Ferri sonrası Zagor'un yeni kapak çizeri - Alessandro Piccinelli

Başlatan altay1944, 02 Mayıs, 2016, 16:21:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Klasik Teks Serisi'ni sadece kapakları ile değerlendirecekseniz bu seriye hiç başlamayın.
Yani bu seride hiç mi iyi çizim ve senaryo yok?

xmenac

Benim yorumum sadece bir espriydi Atilla abi. :) Çizgi romanlarda kapakların tüketici tercihlerini etkilediğini düşünüyorum ama fumetti okurları bu serileri uzun zamandır takip ettiği için öyküleri biliyorlardır, dolayısıyla kapağa göre tercihte bulunanların sayısı fazla değildir muhtemelen.

Tex serisini ben de vakit buldukça keyifle okuyorum. Eski sayılardan ziyade yeni maceraları ve renkli seriyi daha çok tercih ediyorum fakat klasiklerde de gayet güzel öykülerin olduğunu düşünüyorum.

İlhan Yılmaz

Alıntı yapılan: designer73 - 05 Aralık, 2016, 17:38:42
Fark ortada, çağ atlamış kapak! :)
Ferri Abimizden(Işıklar içinde yatasıca!) böyle bir performansı tüm sanat yaşamı boyunca tam anlamıyla görmek mümkün olmadı. Kapaklarda Zagor'u ön plana çıkarmak uğruna konuyu feda etti hep. Oysa örnek kapakta anlayabildiğim kadarıyla ne kapak ne de Zagor feda edilmemiş. Bize alkışlamak düşer...

Mrtekin

They drew first blood...

doktor1881

Kapakları ferriden daha güzel çizsede Zagoriyane (ne demekse) çizemediği kanısındayım.Keşke Laurenti,Andreucci yada Dotti gibi daha gözümüzün alıştığı bir çizer seçilseydi.Anatomik hatalar demişken  chiarolla olmamış ya onada şükür ;D

hanac

Bak bu kapak değişik olmuş, görmek istediğimiz hareketler bunlar.  :)

peder clemente

Ferri, okurların en iyi kapak olarak 85.sayı"Endişe(Km24.Tören adıyla yayımlandı)" kapağını seçtiğini, kendisinin ise içlerinden birini seçmesini isteseler 86. sayı olan "Zagor Vampire Karşı"nın kapağını seçeceğini söylüyor.Yukarıdaki kapak, kamera açısı, çizim yönünden Maestro Ferri'nin kapaklarından farklı.Beğendim.Çok güzel.

altay1944

Her ne kadar konuyu açmışsam da aslında zagoru sevmem.Sevmememin başlıca nedeni ferri ve aslan kapaklarıdır.Her ikisinde de anatomi hataları vardır ve ben nedense az mükemmeliyetciyim.Şimdiki arkadaşın kapaklarını sevdim yeni çizerleri de gözüm tuttu.(Bu arada yanlış anlaşılmasın ülkemizde yayınlanan tüm zagorlar kitaplığımda az eksikle mevcuddur.)
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

darkwood

Bende Zagor'u hiç sevmem.  ;D  :P
Zagor da çağa kendini uydurmuş gibi görünüyor ve maxi kapağı oldukça iyi olmuş.
Yakın zamanda bizde ki baskısını görmeyi umuyorum.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alessandro Piccinelli'nin kapakları Ferri'ye göre çok farklı.

köstebek

Alıntı yapılan: darkwood - 21 Aralık, 2016, 14:39:29
Bende Zagor'u hiç sevmem.  ;D  :P
Zagor da çağa kendini uydurmuş gibi görünüyor ve maxi kapağı oldukça iyi olmuş.
Yakın zamanda bizde ki baskısını görmeyi umuyorum.

2016 yılında 3 maxi zagor basılmış. ocak, mayıs ve eylül aylarında. bu akşam ocak ayının maxi zagor'unu okuyorum. yakında raflarda olur. diğer iki zagor maxinin de kapakı ferri'nin. diğer beyefendinin kapaklarını görmek, daha doğrusu elimize almak seneye kalacak görünüyor...

Nemo

Özel sayı kapağı çok güzel ama aylık sayının kapağı kötü. Sanki ikisini farklı çizerler çizmiş gibi.
Özel Alfa Ajanı

hanac

hanac

hanac