16-24 Nisan İzmir Kitap Fuarı

Başlatan caretta, 17 Nisan, 2016, 23:09:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Fuar'dan haber var mı ?

İlyas Erkul, Köstebek, çizgidüşler günlerdir forumda yoklar. Herkes tam kadro İzmir'de mi ?

İzmir'den üyemiz yok mu ?

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 17 Nisan, 2016, 23:09:19
İzmir'den üyemiz yok mu ?

Pearl Jam İzmir'de yaşıyor. Fuara da gidecek idi.

Bakalım belki bizi bilgilendirir.

kedidiro

Büyük bir aksilik olmazsa carsamba günü kitap fuarındayım. Fotoğraflarla olmasa da ( beceremeyeceğimden) en taze haberlerle akşamında altın madalyon'dayım. Bizi izlemeye devam edin

rumar80

Gerekli orada
  Facebook'ta paylaşmışlar.

The_DarknesS

Arkadaşlar, açılır açılmaz fuardaydım.

Gerekli Şeyler fuarda. Alişan ile görüştüm fuarın son günlerine kadar Axis cildini yetiştirmeye çalışıyorlar. İlyas Erkul, Çizgi Düşler ve Marmara Çizgi'de fuarda. Marmara Çizgi, Spiderman ve Clack Cat cosplay'i ile oldukça ilgi çekici bir açılış yaptı. Marmara Çizgi'nin başında Erdem Abi gelmemiş ama Tulgan ile biraz lafladık. İzmir'den Baykuş Çizgi Roman'da aynı yerindeydi. JBC yine katılmadı. YKY'de duranlar ise çizgi romanları bir kenara atmışlar yüzüne bakan yok. Çizgi romanı asıl yayınları olarak görmeyen diğerlerinde de durum aynı. NTV yayınlarında çizgi romanlar uldukça indirimli. 3 ila 5 TL arası satış yapıyorlar. Oğlak yayınlarında da bir miktar elde kalan yayınlarından vardı ama kaç paradır sormadım. Bu sene fuarı daha canlı gördüm. Gitmeye niyetli olanlar kaçırmasın.

kedidiro

Yanimda ögrenciler de çocuklar da olmayınca 3 saatten uzunca bir süre fuarda takılabildim. İşte taze taze izlenimlerim:
1- hafta içi oldugu halde bayağı kalabalık ama cok büyük bir çoğunluğu okul grupları oluşturuyor.
2- yeni nesili ağırlıkla çizgi romancıların önünde gördüm
3- biliyorsunuz su an idefix bahar kampanyası da var. Ancak uzun yıllardır ilk kez kitap fuarının fiyatları da gayet uygun. Örnegin marmara çizgi'den bone 7-8-9 internette 40 fuarda 35 liraydı.
4- ntv corto ve buffyleri 3den veriyor
5- mürekkepte de hesaplı çizgi romanlar var. Azrail'i bejlerken'i 5den aldım
6- oğlakta çizgi roman az indirim yüzde otuz
7- scalped'in 300den az sattığını yılda bir sayı çıkarsa sevinmemiz gerektigini öğrendim
8- lone wolf'un çevirisi falan tamammış. İki aya yeni sayı çıkıyormuş
9- remzi calvin ve hobbs'a yeni baskı düşünmüyor. Stoklarınızı elinizde tutun. Değerlenecek. Ama yatağın altında ne var ile uzaydan gelen garip ziyaretçiler standda da vardı. Haberiniz olsun
10- ve en azından benim için fuarın bomba sürprizi. İz yayıncılık hanzala'nın yeni baskısını yapmış. Arayan varsa duyurulur

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: kedidiro - 20 Nisan, 2016, 15:37:02
Yanimda ögrenciler de çocuklar da olmayınca 3 saatten uzunca bir süre fuarda takılabildim. İşte taze taze izlenimlerim:
1- hafta içi oldugu halde bayağı kalabalık ama cok büyük bir çoğunluğu okul grupları oluşturuyor.
2- yeni nesili ağırlıkla çizgi romancıların önünde gördüm
3- biliyorsunuz su an idefix bahar kampanyası da var. Ancak uzun yıllardır ilk kez kitap fuarının fiyatları da gayet uygun. Örnegin marmara çizgi'den bone 7-8-9 internette 40 fuarda 35 liraydı.
4- ntv corto ve buffyleri 3den veriyor
5- mürekkepte de hesaplı çizgi romanlar var. Azrail'i bejlerken'i 5den aldım
6- oğlakta çizgi roman az indirim yüzde otuz
7- scalped'in 300den az sattığını yılda bir sayı çıkarsa sevinmemiz gerektigini öğrendim
8- lone wolf'un çevirisi falan tamammış. İki aya yeni sayı çıkıyormuş
9- remzi calvin ve hobbs'a yeni baskı düşünmüyor. Stoklarınızı elinizde tutun. Değerlenecek. Ama yatağın altında ne var ile uzaydan gelen garip ziyaretçiler standda da vardı. Haberiniz olsun
10- ve en azından benim için fuarın bomba sürprizi. İz yayıncılık hanzala'nın yeni baskısını yapmış. Arayan varsa duyurulur

