Hangi Image ?

Başlatan pearl jam, 18 Mayıs, 2016, 02:45:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Jason Shawn Alexander'in hem yazıp, hem çizdiği, üzerine bir de yağlı boya tablo olarak kapaklarını hazırladığı sezonluk serisi Empty Zone'u da unutmamak gerekir...Başlarda 5 sayılık bir mini seri sandığım bu eser, ikinci sezon öyküsüyle (sezon tabiri bizzat üreticisine ait) kaldığı yerden devam ediyor birkaç aydır...

Uzun soluklu seriler yanında limited serilere, mini dizilere de açığım...Tek kitaplık, harika numuneler çıkar ortaya...Zaten yukarıdaki listede yer alan isimlerin de kimisi uzun soluklu, kimisi de kısa soluklu...Anket yakışır sanki...Ama az daha mı zenginleştirsek başlıkları, ya da anketi açıp sonradan başlık eklemeye devam mı etsek?..Ben her türlü varım ankete... :)

Image'den Yeni Seriler başlığında bir ara her hafta yeni çıkan Image yayınlarının kapak ve iç sayfa örneklerini paylaşıyordum ama o resimler hep uçmuş...Onları tekrar yüklemek ise ölüm...Zira 300'den fazla resim yapıyor...Son sayfa tamamen uçmuş, önceki sayfalarda nispeten daha fazla görsel sağ kalmayı başarmış...Yine de oradaki koyu renkli başlıklar da araştırma için fikir verebilir...  ::)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4219.30.html
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pearl jam

İnvincible dan bahsedilmemiş. image ın SpiderMan i gibi bişey oluyor sanırım ( aslında forumda güzel bir başlığı var ama linkini telefondan kopyalayamadım. Aramaya inanın ;D ) yürüyen ölülerin yazarı Robert kirkman ın yarattığı bir dünya. Marmara yürüyen ölüler e yetişti. Onun yerine yine bir Kirkman serisi olarak satma potansiyelini de yüksek gördüğüm bu seriye başlayabilir mesela. Low u da arka bahçe den bekliyorum. Yıl sonuna doğru bir iki image serimiz daha olacak bence. İyimser bakıyorum çünkü bu kadar iyi iş es geçilebilecek gibi değil.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5256.0.html

Türkiye de şu an yayınlanan image serileri :

Chew
Saga
Yürüyen Ölüler
Black Science

Yakında arka bahçe outcast e başlayacak.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Şu ana kadar istenenler;

Birthright
Casanova
Chrononauts
Clone
Copperhead
Deadly Class
East of West
Empty Zone
Ghosted
Huck
Invincible
Lazarus
Low
Paper Girls
Revival
Roche Limit
Scene of Crime
S.ex Criminals
Southern Bastards
Spawn
Storm Dogs
The Goddamned
The Manhattan Projects
The Wicked
Tokyo Ghost
Trees
Wolf

memospinoz

Alıntı yapılan: hanac - 19 Mayıs, 2016, 13:58:04
Şu ana kadar istenenler;

Birthright
Casanova
Chrononauts
Clone
Copperhead
Deadly Class
East of West
Empty Zone
Ghosted
Huck
Invincible
Lazarus
Low
Paper Girls
Revival
Roche Limit
Scene of Crime
S.ex Criminals
Southern Bastards
Spawn
Storm Dogs
The Goddamned
The Manhattan Projects
The Wicked
Tokyo Ghost
Trees
Wolf

Deadly Class ve Southern Bastards yayımlanacak. Spawn yeniden yayımlanıyor. The Wicked + The Divine da yayımlanıyor. Kimse istememiş ama Monstress ve Reborn da yayımlanacak. (Sanırım Marmara Çizgi I Hate Fairy Land'i de yayımlayacaktı. Yanlış hatırlıyor olabilirim.) Outcast ve Starlight da yayımlandı.
Bence çok istersek birçoğu yayımlanabilir.  ;D

Listedekilerden içimden geçenler:
Casanova-Çizgi Düşler
Chrononauts-Lal Kitap
Huck-Lal Kitap
Tokyo Ghost-Arkabahçe
Low-Arkabahçe
Invincible-Marmara Çizgi
The Goddamned-Marmara Çizgi

Bakalım hangileri tutacak.

Nightrain

Ülkemizde Image yayınları çoğalmaya başladı. Böyle devam etmesi dileğiyle.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Image gerçekten çok güzel ve alternatif seriler çıkarıyor ama sanılmasın ki Image etiketiyle çıkan her seri süper özgün ve farklı...Image'in bir özelliği de Marvel, DC gibi büyük şirketlerin fırsat vermeyeceği üreticilere ve üretimlere kar faktörünü ikinci plana atarak fırsat tanıması...O yüzden mottosu ''çizgi romanın geleceği''...Bazen öyle naif eserler basıyorlar ki, ancak Kuzey Amerika bölgesindeki küçük ve yerel yayıncıların basacağı tatta alternatiflerle pazarın 3. büyük firması olarak okurları bu tarz üretimlere alıştırıp mükemmeliyetçi algıyı kırmaya ve alternatif beğeni algısı oluşturmaya devam ediyorlar...Bu çok güzel ve doğru bir yaklaşım olmakla birlikte Image'den çıkan her eseri de nitelikli yapmıyor...2 seneden fazladır her hafta (ayda 60 civarı aylık fasikül çıkıyor ve ortalama 15'er adetten 4 haftaya bölünüyor) çıkan tüm Image serilerini düzenli olarak inceliyorum ve en az 1/3 'ünün sadece iyimser bir yaklaşımla ele alınması gerektiğini, diğer 1/3 'ün de çok büyük fark yaratmayacağını, ama kalan 1/3'ün de gerçekten üzerinde durulması gereken önemli eserler olduğunu düşünüyorum...O sebeple yukarıda ortaklaşa çıkardığımız uzun listeden de maksimum 5-6 tane bizde basılmasını isteyeceğim eser ya var, ya yok...Son 1 yılda çıkan yeni serilerde de incelemeye değer şeyler var...Zaten Image devamlı yeni ve limitli serilerle kendini güncellemeye ve yeni birşeyler sunmaya devam ediyor...Fırsat olsa da eskiden yaptığım gibi haftalık Image başlıklarını güncelleyebilsem...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com