Inhuman - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 05 Mayıs, 2016, 16:49:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 06 Mayıs, 2016, 11:32:47
Peki Inhumanity eventindeki diğer sayıları okumamak bize bir şey kaybettirir mi?

Kaybettirmez. Tie-in macera onlar zaten.

Sakızlı Ohannes Paşa

Inhumans'larla ilgili daha önceden sahip olduğum bilgi Fox Kids'te yayımlanan Fantastic 4 serisinde gördüklerimden geliyordu. Sonrasında Dean arkadaşımızın Inhumans filmi başlığındaki yazdıklarını okudum. Biraz daha bilgi sahibi oldum ve bir şans vermek istedim. Açıkçası şans verdiğim için mutluyum. Oldukça beğendim. Zaten tam bir yıldızlar geçici var. Fraction, Soule, Madureira, Stegman, Coipel. Sadece Nick Bradsaw biraz sırıtmış bu isimlerin arasında.

Infinity'yi okumadım. Marvel'in kozmik evrende geçen eventlerinden pek hazzetmiyorum. Ama Inhumans evrenini ilgilendiren kısmı hakkında Inhumanity sayılarıyla hemen bilgi ediniliyor. Sonrasında da asıl seri başlıyor. Black Bolt ortada yok ve liderleri artık Medusa. Black Bolt dönmese de olur dedirtiyor.  ;D Hikaye klişelerle dolu olsa da pürüzsüz ilerliyor. Yalnız şu "kendi başımın çaresine bakabilirim" lafını Amerikalılar ne çok seviyor yahu. Tiksindim izlediğim her filmde, okuduğum her çizgi romanda görmekten/duymaktan.

Çizimler de çok güzel. Madureira'nın hafif karikatürize çizimlerinin hastasıyım zaten. Stegman da çok iyi iş çıkarmış. Marvel'ın sıfırlama merakı nedeniyle zaten çok kısa sürmüş bir seri. Tüm ciltleri almayı düşünüyorum.

Inhuman 1. cilt: 8/10

Nightrain

Inhumanity i fasikül olarak basmışlar.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Yüce insan Umar Reisin okumasını bekliyorum beğenir ise alacağım UGH!
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Dün aldım ama okumama çok var

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Haziran, 2016, 22:36:04
Dün aldım ama okumama çok var

Bekliyorum abi bu arada bende elimde biriken çizgi romanları eritiyorum. İlk çıktığında alıp arada kaynayan hawkeye 2 ye başladım.

tulgan

Alıntı yapılan: hennessy - 11 Haziran, 2016, 22:59:12
Bekliyorum abi bu arada bende elimde biriken çizgi romanları eritiyorum. İlk çıktığında alıp arada kaynayan hawkeye 2 ye başladım.

iyi hikâye Murat abi, okuma sırasında önlere çek bence :)

hennessy

Alıntı yapılan: tulgan - 11 Haziran, 2016, 23:55:12
iyi hikâye Murat abi, okuma sırasında önlere çek bence :)

Kardeşim öyle diyor ise listeye alındı. UGH!

hennessy

Black Bolt Atıllan'ı yıkmıştır ve ortadan kaybolmuştur. Dünyada bir yer edinmek isteyen Kraliçe Medusa herkesi bir çatı altında toplamak istemektedir. Ama unu engellemek isteyenler vardır. Kaptan Amerika onlara yardım etmek istemektedir.

Çizimleri beğendim konuda akıcı ve fena değildi. X-Men tadında bir hikayesi var. Okunması tavsiye olunur

memospinoz

Marvel'in En Yeni Kahramanları Doğdu!

