Iron Man: İç Savaş - Arkabahçe

Başlatan hanac, 06 Mayıs, 2016, 14:00:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

hanac

Nightrain

Kapak leş. Üstelik kullandıkları görselin çizgi roman ile zerre alakası yok. Bir de ukala ukala "canımız öyle istedi bastık" diye cevap veriyorlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Mrtekin

They drew first blood...

rumar80

Filmin gazı ile yapılan bir satış taktiği.  Çok ta yanlış bulmuyorum. Aynı taktiği Kış Askeri'nde de uyguladılar ve Türk çizgi roman okuru bu sayede Ed Brubaker gibi bir yazar ve onun en başarılı işlerinden birini okudu. Yoksa Captain America bu ülkede basılması zor bir çizgi roman.
  Bu nedenle benim bu kapaklara bir itirazım yok.

xmenac

Bir yayınevinin Captain America, diğer yayınevinin de Iron Man yayınlaması fikir olarak gerçekten şahane. Kitabın kapağı da görsel olarak gayet güzel gözüküyor. Fakat ben kitabın standart kapağının kullanılmasından yanayım, variant kapakları bile çoğu zaman tercih etmiyorum.

Bu arada benim asıl merak ettiğim, yukarıdaki kapak görsellerinde Daniel Knauf'un soy adı "Kanuf" şeklinde yazılmış. Baskılarda da aynı durum söz konusu mu acaba?

Sakızlı Ohannes Paşa

Kapakta hiçbir sorun yok. Film çıktı ve bundan yararlanmak telif sahiplerinin en doğal hakkı. İçinde bulunduğunuz dünya nasıl bir dünya bilmiyorum ama iktisat nedir kar maksimizasyonu nedir ticari faaliyet nasıl bir şeydir gibi soruların cevapları araştırıldığında ve şirketlerin ömürlerini sürdürebilmek ve yaptıkları yatırımların getiri ve götürülerinin en azından başabaş noktasına gelebilmesi için tüketicisini memnun etmeyebilecek bazı seçimler yapabilmesinin normal olduğunu anladığınızda daha huzurlu olacaksınız.

xmenac

Alıntı yapılan: xmenac - 07 Mayıs, 2016, 17:21:21
Bu arada benim asıl merak ettiğim, yukarıdaki kapak görsellerinde Daniel Knauf'un soy adı "Kanuf" şeklinde yazılmış. Baskılarda da aynı durum söz konusu mu acaba?

Daha evvel forumda yukarıdaki soruyu sormuştum. Instagram'da Arkabahçe Çizgi Roman'ın paylaştığı bir fotoğrafta edisyonu görme imkanım oldu. Kapakta da "Kanuf" olarak yazılmış.
https://www.instagram.com/p/BFKHgobAC_N/

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 07 Mayıs, 2016, 14:40:18
Bence biraz ağır bir eleştiri olmuş Nightrain dostum.

Bence hiç ağır eleştiri olmamış... Kapak gerçekten kötü ve bu Arkabahçenin her zaman yaptığı kontrolsüz işlerinden biri... Artık kapak, arka kapak ve cilt sırtında yaptığı hataları sanki bilinçli yaptıklarına inanmaya başlayacağım...

Demir Adam ilk cildi aldığımda şok olmuştum... Sırtta yapılan hata affedilir cinsten değildi... Balonlamalarda ki özensizlik de cabası tabii, ilk cildin 2. fasikülüne hala geçemedim maalesef...

Daredevil'leri sırf ilk çıkardıkları fasiküller ve Maleev hatırına alıyorum ama 6 adet cilt rafta öylece durmasına rağmen ilk cilt maalesef daha bitmiş değil... Bitmiyor...

En son o kadar itkiden sonra Karanlık Güzel'i almaya karar verdim ama çekincelerim vardı... Arka kapakta ki aşağıda altı çizili kelimeyi gördükten sonra Türkçe'ye ne kadar hakim olduklarını görerek maalesef cildi almaktan vaz geçtim... Özellikle konu frankofon olunca hassasiyetim biraz daha artıyor gibi...

Tek bir harf niye bu kadar rahatsız ediyor diyenleriniz olabilir... Bu içerde balonda olan her hangi bir hata olsa kısmen görmezden gelinebilir... Yaptıkları bütün işlerde tek bir sefere mahsus yapılmış bir hata olsa amenna diyeceğim ama her defasında her bastıkları sayıda özellikle kapaklarda yapılan bu hatalar bana sanki kasti yapılmış izlenimi veriyor... Ya da yaptıkları işlere gerçekten zerre dikkat etmemelerinin yanında bir dirhem dahi önem vermiyorlar...

Sonra "biraz ağır bir eleştiri olmamış mı?" Hiçte bile az bile olmuş...

pizagor

Kapaktaki 3 hatayı bulun şeklinde hikayeye, albüme ek alternatif bir eğlence aslında bu :)

O kadar da takmayın diyeceğim ama herkesin hassasiyeti farklı oluyor, anlıyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...