Silver Surfer Cilt 1 ve 2nin şuan ki fiyati üzerine

Başlatan Alperennk, 29 Nisan, 2016, 07:56:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alperennk

Merhaba dün silver surfer cilt 1 ve 2yi toplam 100tl ye aldım. Bu fiyat bu seriye göre normal mi yoksa kazıklandım mı ???

kalidor

Aldıktan sonra çok düşünmeyin bence ::) Piyasada bulunmayan bir çr olduğu için bence uygun.
Crom! Ölüleri Say...

-brendon-

Ben ozaman bendeki ciltleride satisa koyim fiyat guzelmis :)

Alperennk

Çok düşünmek değilde merak ettim ss bulunca aldım direk bulamam diye sadece piyasa değerini merak ettim

pizagor

Bu konuda hepimizin canının yanmışlığı vardır, hem de birden çok kereler  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Animvader

Yani eğer baskının üzerinden bir hayli zaman geçmişse ve yeni baskısı gelmeyecek gibi duruyorsa  okumak istediğiniz bir kitaba o parayı vermeniz de herhangi bir "kazıklanma" yoktur.Türkçe baskıların az olması ve belirli bir zaman sonra tükenmesi nedeniyle böyle bir sıkıntı var ama son 2-3 senedir tekrar baskıları görmeye başladık.

Mesela benim de 4 sene önce Alfa dönemi Kaptan Amerika ve Fantastik Dörtlülere 400-500 Tl vermişliğim var.Kısacası ikinci el bir kitabın ederi sizin ona verdiğiniz değer kadardır. :)

ferzan

Benim de bir vakitler cebim yanmıştı, aslında bir parça dolu olduğum bir konu ama Alperennk dostum, bence iyi almışsın...Bu hesapla 250'şer sayfalık her kitabın tanesinin 50 TL'ye geldiğini göz önüne alırsak, gerçekten iyi almışsın...Ben senin kadar şanslı değildim...

Bir yıl kadar önce, baskısı çok önceleri tükenen ve tekrar basılmayacağını birinci ağızdan öğrendiğim, etiket fiyatı 30 TL olan 280 sayfalık bir kitabı 90 küsür TL'ye ancak alabilmiştim bir kitapevinden, hem de ikinci el olarak...92 TL (etiketin üç katı) bayıldığım siyah-beyaz ve 280 sayfalık bu çizgi romanın, 3-4 ay sonra ikinci baskısının yapıldığını görünce yayıncısının da, kitabı satanların da kulaklarını bol bol çınlattığımı tahmin etmek zor değil...Tabi kitabın ve yayıncısının ismi bende saklı kalacak...Temennim, benzer bir durumda ikinci baskı olmayacağı yönünde kesin konuşulmaması...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

HacıGeraltEmmi

10 sene sonra ancak eder  :)
okumasan  hiçbir şey kaybetmeyeceğin bir kitap . Tek özelliği baskısının olmaması. Koleksiyoner değilsen yazık, o paraya  mis gibi Bone set alınır keyifle okunur  ;D

hennessy

Bende tek cilt hali var Büyülü Dükkan dan sevgili kuzenim Fuat hediye etmişti.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Valla ben de artık designer gibi düşünüyorum. Yine de eğer keyifle okuyorsanız takılmayın bize keyfini çıkartın
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Okuyabilenler için Essential Silver Surfer Vol 1 ve Vol 2'yi önereyim ben de... Şıkır şıkır kaligrafi, büyük boy, daha ne olsun...

Sadece Yıldırım Örer'in Kirby yerine çizdiği bir sayı vardı, bir zamanlar sahip olup da yitirdiklerinden, işte o sayıyı Türkçesinden isterim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Alperennk

Alıntı yapılan: ferzan - 29 Nisan, 2016, 19:16:54
    Benim de bir vakitler cebim yanmıştı, aslında bir parça dolu olduğum bir konu ama Alperennk dostum, bence iyi almışsın...Bu hesapla 250'şer sayfalık her kitabın tanesinin 50 TL'ye geldiğini göz önüne alırsak, gerçekten iyi almışsın...Ben senin kadar şanslı değildim...

Bir yıl kadar önce, baskısı çok önceleri tükenen ve tekrar basılmayacağını birinci ağızdan öğrendiğim, etiket fiyatı 30 TL olan 280 sayfalık bir kitabı 90 küsür TL'ye ancak alabilmiştim bir kitapevinden, hem de ikinci el olarak...92 TL (etiketin üç katı) bayıldığım siyah-beyaz ve 280 sayfalık bu çizgi romanın, 3-4 ay sonra ikinci baskısının yapıldığını görünce yayıncısının da, kitabı satanların da kulaklarını bol bol çınlattığımı tahmin etmek zor değil...Tabi kitabın ve yayıncısının ismi bende saklı kalacak...Temennim, benzer bir durumda ikinci baskı olmayacağı yönünde kesin konuşulmaması...
Sizin ki bayağı kötü bir durummuş

Alperennk

Alıntı yapılan: Animvader - 29 Nisan, 2016, 18:31:24
Yani eğer baskının üzerinden bir hayli zaman geçmişse ve yeni baskısı gelmeyecek gibi duruyorsa  okumak istediğiniz bir kitaba o parayı vermeniz de herhangi bir "kazıklanma" yoktur.Türkçe baskıların az olması ve belirli bir zaman sonra tükenmesi nedeniyle böyle bir sıkıntı var ama son 2-3 senedir tekrar baskıları görmeye başladık.

Mesela benim de 4 sene önce Alfa dönemi Kaptan Amerika ve Fantastik Dörtlülere 400-500 Tl vermişliğim var.Kısacası ikinci el bir kitabın ederi sizin ona verdiğiniz değer kadardır. :)
SS çok merak ettiğim bir seri ve çok iştahlı hir şekilde okuyacağım :) 1. Cildinin baskısı bulunmuyor yayın evide tekrar basacak gibi değil 2. Cildi ise hala bazı d&r larda falan var sadece ilk cildi almak istedim ikincisini bulurum diye fakat dükkan sahini set olara satıyormuş bende mecburen ikisini almak zorunda kaldim zaten kocaelide tek 1 tane çizgi roman dükkanı olunca baska dükkanlara varmı diye sorma seçeneğiniz kalmıyor

Alperennk

Alıntı yapılan: hennessy - 29 Nisan, 2016, 21:53:45
Bende tek cilt hali var Büyülü Dükkan dan sevgili kuzenim Fuat hediye etmişti.
Bir çoğumuzun hayal ettiği kuzen :)

Alperennk

Alıntı yapılan: designer73 - 29 Nisan, 2016, 20:49:40
10 sene sonra ancak eder  :)
okumasan  hiçbir şey kaybetmeyeceğin bir kitap . Tek özelliği baskısının olmaması. Koleksiyoner değilsen yazık, o paraya  mis gibi Bone set alınır keyifle okunur  ;D
Aslında çizgi roman okumak ve koleksiyon yapmak konusunda yeni sayılırım ki kafamda koleksiyon yapmak var onu düşünerek hareket ettim birazda