Anket: En Sevilen Tenten Albümleri

Başlatan hanac, 02 Mayıs, 2016, 14:30:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Yunusmeyra'nın konuya bir anda girip ortamı görsellerle şenlendirmelerinin hayranıyım. Bu nasıl bir dijital arşivdir!!!!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Mayıs, 2016, 18:53:54
Yunusmeyra'nın konuya bir anda girip ortamı görsellerle şenlendirmelerinin hayranıyım. Bu nasıl bir dijital arşivdir!!!!
1TB'lık  ;)  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

Toplam Oy Verenler: 33

İlk üç albüm;

7 Kristal Küre ....................... 14
Tekboynuzun Esrarı ............... 11
Kızıl Korsanın Hazinesi ........... 10

Artık Tenten Sevenler Derneğine üye olmak çok kolay, tek yapmanız gereken aşağıdaki başlığa yazmak  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8340.0.html

hanac

Şu an itibariyle daha önce Tenten okumamış arkadaşlara tavsiye edeceğimiz 4 tenten albümü;

11 Tekboynuzun Esrarı ve 12 Kızıl Korsanın Hazinesi  (Bu ikisi tek macera oluyor)

13 Yedi Kristal Küre ve 14 Güneş Mabedi  (Bu ikisi tek macera oluyor)

s.b

Tenten'in 1 ve 2. sayılarını idefixe sipariş verdim. Pazartesi gelirler herhalde.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 08 Mayıs, 2016, 23:18:50
Tenten'in 1 ve 2. sayılarını idefixe sipariş verdim. Pazartesi gelirler herhalde.

Tenten Sovyetler'de ve Tenten Kongo'da yı mı sipariş ettin Sami Bro ?

Abi ne yaptın, ankete baksana ?

Sonra ben Tenteni beğenmedim deme  :)

s.b

Abi ne yapayın yani. Seriyi baştan alıp okumaya başlamak lazım. Öyle seçme sayılarla okuyacaksam hiç okumam. En iyi macerayı önce okursam sonraki maceraları okumak işkenceye dönüşür. Zaten gıcığım bu Tıntın mıdır mıntın mıdır bilmem nedire. Hele bir başlayalım belki arkası gelir.

s.b

Tenten 1 ve 2. sayı geldi. 1. sayı renklendirilmemiş. Siyah beyaz da diyemiyorum. Siyahsız beyaz demek daha uygun olabilir. Onu hemen gözümün önünden kaybettim. 2. sayıyı bu akşam okuyabilirim. Eğer sıkılırsam Rintintin 3. sayıya geçebilirim. İşte durum böyle.

tommikser

Sami abi çok yanlış sayıları okuyorsun.Tamam klasik okumak da lazım ama karakterden soğutacak kadar eskilere de gitmeye gerek yoktu :D

hanac

Toplam Oy Verenler: 35

İlk üç albüm;

7 Kristal Küre ....................... 14
Tekboynuzun Esrarı ............... 11
Kızıl Korsanın Hazinesi ........... 10

Artık Tenten Sevenler Derneğine üye olmak çok kolay, tek yapmanız gereken aşağıdaki başlığa yazmak  :)

hanac

Toplam Oy Verenler: 37

İlk beş albüm;

7 Kristal Küre ........................ 14
Tekboynuzun Esrarı ............... 12
Kızıl Korsanın Hazinesi .......... 12
Güneş Mabedi ........................ 9
Tenten Tibet'te ...................... 9

hanac

Toplam Oy Verenler: 39

İlk beş albüm;

7 Kristal Küre ........................ 14
Tekboynuzun Esrarı ............... 13
Kızıl Korsanın Hazinesi .......... 13
Güneş Mabedi ........................ 9
Tenten Tibet'te ...................... 9

gamlıbaykuş

7 Kristal Küre ve Güneş Mabedi en sevdiğim Ten Ten maceralarındandır. Yanlış hatırlamıyorsam ilk olarak Milliyet'in verdiği çizgi romanlarda okumuştum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Toplam Oy Verenler: 41