Terrigen Sisi Dünya'ya yayıldığında sıradan insanların gizli genlerini tetikledi ve onları
muhteşem güçlere sahip Inhumanlara dönüştürdü. Ancak herkes bunun iyi bir şey olduğunu
düşünmüyor. Gizemli Lash, yeni Inhumanlara istenmeyen yoğunlukta ilgi gösterince Kraliçe
Medusa, kendini Captain America'yla omuz omuza çarpışırken bulacak. Esas adı tarihten
silinen devrik kral Unspoken, tahtını geri almaya niyetli olarak geri dönecek ve hızla kraliyet
ailesini esir alıp Medusa'nın yeni ada ülkesini ele geçirecek -- ve kaderlerinin ne olacağını
belirlemek, Flint ve yeni NuHumanlara kalacak! Ayrıca: Inhumanların kadim bir kolunun
sırrı açıklanıyor! Marvel Evreni'nin evrimine şahit olun!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 188
Fiyatı: 26 TL

memospinoz

Attillan'ın düşüşünden ve Terrigen Bombası'nın patlamasından sonra Dünya çapınca binlerce insan Inhuman'a dönüştü! Yeni güçleri korku verici ve tehlikeli, onları bir hedefe çeviriyor. Blackbolt'un öldüğüne inanıldığı bu günlerdei bu Inhuman'lar neye dönüşecekler? Inhuman'ların en büyük gizini keşfetmiş olan Karnak, Avengers ile yüzleştiği sırada, Medusa birden bire inanılmaz oranda artan Inhuman nüfusunu kontrol etmeye çabalıyor. Acaba bu kadar yükün altından kalkabilecek mi? Inhuman serisine giriş bu hikaye ile başlıyor.

Sayfa Sayısı: 54
Fiyatı: 8 TL

memospinoz

Dünya'nın çoğu Black Bolt'un, Infinity'de olanlar sırasında öldüğünü sanıyor ama ağzı sıkı kral, herkesin sandığından çok daha ortalıkta. Black Bolt ve Maximus, aylardır gizlice New Avengers'ın yaptıklarına katılıyorlar ama bu, neden ortadan kaybolduklarının esas sebebi değil. Boltagon kardeşlerin başı belada -- ve bu durum, içlerinden birisi için oldukça kötü şekilde sona erecek! Bu sırada, Axis'te olanlar yüzünden Medusa'nın yaşadığı değişim, Attilan'ın hükümdarının bambaşka birine dönüşmesine sebep olacak! Ennilux Şirketi nedir ve Inhumanların geleceğinde nasıl bir rolü var? Attilan uçuruma sürükleniyor... Peki ama tahtına kim oturacak?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 112
Fiyatı: 26 TL

maeglin

Alıntı yapılan: memospinoz - 13 Ağustos, 2016, 12:15:25

Attillan'ın düşüşünden ve Terrigen Bombası'nın patlamasından sonra Dünya çapınca binlerce insan Inhuman'a dönüştü! Yeni güçleri korku verici ve tehlikeli, onları bir hedefe çeviriyor. Blackbolt'un öldüğüne inanıldığı bu günlerdei bu Inhuman'lar neye dönüşecekler? Inhuman'ların en büyük gizini keşfetmiş olan Karnak, Avengers ile yüzleştiği sırada, Medusa birden bire inanılmaz oranda artan Inhuman nüfusunu kontrol etmeye çabalıyor. Acaba bu kadar yükün altından kalkabilecek mi? Inhuman serisine giriş bu hikaye ile başlıyor.

Sayfa Sayısı: 54
Fiyatı: 8 TL

Bir şey sormak istiyorum bu ayrı bir sayı olarak mı çıktı? İlk yayınlanan cilt içerisinde bu hikaye yer alıyor muydu?

memospinoz

Evet, bu tek sayı olarak çizgi roman dükkanlarına özel fasikül şeklinde çıktı. Fakat aynı hikaye ilk ciltte de bulunmakta. Yani ilk cilt sizde bulunuyorsa bunu almanıza gerek yok.

maeglin

Alıntı yapılan: memospinoz - 13 Ağustos, 2016, 20:38:23
Evet, bu tek sayı olarak çizgi roman dükkanlarına özel fasikül şeklinde çıktı. Fakat aynı hikaye ilk ciltte de bulunmakta. Yani ilk cilt sizde bulunuyorsa bunu almanıza gerek yok.

Tamamdır çok teşekkür ederim.