İdefix

Başlatan pizagor, 14 Kasım, 2009, 18:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

schizo

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 15 Kasım, 2009, 21:39:05
    Bayilerde çizgi roman bulabilmek artik hayal olmaya basladi.Benim gibi büyük sehirde oturmayan arkadaslar mecburen ese-dosta aldiriyor yada internetten siparis veriyor.Ideefixe'den yaklasik 5 senedir kitap aliyorum.Memnunun,ciddi bir sorunla karsilasmadim.Tavsiye ederim..

Yaklaşık 5 senedir de abim ve ben idefixtan düzenli alışveriş yapmaktayız. yüzde 35-40 indirim zamanlarını mutlaka değerlendiriyoruz.Hiçbir sorun yaşamadığımızı belirtirim.istanbul ankara dışında olduğumuzdan
idefix tek alternatifimiz olmak zorunda oluyor

Harun Ça

48. Kütüphane Haftası nedeniyle 26 Mart-30 Nisan tarihleri arasında idefix güvencesiyle %30-50 arasında indirim var şahsen ben yürüyen ölüler, one piece, naruto, tuhaf öyküler 1-2 kitaplarını aldım ve geldi. Bu fırsatı kaçırmayın derim.

http://kutuphanehaftasi.org

NIC

23 haziran 2013 tarihinde Büyülü Rüzgar ağırlıklı bir sipariş verme hatasına düştüm.Sağolsunlar halen temin aşamasında  >:(

Birde şöyle mesaj geçmişler;

"Öncelikle siparişinizi geciktirdiğimiz için sizden özür diliyoruz.

Depomuzun taşınması ve operasyonumuzu daha büyük bir lojistik merkezinde yapmaya başlamamız ile birlikte, geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanılan gecikme ve aksaklıkları bu hafta başı itibarı ile büyük bir kısmını gidermiş bulunuyoruz.

Birkaç gün içerisinde bekleyen siparişinizin hazırlanmasını ve gönderilmesini sağlamış olacağız. Aksaklığın bu siparişinize özel olduğunu ve bundan sonraki siparişlerinize asla yansımayacağını belirtmek isteriz.

Aksaklık için sizden özür diliyoruz."

Aklı olan uzak dursun bu siteden,böyle saçmalık olmaz!

ercoktay

Ben siparişimin bir bölümünü tam 1 ay bekledikten ve yaklaşık yarım saatlik görüşmeden sonra kurtarabildim.

Uzun süre sipariş vermem oradan.

NIC

Alıntı yapılan: ercoktay - 24 Temmuz, 2013, 12:09:42
Ben siparişimin bir bölümünü tam 1 ay bekledikten ve yaklaşık yarım saatlik görüşmeden sonra kurtarabildim.

Uzun süre sipariş vermem oradan.

Aradığın zaman en az yarım saat bekletilme durumu da cabası  >:(

Harun Ça

Ben de 8 Temmuz'da verdiğim siparişimi hala bekliyorum aynı depo taşınma muhabbeti mailini banada attılar başkada dönüş olmadı. Her şey D&R'a satılmasından sonra başladı bir daha ordan alışveriş yaparsam töbe.

Mister NO

Yaz kampanyası için sipariş vermiştim. Geçen 15 gün içinde arayan soran olmadı. Telefon ile ilk aramamda 23 dakika bekledikten sonra açılan telefon "alo"

diyemeden kapandı.

Bunun üzerine mail attım. Cevap gelmedi.

2 gün sonra tekrar telefon ettim. 27 dakika sonrasında temsilciye ulaştım. Kendisine "Tüm müşteri temsilcilerimiz şu an meşgul diyorsunuz ama sanırım

temsilciler değil temsilci var o da sizsiniz sanırım" dedim.

"Aslında 12 kişi var ama çok yoğun" falan dedi. 12 kişi ile önümdeki 24 kişiyi nasıl 27 dakika beklediğimi ise açıklayamadı. Ayrıca "maillere de yoğun olduğu için cevap vermede gecikme olduğunu" söyledi. İfadesine göre "11,000 cevaplanmayan mail var yaklaşık 2 haftada geri dönüş yapılıyor o bölümde çalışan sayısı da az"mış.

55 kitap siparişini bulamadıkları tek kitap için beklettiklerini öğrendim. Talebim üzerine tek eksikli kargo yola çıktı. Eksik ürün de 3 gün sonra geldi.

İdefix eskiden iyi hizmet veren bir kurumdu. Ancak D&R satın aldıktan sonra hizmet kalitesi oldukça düşmüş durumda. Bir daha sipariş verir miyim? Pek

sanmıyorum. Bunu kendilerine de ifade etmiştim. Ancak müşteri olarak geçmiş bilgilerime bile baktıklarını sanmıyorum. Çünkü baksalar kendileri adına

kaybetmek istemeyecekleri bir müşteri olduğumu anlarlardı.

alpi

Temin edemediklerini söyledikleri kitap stoklarında gözüküyor..Temin edilemeyen ürün için alışveriş çeki önerisini kabul etmiyorlar,hesaba para iadesi yapacaklarını söylüyorlar..o da 32(otuziki) gün sürüyor..onay beklemiş ;D

V

Cumartesi verdiğim yüklü sipariş, ,bugun kargoya verilmiş görünüyor.
Sorunları çözmüşler galiba.
"İstemem,eksik olsun.."

Mister NO

Alıntı yapılan: V - 26 Ağustos, 2013, 16:40:06
Cumartesi verdiğim yüklü sipariş, ,bugun kargoya verilmiş görünüyor.
Sorunları çözmüşler galiba.

İnsanların idefixten eskisi kadar sipariş vermemesi sorunlarını çözmüş olabilir.  ;D

yamac77

Ben idefixten bugüne kadar 1.000 - 1.500 arası çizgiroman almışımdır , şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım...

Mister NO

Alıntı yapılan: yamac77 - 26 Ağustos, 2013, 20:58:37
Ben idefixten bugüne kadar 1.000 - 1.500 arası çizgiroman almışımdır , şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım...

Ben de İdefix'ten çok çizgi roman aldım ve en son Temmuz ayında yukarıda yazdığım sorunları yaşadım.  ;D

Nightrain

Sanırım depoyu taşıdıkları için sorun yaşıyorlar. İlerde düzeltirler. Ki sanırım yavaş yavaş işleri tekrardan rayına oturtmaya başlamışlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

afu

İdefix veya başka bir internet satış sitesi,
siparişlerin sorunlu teslimatı veya düzenli, tatmin edici olması...
Ben zaten satış sorunu yaşayan çizgi roman piyasasında alımların, çizgi roman satan kitap evlerinden alınması taraftarıyım.
Sorun indirim % si ise veya kapıda teslim edilmesi ise bu konuda uzlaşma sağlanacağına inanıyorum.
Bize zorluklarla çizgi roman ulaştırmaya çalışan bu yayıncılara hiç olmazsa dükkanlarından kitaplarımızı alarak destek olmalıyız.
Benim düşüncem bu şekilde arkadaşlar.
Atladığım konular varsa açıklamanızı rica ederim.

hanac

Alıntı yapılan: afu - 27 Ağustos, 2013, 10:13:46
Benim düşüncem bu şekilde arkadaşlar.
Atladığım konular varsa açıklamanızı rica ederim.

Kesinlikle haklısınız.