu kez Fumetti'nin kalbinde. Milano gezisi ve Bonelli merkezi yazısında...
   Yeni bir yazı dizisi ile karşınızdayız. Murat Karadayı "Çizgi Roman Oburunun Göz Hapsindekiler" yazı dizisi ile her sayıda farklı çizgi romanları tanıtmaya çalışacak.
   Anime deyince akla gelen isimlerden Engin Gül bu sefer Parasyte'ı sunuyor. Anime severler mutlaka okumalı.
   Güneş Semerci "kısa" bir aradan sonra Distopik Dünya üzerine yazılan kitapları konu alan yazı dizisinin ikinci bölümü ile karşınızda. Klasikleşmiş kitapları bir de onun gözünden okuyun.
   Değerli öğretmenimiz Selami Hoca "Çizgi Romans Anıları" yazısı ile bizi geçmişte, anılar arasında gazdirecek.
   Anı demişken, Dylan Dog'un en sevilen maceralarından "Uzun Veda" ile Dylan'ın anılarına Ekrem Gür ile bir yolculuğa ne dersiniz?
   Sekiz sayıdır dergimizin demir başı olan Alper Kaya ve Martin Mystere macerası Loch Ness'in gizemi yeni bölümü ile dergimizde.
   Şiir köşesinde sevgili Engin Gül'ün bir şiiri sizleri bekliyor.
   Kısa öykülerde Kadri Kerem Karanfil'in yazdığı "Rüzgârın Fısıldadıkları" ve Umut Çalışan'ın "Lanetli Göl" öykülerini okuyabilirsiniz.
   Son olarak fan sayfamızı Engin Gül, Rıza Umar Gürsu ve Özgür Çelikbaş'ın çizimleri süslüyor.
   Gene dolu dolu bir dergi. Umarım siz de biz yazarken aldığımız hazzı alırsınız. Siz bu yazıları okurken biz dokuzuncu sayı için çalışmalara başlamış olacağız. Zaman konusunda maalesef bir söz veremesek de, kalite konusunda sözümüz baki. En kısa zaman görüşmek üzere. Bu sefer son söz barbar dostumuzdan:
   "Crom! Okuyanları say!"
                                                                                                                                                 Sevgiler.
                                                                                                                                                  Rıza Umar Gürsu
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

şu an sayfayı okuyanlar bandında "hanac" ismi belirdi  8) adminim,dakikasında başlığı görmüşsün  :D hiç kaçırmıyorsun  ;)
yanındada şu an ferzan'ı görüyorum  ;D

hanac

Teşekkürler, eline sağlık.

Hemen indirdim, yarın sakin kafa ile okumaya başlarım.

yunusmeyra

pizagor

Hadi canım😃

Dergiyi okuyan arkadaşlar, Altın Madalyon'dan dostlar Özgür Çelikbaş'ı bilmezler, onlar için pizagor daha aşina olmalı sanıyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Nisan, 2016, 07:00:23
Hadi canım😃

Dergiyi okuyan arkadaşlar, Altın Madalyon'dan dostlar Özgür Çelikbaş'ı bilmezler, onlar için pizagor daha aşina olmalı sanıyorum...

Herkes gerçek adları ile anıldı bugüne kadar Özgür. Bir nickname ile değil. O yüzden öyle devam ettim.

pizagor

Sadece bu adam da kim diye soracaklar için bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim o kadar, yoksa sorun yok ;)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Emeği geçen tüm arkadaşlarımın ve abilerimin ellerine, gözlerine, emeklerine sağlık...Hızlıca bir göz gezdirdim, okumayı mesai bitimine sakladım ama Nemo'nun Milano yazısı ile Selami Abi'nin çizgi roman anılarını farkında olmadan okuyup bitirdiğimi farkettim...  :) Gerisi akşama artık...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Nisan, 2016, 09:24:06
Sadece bu adam da kim diye soracaklar için bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim o kadar, yoksa sorun yok ;)

Bu adam kim diye soran olursa, eski bir tanıdık deriz.  ;D

Vega

Dergiyi henüz indirmedim. işyeri bilgisayarı izin verecek mi birazdan deneyeceğim. Ancak;

YALVARIRIM ONCA ZAMAN SONUNDA BİRİLERİ SOYADIMIN YUKARIDAKİ TANITIM YAZISINDAKİ GİBİ YAZDIĞINI SÖYLEMESİN. LÜTFEN, LÜTFEN, LÜTFEN  :'( :'( :'( :'(

edit: Şimdi mobilde girince kapak önizlemesini gördüm. Çok şükür orada doğru yazıyor. Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler.

edit2: İşyerinin güvenlik duvarı mediafire'ye izin veedi. akşama indirebileceğim gibi duruyor. derginin boyutunu bilmiyorum ama maile sığıyorsa birileri mail olarak gönderebilirse sevinirim.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

hanac

Alıntı yapılan: Vega - 14 Nisan, 2016, 10:11:11
Derginin boyutunu bilmiyorum ama maile sığıyorsa birileri mail olarak gönderebilirse sevinirim.

Derginin sıkıştırılmış hali 19 MB, sanırım sorun olur.

kalidor

Dergiye katkısı olan herkesin emeğine sağlık.
Crom! Ölüleri Say...

Nemo

Okumak icin sabirsizlaniyorum. Cabucak aksam olsun. Herkesin emegine saglik.
Özel Alfa Ajanı

xmenac

Her zamanki gibi çok güzel bir çalışma olmuş. :)

altay1944

Dostlar teknik olarak ne kadar zordur bilmiyorum ama altınmadalyon e-dergiler   issuya yüklenebilir mi?işyeri indirmiyor ...İzin yok.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