KDV

Başlatan altay1944, 19 Nisan, 2016, 14:25:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Bilen beri gelsin ...Yeni alımlarımda inceledim .Lal aylık zagorlarda kdv %1,lal klasik zagor 1 ve çizgidüşler maxi 8.9 sayılarda kdv %8,lal dylan dog incelrde %8 kenparkerde %1...Hani incelerde %1 kalınlarda %8 diyeceğim ama olmuyorki.Tezat var.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 19 Nisan, 2016, 14:25:56
Bilen beri gelsin ...Yeni alımlarımda inceledim .Lal aylık zagorlarda kdv %1,lal klasik zagor 1 ve çizgidüşler maxi 8.9 sayılarda kdv %8,lal dylan dog incelrde %8 kenparkerde %1...Hani incelerde %1 kalınlarda %8 diyeceğim ama olmuyorki.Tezat var.

Abicim, tünaydın. Sana verdiğim sözü tutamadım görünüyor, ama aklımdasın, unutmadım, merak etme...

Soruna gelince ... Dergilerde kdv %1, kitaplarda % 8... ince kalın olayı değil yani. Demek ki Lal, kitaplarıın bir kısmı dergi olarak basıyor, bir kısmını kitap... İyice incelersen dergilerde ISSN, kitaplardaysa ISBN numarasını görebilirsin. Dergi veya kiap olarak basmanın da kendine göre avantajları dez<avantajları var. Bir gün bir yerde çay kahve içerken, istersen uzun uzun anlatırım...

hennessy

Abi kitabı dergi diye basa bilir misin? Lal çizgi roman dergi olarak göstermesi nasıl oluyor......

Çay içelim en kısa zamanda Asan abi ısmarlasın ama  :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Tuco Ramirez

Dergi olarak basılabilmesi için periyodik çıkması (haftalık - 15 günlük - aylık - 3 aylık vs.) ve yeni sayı piyasaya verildiğinde eskisinin piyasadan toplatılması gerekiyor diye biliyorum...

köstebek

tuco yanıtlamış. Her ay Zagor yeni seri diye basıyor, ritmi belli, şekli şemali belli, yeni sayı çıktığında da eskileri topluyordur, gazete bayilerinden filan. Ama çizgi roman dükkanlarında öyle bir koşul yok tabii...

eyoruk

Son 1 aydır alım yapmıyordum, ara vermiştim falan ama dün bakayım dedim sanki kaşla göz arasında yine artmış fiyatlar ? KDV düştü halen neyin fiyatlandırması bunlar ? Sadece çizgi roman değil genel olarak bahsettim