Inhuman - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 05 Mayıs, 2016, 16:49:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Hoş geldiniz sevgili Inhumanlar.

HİKAYE INFINITY'NIN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR!

MARVEL'IN EN YENİ KAHRAMANLARI DOĞDU!

Terrigen sisi dünyaya yayıldığında normal insanların gizli genlerini tetikledi ve onları inanılmaz güçleri olan Inhumanlar'a dönüştürdü. Çoğu kişi bunun iyi bir şey olmadığını düşünüyordu. Gizemli Lash, yeni Inhumanlar'a istenmeyen bir ilgi gösterir; yeni dönüşmüş Flint kendi dünyasının dağıldığını görür ve Kraliçe Medusa kendini Captain America ile yan yana savaşırken bulur. Sadece Unspoken adıyla çağrılan eski Inhuman kralı tahtını geri almaya karar verir ve kraliyet ailesini esir alarak Medusa'nın yeni ada ülkesini fetheder. Artık bütün iş Flint ve NuHumanlar'ın bir adım atıp kaderleriyle kucaklaşmasına kalıyor. Artı, antik Inhumanların tarihi ortaya çıkıyor! Marvel Dünyası'nın evrimine tanıklık edin!

Inhuman #1-6 bölümlerinin yanı sıra Inhumanity crossover/event serisinin Inhumanity #1-2 bölümleri ilk cildin başında bizden hediye! Inhuman 1: Dönüşüm ana kapağı ve Inhumanity varyant kapağıyla çok yakında raflarda!

Tanıtım Bülteninden.

Agamotto

Demek yeni seri buymuş :o Gerekli Şeyler'in bu seriye başlamasına çok sevindim. Zaten avengers çıkarma hızlarıyla kendilerini kanıtlamışlardı bu seriyi de eminim aynı şekilde hızlı bir şekilde çıkarıp okuyucuya sunarlar.

Caped Crusader

Güzel haber. Gerekli Şeyler bu yılın en iyisi benim için. Fazla bekletmeden Avengers serilerini okuyabiliyoruz. Inhuman, Agents of S.H.I.E.L.D'de işlenen konu oradan tanışıklığım var ama bu seri Black Bolt üzerinden gidiyor galiba. Tabi yeni serileri gördükçe keşke Captain America serisine de devam edilseydi diye düşünmüyor değilim.

xmenac

Benim için epey sürpriz oldu bu haber.

Daha evvel okumadığım bir seriydi. Kapaklar da gayet güzel gözüküyor. :)

Nightrain

Gerekli'yi bu hamlelerinden dolayı tebrik ederim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

maeglin

Cahilligime vererek Avengers serilerini pek takip etmiyorum. Bagimsiz olarak okunabilir mi Inhuman?

rumar80

Birileri de Inhumans' ın 12 sayılık limited serisini çıkarsa güzel olurdu.

rumar80

Alıntı yapılan: maeglin - 05 Mayıs, 2016, 18:50:47
Cahilligime vererek Avengers serilerini pek takip etmiyorum. Bagimsiz olarak okunabilir mi Inhuman?
Daha önce okumamıştim ama sanırım okunuyor.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Mayıs, 2016, 18:54:36
Birileri de Inhumans' ın 12 sayılık limited serisini çıkarsa güzel olurdu.

Aynen. 1998 yılında Marvel Knights etiketiyle çıkmıştı. 2013 yılında da motion comics'i çıktı. Sağlam bir dönemdir.

http://comicvine.gamespot.com/inhumans/4050-6213/

rumar80

Bende cildi var. Zamanında okudum sevdim. Şimdi arşiv için tekrar aldım.  Ama türkçe çıksın alırım.

darkwood

Gerekli'yi tebrik ederim, okumak istediğim serilerden biriydi.
Darkwood Sakinleri..

dean

Alıntı yapılan: maeglin - 05 Mayıs, 2016, 18:50:47

Infinity eventinde Inhumans'la ilgili yaşanan olayların bilinmesi gerekiyor. O bilgide muhtemelen çizgi romanın başında verilir. Yani Avengers serilerinden bağımsız olarak okunabilir.

dean

Serinin orijinal yayın akışı ile ilgili de ufak bir bilgi vereyim. Bu seri All-New, All-Different evrenine kadar 3 cilt olarak yayınlanıyor;

- Inhuman: Genesis
- Inhuman: AXIS
- Inhuman: Lineage

Secret Wars tie-in'i olarak yayınlanan cilt ise;

- Inhumans: Attilan Rising

All-New, All-Different döneminde ise Uncanny Inhumans ve All-New Inhumans yayınlamaya başlandı. İki seride devam etmekte.

Animvader

Alttaki yazıdan anladığım kadarıyla Inhumanity crossover sayılarını da içeren orjinal şu cilt: http://www.amazon.com/Inhumanity-Kelly-Sue-Deconnick/dp/0785190341/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1462523284&sr=8-2&keywords=inhumanity değil basılan.Inhuman 1-6 ve Inhumanity 1-2 sayıları tek bir cilt ve iki kapakla çıkacak.

Peki Inhumanity eventindeki diğer sayıları okumamak bize bir şey kaybettirir mi?

Nightrain

Gerekli'nin yerinde olsam, Inhumans: The Origin of the Inhumans'ı basarım. 424 sayfa, ikiye bölünür, sorun olmaz. Hem arada Fantastic Four da okumuş oluruz, fena mı? ;D

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"