Scalped hususu gerçekten rezillik ya. Şu memleketin insanı ne zaman avamlığı bırakıp da gerçekten kaliteli işlere önem vermeye başlayacak merak ediyorum.

alan ford

Hanzala 'nın yeni baskı yapması iyi olmuş. Arıyordum ne zamandır. NTV Corto'ya devam etmeyecek herhalde. Keşke hiç başlamasaydı zaten. tek yararı okumadığım ilk macerayı yayınlaması oldu. Scalped rezillik gerçekten. Neyse Bone nihayete erdiğine göre bundan sonra hediyelik olarak Scalped'i seçiyorum kendime :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Scalped ' in 300'ün altında satması gerçekten üzücü. Ancak şaşırtıcı değil. Maalesef ülkemizde çizgi roman kavramı belli kalıplara sıkışmış durumda. Yıllarca fumettinin içinde hapsolan okuyucu son yıllarda bu kalıptan çıkmayı başardı. Hatta fumetti ölmüş esprisi bile yapılmaya başlandı. Ancak bu sefer de okuyucu bence süper kahraman dünyası içinde kısıldı. Bir gün o kalıptan da çıkılacak ama bu arada bazı kaliteli yayınlar heba olacak.
   Yukarıda bahsedilmemiş ama Scalped'in başına gelenin benzerinin 100 kurşun ve masallarda da yaşandığını düşünüyorum.  Gerçi bizim forum bazında bakarsak masallar hakkında daha fazla yorum olduğu da aşikar.  Ayrıca benim bildiğim Arka Bahçe masallar dipte olsaydı 6. sayi falan demez yayını durdururdu.

tommikser

Ben Scalped için başarısızlığı yayında değil yayıncıda buluyorum.Maalesef yanlış yayıncı bastı.JBC veya Arkabahçe basmış olsaydı bunları konuşuyor olmayacaktık.İnşallah başka Vertigo'lara el atmazlar.Boşuna heba olmasın boşuna bizim de günahımız alınmasın.Yok efendim okuyucu ilgi göstermedi gibi şeyler denmesin.Amerikan vampir sattığına göre bu da satardı.Sorun sadece yayıncıda.

maeglin

Ben Scalped'i hep görüp, kısa kısa göz gezdirip hiç almamıştım niye bilmiyorum. Sadece bir kez bir arkadaşıma hediye etmek için almıştım. Şimdi biraz açıp bakınca sizlerde böyle yazınca ilk iki sayıyı sipariş geçtim. Arkabahçe örneği verilmiş yukarıda kendi fikrimi söylemek adına yazıyorum yanlış anlaşılmasın. Masallar'a doğrudan başlamamış olmamın en temel nedeni, Arkabahçe'nin yayın periyodunu hiç sevmiyorum. Sanırım Masallar, bu durum için istisna olabilir. Ama genel olarak bir yayını 6 ay beklemek hoşuma gitmiyor. Belki insanların belirli bir kısmı da tanıtım eksikliği ya da yayın periyoduna güvenmediği için başlamıyordur.

köstebek

Alıntı yapılan: tommikser - 20 Nisan, 2016, 17:13:48
Ben Scalped için başarısızlığı yayında değil yayıncıda buluyorum.Maalesef yanlış yayıncı bastı.JBC veya Arkabahçe basmış olsaydı bunları konuşuyor olmayacaktık.İnşallah başka Vertigo'lara el atmazlar.Boşuna heba olmasın boşuna bizim de günahımız alınmasın.Yok efendim okuyucu ilgi göstermedi gibi şeyler denmesin.Amerikan vampir sattığına göre bu da satardı.Sorun sadece yayıncıda.

:) Bu yorumunu sakın unutma Tommikser ... :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Cizgi Dusler'in pazarlama konusunda yetersiz oldugunu ben de dusunuyorum. Ama Amerikan Vampiri'yle kiyaslamak yanlis. Adi ustunde vampir. Yeni neslin en cok ilgisini ceken 3-5 temadan biri. Jbc bir Sweet Tooth bassin mesela o zaman karsilastiririm ancak.

tommikser

Köstebek abi yorumumu kaydettim.Eğer hatalıysam Kadıköyü'ne gelince tost ve çay ısmarlarım :)

Jedmau

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 20 Nisan, 2016, 18:21:28
Cizgi Dusler'in pazarlama konusunda yetersiz oldugunu ben de dusunuyorum. Ama Amerikan Vampiri'yle kiyaslamak yanlis. Adi ustunde vampir. Yeni neslin en cok ilgisini ceken 3-5 temadan biri. Jbc bir Sweet Tooth bassin mesela o zaman karsilastiririm ancak.

Temenni mi ? Yoksa bir meydan okuma mı ? 😁