İdefix

Başlatan pizagor, 14 Kasım, 2009, 18:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Ben de Blueberry eksiklerimi Ideefixe'den siparis ettim. Belirttikleri gün kitaplar elime geçti. Ancak gelen kitaplarin kondisyonundan memnun kalmadim. Titiz koleksiyoncular için DIKKAT diyorum!!!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Bugune kadar internet den hic CR almadim.

Kadikoye yakin oldugum icin sansliyim, 2-3 ayda bir oraya gidiyorum ve toptan aliyorum.

Tam fiyatlar uygun bir denesem mi derken, pizagarun mesaji ile vazgectim.

Ayrica kadikoyde kitaplarin arasinda gecirilen saatler cok guzel.  :)

V

Bayilerde çizgi roman bulabilmek artik hayal olmaya basladi.Benim gibi büyük sehirde oturmayan arkadaslar mecburen ese-dosta aldiriyor yada internetten siparis veriyor.Ideefixe'den yaklasik 5 senedir kitap aliyorum.Memnunun,ciddi bir sorunla karsilasmadim.Tavsiye ederim..
"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: Kagan - 15 Kasım, 2009, 15:28:06
Alıntı yapılan: pizagor - 14 Kasım, 2009, 18:53:26
Ben de Blueberry eksiklerimi Ideefixe'den siparis ettim. Belirttikleri gün kitaplar elime geçti. Ancak gelen kitaplarin kondisyonundan memnun kalmadim. Titiz koleksiyoncular için DIKKAT diyorum!!!

Indirimde olan eski sayilarda, online satis sitelerinde benzer bir sorunu ben de yasadim. Mesela Lâl Kitap'in Renkli Klasik Maceralar Dizisi'nin aldigim sayilarinin bazilari nemden kabarmisti, bazi sayilarinin üzerinde ise biçakla ya da kesici bir aletle yapilmis çizikler vardi. Martin'in aldigim bazi eski sayilarinin ise kullanilmis oldugu açikça belli oluyordu. Eger satis sitesi ürünlerin kullanilmis ve/veya hasarli oldugunu belirtmis olsa bir sorun yok. Ama birinci el olarak satiyorlar.

Bence bu durumda eski sayilar için en iyisi temiz kullanilmis sayilari ikinci el olarak okuyuculardan siparis etmek.

Ideefixe'den arada bir alisveris yaparim. Bir kaç defa bu tür problem yasadim. Ancak site, kargo kendilerinden olmak üzere kusurlu ürünü yenisiyle degistiriyor. Kadiköy vb yerlere gidemeyecek olan arkadaslarin dikkatine.

Selamlar
Lami

s.b

Bu tip alisverislerde ne yazik ki "kakalama olaylari olabiliyor. Dikkatli olun ve mutlaka saticiyi tel. ile alisveristen önce uyarin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Lami Tiryaki

Idefix'den paketim geldi bu gün. Laf aramizda sanal fuardan dolayi kargolar gecikmeli geliyor. Benimki 9 günde geldi mesela :( Ancak korkulan olmadi kitaplarda hasar yok, kullanilmis olma durumu yok, hepsi gicir gicir ve sayfalari tam :) Cüzdanima da iyi geldi bu is... Böyle yüklü paket gelince insanin yüzü gülüyor dogrusu. Hissettiklerimi hemen paylasayim:

-Iron Man Çift Disk DVD. Sinemadaki keyfi TV ekraninda da alabilecek miyim bakalim. Yalniz bu Robert Downey Jr. iyi bir Tony Stark olmamis, bir türlü yakstiramamistim. Sadece fiziksel benzerlik yetmiyor, baska seyler de lazim. Hugh Jackman-Wolverine örtüsmesini yakalamak her zaman mümkün olmuyor demek...

-Martin Mystere 91-92: Martin Mystere'nin son dönemlerdeki kötü senaryolarinin üstüne bir de Rodolfo Torti çesnisi varki hani yeme de yaninda yat misali, Martin Amca'ya biraz sempati varsa onu da kaybettiriyor amcam. Umarim bu kez Yasak Meyva'nin senaryosu güzeldir de Torti'nin çizdgi yumuk gözleri görmezden geliriz, baska söze gerek yok.
Klasik Maceralar 13: 95 öncesi yayinlanan sayilari ortalama 100 kabul edersek seriyi yariladik neredeyse. 26-27. ciltte benim için bu seri bitmis olacak. Eskiden Köyün Sirri diye bildigimiz muhtesem öykü, Druidlerin Oragi diye çevrilmis. Sayfalari karistirirken bile yine ayni heyecani yasadim.  

-Zagor 92: Maelstrom'a Inis. Henüz okumaya baslamadigim bir macera, ilk bakista ümit veriyor. Kapak Dünyanin Sonu kadar gösterisli degil ama tatmin edici.
Klasik Maceralar 40:Bu seriyi de yariladik sayilir. 80. ciltlerde bitiyor benim için. Bu albümde olaganüstü hirsiz dost Kont Lapalett'le ikinci kez birlikte oluyoruz. Son derece eglenceli Smirnoff Kalesi macerasiyla birlikte Tay'in fasiküllü döneminin sonlarina da yaklasmis durumdayiz.