İlk beş albüm;

7 Kristal Küre ........................ 15
Tekboynuzun Esrarı ............... 13
Kızıl Korsanın Hazinesi .......... 13
Güneş Mabedi ........................ 10
Tenten Tibet'te ........................ 9

xmenac

Tenten benim en beğendiğim seriler arasında yer alıyor. Herge'nin kendine özgü tarzı çok yoğun öyküleri olmayan bu hikayelerde bile okurken müthiş keyif almanızı sağlıyor. Her okuduğunuz maceradan sonra Herge'nin üslubunu daha iyi anlamanıza rağmen öykülerin tekrara düşmemesi de okuma keyfini artıran bir diğer önemli unsur.

Bu kadar beğendiğim bir serinin içinden 4 kitabı seçmem epey zor oldu doğrusu. Biraz da bu nedenle konu açılmasından itibaren uzun bir süre geçmesine rağmen ancak bugün yazabiliyorum mesajımı. :) Öncelikle, serinin ilk üç macerasını ve son yayın olan Alf-Art'ı değerlendirmeme dahil etmediğimi belirteyim. Zira Alf-Art maalesef tamamlanmamış bir eser, diğer üç macera ise pek çok yönden eleştirilebilecek öyküler.

Maceraları seçerken serinin dönüm noktalarına ve olağan seyrin dışındaki öykülere ağırlık vermek istedim. Bu doğrultuda; Firavunun Puroları, Altın Kıskaçlı Yengeç, Kastafiore'nin Mücevherleri ve Sidney'e 714 Sefer Sayılı Uçuş öykülerini ankette seçtim. Biraz daha detaylı değinmek gerekirse:
Firavunun Puroları: Tenten'in ilk maceralarından farklılaştığı ve pek çok okuyucunun seriyi sevdiği haline adım attığı eser sayabileceğimiz bir öykü. Her ne kadar bildiğimiz Tenten senaryolarının konseptinden zaman zaman uzaklaşsa da serinin şimdiki konumuna geliş sürecini başlatan öyküyü ben bu yayın olarak görüyorum.
Altın Kıskaçlı Yengeç: Aslında bu yayını seçme sebebim büyük ölçüde Kaptan Haddock. :) Serinin devamında Tenten kadar olay akışında yer alan ve okuyucunun beğenisini kazanan bu karakteri seriye kazandıran öyküyü yazmamak olmaz diye düşündüm.
Kastafiore'nin Mücevherleri: Bu eser bildiğimiz Tenten'den biraz daha farklı bir öyküye sahip. Maceradan maceraya koşan, kimi zaman bir ülkeden bir başka ülkeye seyahat yapan Tenten bu öyküde çok sınırlı bir alan içinde basit fakat keyifle okunan bir macera yaşıyor. Serinin diğer maceralarının yanında farklı konseptte bir macera diyebiliriz bu yayın için.
Sidney'e 714 Sefer Sayılı Uçuş: Serinin sonlarına yaklaştıkça birkaç macera dışında aksiyon oranının yükseldiği dikkat çeken bir husus bence. Bu yayında da gayet ilgi çekici bir aksiyon macerası okuyabiliyoruz.

Ankette yukarıda belirttiğim dört yayını işaretledim. Fakat bu maceralar dışında değinmek istediğim dört yayın(aslında 2 macera) daha var. Bunlardan ilk ikisi Tekboynuz'un Esrarı ve Kızıl Korsan'ın Hazinesi maceraları. Red Rackham'ın hazinesinin arandığı bu macerada Turnesol karakteri de seriye katılıyor. Diğer ikili ise tahmin edebileceğiniz gibi Hedef Ay ve Aya Ayak Basıldı maceraları. Serinin bilim kurgu alanında da ne kadar başarılı olduğunu bu maceralardan anlıyoruz.