The Punisher Marvel Evreni'ni Öldürüyor - Marmara Çizgi

Başlatan Nightrain, 17 Mayıs, 2016, 17:58:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 19 Mayıs, 2016, 13:03:01
4 sayılık olduğu konusunda büyük rivayetler dolaşıyor... ;)

Comic Book Database'e baktım.

Tek sayı gözüküyor. (One-Shot yazıyor)

Nightrain

4 sayılık olan başka. Onda süper kahramanlar zombi'ye dönüşüyor, Punisher'da onları avlıyor.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ilke

Orijinal kapak hanac'ın paylaşımındaki. Amerika dışındaki çoğu ülke bizim siyah kapağı kullanmış. Kırmızı varyantı da biz yaptık.

xmenac

Mrtekin

Marmara naptı böyle yaw?

Nasıl hareketler bunlar? :)

Helal; aynen devam.
They drew first blood...

Mrtekin

Şimdi bitti.

Açıkçası çizimler çok güzel ama one shot olunca; her şey sıkıştırılmış durumda (Koca Avengersin ve dahi 400 süperinsanın ölümü cümle içinde anlatılıyor mesela.); ve nedir ki senaryo bazında biraz çuvallamış gibi geldi.

Neden bunu one-shot yaptıklarını da çok anlamadım? Yapsana kardeşim en az bir 10 sayılık dizi; görelim Punisher önemli karakterleri Nasıl indirmiş?

Ama tavsiye ederim, pişman olmazsınız...Zaten fasikül formatında en iyi işlerden biri bence...

Ben Kırmızı kapaklısını aldım.
They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

Tum hikaye 48 sayfaya sikistirilinca potansiyelini harcamis bence. En kotu 4 sayilik bir macera olsaymis daha oturakli bir kurgu ortaya cikabilirmis. Cabuk oldu bittiye geliyor bu haliyle. Fazla sig kaliyor. Garth Ennis tarzina hic ama hic uygun degil. Zaten 48 sayfaya sigdirmak zorunda kalinca kendi karakterini katamamis Ennis.

Tabi bir oturusta okunacak cerezlik bir hikaye bu. Cok derinlik beklememek lazim. Turkce fasikul okumak da her zaman ayri bir keyif. Dovus Kulubu bitince (korkunc bir finalle) elimize sadece Marmara kaldi. Bu yayinlarin sayisi artar umarim. Kafa acmak icin birebirler.

7/10

hennessy

Güzel bir hikaye. Kısa kesmişler uzun olsa idi tadından yenmezdi. Kırmızı kapağı alın...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bence bu da aceleye gelmiş bir macera.  Daha detaylı ve geniş anlatılabilirdi.  Hele Garth Ennis gibi Punisher'ı bilen bir yazar için vasat olmuş.

HacıGeraltEmmi

Bu fasikülün yayınlanması oldukça faydalı bir karar almama vesile oldu, iyi ki yayınlanmış. Bundan sonra güncel olmayan yayınlara kesin kes bakmayacağım, benim bünye kaldırmıyor nostaljiyi. Fenalık getirten, kötü bir macera. Bunun marmara ile ilgisi yok tabi, gayet güzel bir işçilikle piyasaya sunulmuş bir yayın.