2016 Analizler

Başlatan afu, 28 Nisan, 2016, 01:24:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

İlk dört ayda, yayınevlerinin çıkardığı toplam çizgi romanlar, türlerine göre ve geçen seneki aynı dönem ile karşılaştırmalı olarak hazırlandı.
İki senede de toplam 19 yayınevi olması ilginç rastlantı. Kitap adetleri de aynı sayılır.

Kapak fiyatlarını topladığımızda oluşan tutara göre de bir sıralama yaptım. Kitap adetlerine göre alınan ortalama kitap fiyatı da bir fikir verebilir.
Ama toplam satış adetleri olmadığı sürece yayınevlerinin fiyat politikaları için doğru bir değerlendirme yapılamaz.

hennessy

afu abi döktürmüş yine.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Animvader

Fumetti, Comics'e; Frankofon da Manga'ya geçilmiş aradan geçen 1 senede.Ortalama fiyattaki düşüş de yine diğer kitaplara göre çok daha ucuz olan mangaların sayısındaki artışa bağlı büyük ihtimalle, yoksa kitap fiyatının düştüğünü ben ömrü hayatımda görmedim.

Nemo

Afu abi emegine saglik. Karsilastirma baabinda harika bilgiler.
Özel Alfa Ajanı

afu

Haziranda 42 adet çizgi roman çıkmış. Yayınevi bazında adetler aşağıda.
Son senelerde, arka bahçe, büyülü çizgi, çizgi düşler, gerekli şeyler, jbc, lal kitap ve marmara çizgi bu sektörü ayakta tutan yayınevleri. Teşekkürler tekrardan. Sağolun, varolun.

2016 ilk 6 ay çıkan yayınlara baktığımızda comics yayınlarındaki adet artışını belirgin görüyoruz.
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10417.0.html 'den ilk 6 ay yayın detayını görebilirsiniz.

by ali fuat üstün, on Flickr

afu

2016'nın 3/4'ü geride kaldığında, hangi yayınevleri kaçar kitap çıkarmış görelim.
23 yayınevi, 275 kitap  :D  son 3 ayda 100 kitap daha gelir mi acaba ?

nicholaihel

En büyük yayınevlerimizin ilk dört ayda hiç frankofon basmamış olması...

hanac

Gerekli Şeyler bu yıl neler yapmış  :o

JBC de tam tersi  :(

bugraltu

Jbc ve yky her zamanki gibi sektorde liderlige oynamaya devam ediyorlar :D

Mrtekin

Benim bu sene oyum kesinlikle Marmara'ya gider.

Bi şahlandılar, çok iyi gidiyorlar nazar değmesin.

Jbc'nin dükkan açması ve biten yayınların yeni basımlarını yapması (ki kesinlikle yapılması gerekiyordu; 2. Elde bazı kitaplarının fiyatları uçuk.) onlara biraz vakit kaybettirdi; ama; hızlanacaklarını düşünüyorum son çeyrekte.

Umarım Dolar fazla artmaz da; bu ivmeye Ket vurulmaz...

Bi de tamam bu kadar basım var@ürün çeşitlenmesi var da; pasta büyüyor mu gerçekten; gerçek satış rakamlarını bilmediğimizden piyasanın derinliğini tahmin edemiyoruz ki?

Sadece ayırdığımız sabit bütçeye daha fazla saldırı var; biz de daha fazla eleme yapmaya başlıyoruz; yoksa hepsi bu mu?
They drew first blood...

Mister NO

Bu güzel çalışmalar için öncelikle teşekkürler.

9. ay bittiğine göre 2015-2016 nın Ocak- Eylül karşılaştırması da iyi olurdu.

afu

2015 ve 2016 - İlk 9 ayın kitap adetleri.
ilk 10 yayınevi, 2016 adetlerine göre büyükten küçüğe sıralanmış olarak; ve ...
"oscar goes to gerekli şeyler"

yine son 2 senenin türlere göre karşılaştırması; gözler hafiften çekik olmaya başladı sanki  ;)

Mrtekin

Hesaba göre işin kazananı manga;

Kaybedeni de frankofon...

Türk çr sinde de çok iyi bir ivme var.
They drew first blood...

hennessy

Afu abim harika olmuş. Manga ve comics önde gidiyor...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mister NO

Güzel bir çalışma olmuş. Elinize sağlık.