-Büyülü Rüzgar 85-86:Kapaklar güzel. Içerikler için bir sey diyemiyorum çünkü hala 40'li sayilardayim. Yavas yavas geliyorum aceleye gerek yok:))

-Mister No 90:Macera çok güzele benziyor. Çizimler degisik ve etkileyici. Özellikle 91. sayinin kapagina bakinca insanin içi giciklaniyor. Sanirim tamamlandiginda okumaya öncelik verecegim.

-Teks 104-105:Miguel Angel Repetto'nun çok temiz ve nostalji kokan çizgileri var. Gerçi Teks'in sertligini alip biraz esseGesse havasi katiyor ama bakmasi hos gene de. Altin Seri ise 70. sayiya ulasti bende. Ben bu sayilari edindigimde ise 106 ve 71. sayilar çikmis piyasaya. Altin Seri'nin de 15 günlük hatta haftalik periyoda girecegi günleri bekliyoruz. Bu gidisle Ceylan'a yetisecegimiz 200 küsurlu sayilari mezarda okuyacagiz galiba :(

-Kaptan Swing 57-58:Bitiyor, sona geliyoruz. 3 albüm kaldi. Kapak ve içerik çizimlerinde belirgin degisiklik var. esseGesse dostlarimiz yaslanmis belli.

-Thorgall 3: Frankofon yayinlanacaksa orijinal boyutta yayinlanmali. Böyle ufalinca olmuyor. Bu boyutta Thorgal hosuma gitmiyor. Yorum bile yapmak istemiyorum.  

-Dogan Kardes:Gecelerin Efendisi hala sürüyor, ben de okumak için bitmesini bekliyorum! Okko Toprak Devri baslamis. Yalniz orta sayfa koreografisini görünce bir tuhaf oldum. Ilginç bir tasarim. Orijinali de böyle mi acaba?

-Edgar Allan Poe, April Yayincilik: Poe'nun geriliminde bir miktar absürd boyut vardir. Kisa ama etkileyici Sfenks öyküsündeki finali düsünürseniz epey gülebilirsiniz de. Ama April'in kitabindaki çizimleri görünce aglamak geldi içimden. Son yillarda bizim Leman'cilara has bu tür çizimler pek bir moda ama ben ÇR'larin böyle karikatürize çizgilere hapsedilmesine sadece üzülüyorum. April'dan aldigim ilk ve son kitap oldu. O çizimlerin Lovecraft öykülerinin de basina gelecegini düsününce... Görmesem daha iyi sanirim...

-19 adet kitap ayraci! Tabii bu kalemin konumuzla ilgisi yok idefix hediye yollamis. Eskiden arada bir kitap brosür filan hediye ederlerdi, bu sefer böyle:)))

Aksam biraz daha sever, sunus yazilarina filan bakarim... Siz neler aldiniz en son?

Selamlar
Lami      

V

Bayide satilmadiklari için yeni çikan yayinlari geriden takip ediyorum malesef.

20 aylik birikmis Yeni Zagor,Martin Mystere,Büyülü Rüzgar ve

Mister No'larin siparisini verdim.Okuyanlar yorumlarken Fransiz kaliyorduk mevzulara.. :)

"İstemem,eksik olsun.."

V

Lal Kitap geçen ay yaptigi  indirim uygulamasindan memnun kalmis ki,Agustos ayi boyunca da

%35'lik indirime devam ediyor. :)

http://www.idefix.com/kitap/lal-kitap/firma_urun_listele.asp?fid=2111

"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Kadiköy'de %50 indirim var su siralar. Açin bir telefon verin siparislerinizi.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 04 Ağustos, 2010, 08:38:51
Kadiköy'de %50 indirim var su siralar. Açin bir telefon verin siparislerinizi.

% 50 mi ??

Inanilmaz bir durum, hemen gitmek lazim.

hanac

Arkadaslar Kadiköyde sadece bazi ürünlerde % 50 indirim varmis.

Bütün ürünler için geçerli degil bu durum.

Hayal kirikligina ugramayin.

kafkaesk

gon ve robinson crusoe 389'un online satis sitesi olan www.rob389.com dan da türkçe çizgi romanlari indirimli olarak almak mümkün.
kimi çizgi romanlarda %40'a varan indirimler var.

Besir'le Vals [Çizgi Roman] -> http://tinyurl.com/rob389bv (ayni sayfadan ingilizce baskisina da ulasabilirsiniz)
Okko 1: Sular Devri -> http://tinyurl.com/rob389okko (ayni sayfadan ingilizce 1 ve 2. ciltlere de ulasabilirsiniz)
Klasik Wolverine Cilt 1 -> http://tinyurl.com/rob389ksw
Barbar Conan'in Vahsi Kilici 3 -> http://tinyurl.com/rob389cvk3

gibi.

Huma

İdefix'de indirim yine başladı. Lal %30.

altay1944

idefixten bende alışveriş yaptım birkaçkez .Günahlarını almayayım ama kimi zaman yeni kitap geldi kimi zaman poşetler ezilmiş aylarca rafta kalmış toplama kitaplar geldi.O onların sorunu ben alıcıyım.Parama göre en iyisini almak hakkım .Ayrıca % 30-40 bile ilyasın indiriminden iyi değil.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

V

İlyas, sıfır kitaplarda %40'ın üzerinde indirim mi yapıyor? ???
"İstemem,eksik olsun.."