Öneri ve yorumlarınız ?

Başlatan Alperennk, 02 Mayıs, 2016, 21:11:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alperennk

Merhaba çizgi roman okumak konusunda yeni sayılırım ve çizgi romanlarımı biriktirmeyi düşünüyorum bir kaç seri tam değil onları tamamlayıp yeni serilere yöneleceğimm öneri ve yorumlarınızı dikkate alacağım :)

Ufak çaplı birikimimin başlangıcındaki çizgi romanların bir fotoğrafı;

hanac

haziran00

Injustice serisini tavsiye ederim, eski klasikleri seviyorsan Conan'a da bir göz at derim :)

Alperennk

Alıntı yapılan: haziran00 - 02 Mayıs, 2016, 22:04:43
Injustice serisini tavsiye ederim, eski klasikleri seviyorsan Conan'a da bir göz at derim :)
injustice serisi alinicaklar listemde var ama almadan önce justice league serisini bitirmek istiyorum :)

Chuck

Arkabahçe'den çıkan Daredevil ve Masallar'ı rahatça öneririm. Batman ana seriye başlayabilirsin. Punisher Max ciltleri iyidir. Bone da çok güzel bir çizgi roman serisi. Manga içinse Titana Saldırı'yı önerebilirim.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

hanac

Manga seviyorsan; Yalnız Kurt ve Yavrusu derim.

Vertigo da denemelisin; orada da Masallar diyorum.

Fumetti denemek istersen Mister No derim.

Frankofon olarak da Thorgal.

xmenac

Frankofon olarak adlandırılan, Fransa-Belçika ekolü çizgi romanlar da epey güzeldir. Tenten, Asterix ve Red Kit en bilinen örneklerindendir.

İtalyan ekolü olarak da Tex'i önerebilirim. Siyah beyaz serisi ilginizi çekmezse renkli serisi de mevcut. Şu ana kadar 4 sayı yayınlandı. Western filmi tadında öykülere sahip bir seri. Martin Mystere ve Nathan Never çizgi romanları da epey ilgi çekici konseptlere sahiptir.

yalcinerol345

Piyasada Hala var mı bilmiyorum ama 'Yalınayak Gen' mutlaka alınmalı.

Animvader

Gerekli Şeyler'den X-Men Klasik serisi, Büyülü Çizgi'den Marvel Team-Up serisi,Marmara'dan Astonishing X-Men cilt olarak fazla sayıda olmayan özellikle klasikler tek olarak okunabilecek güzel serilerdir öneririm.Yine Marmara'dan renkler serisi çıkmıştı onlar da güzeldir.

Arkabahçe'nin Daredevil serisi de güzeldir ama eskiden bastıkları ciltlerden kaldıkları yerden devam ettikleri için o eski ciltleri bulabilirseniz daha güzel olur.

nikopol

Bence Turkcede yayinlanmis en iyi cizgi romanlardan biri Yapi Kredi'den cikan ve bir kiralik katilin oykusunu anlatan Tetikci serisi. En azindan kitapcida karistirip incelemenizi tavsiye ederim.

Marmara Cizgi'den cikan ve dizisi de mevcut olan Walking Dead (Yuruyen Oluler) de oldukca basarili bir seri. Gerci bir sure sonra tekrara dusuyor, oyle olunca ben takibi biraktim, ama gene de radarinizda olsun.

pearl jam

Güzel tavsiyeler verilmiş. Ben de bir kaç one shot ( tek sayılık) çizgi roman tavsiye edeyim.

Batman Öldüren şaka,
İhtiyar Logan
Bağdatın aslanları
Kingdom come
Marvels

One shot değil ama daha mizahi bir şey istersen de chew i tavsiye ederim.

ercoktay

Yeni baskısı yapılmışken Gün Gezgini, Yürüyen Ölüler, yayınlanmış en iyi çizgi romanlardan biri olan Yalnız Kurt ve Yavrusu, Punisher Maxx, Çok eğlenceki manga One Piece ve eğer baskısını bulabilirsen Uçma sanatı ve Siperlerdeydik çizgi romanlarını tavsiye ederim.

sd

ykurt ve yavrusu
masallar
ten ten

guantanamo

alperennk arkadaşım paylaşmış oldugun çr kitaplarında
kürşad kitabını gördüm nereden aldıgını ögrenebilirmiyim

Alperennk

Alıntı yapılan: guantanamo - 03 Mayıs, 2016, 14:14:40
alperennk arkadaşım paylaşmış oldugun çr kitaplarında
kürşad kitabını gördüm nereden aldıgını ögrenebilirmiyim
23 nisanda çarşıda gezerken çocuklara hediye dağıtılan bir standda gördüm dikkatimi çekti bende oradan aldım ama d&r'ın internet sitesinde var olarak gözüküyor