İdefix

Başlatan pizagor, 14 Kasım, 2009, 18:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

İdefix eski idefix değil. Büyük ihtimalle eski elemanlarını çıkarıp yenilerini almışlardır.
6 Aralıkta vermiş olduğum sipariş 21 Aralıkta tamamlandı. Üstelik Zagor Özel Seriden istediğim sayılar Zagor Yeni Seriden gönderildi. Birde bunların iade işlemleriyle uğraştım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Nightrain

Idefix'i keşke Amazon alsa. Doğan Medya'nın hizmeti rezalet!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Alıntı yapılan: tulgan - 18 Ocak, 2017, 10:44:58
Bu konuya bir açıklama getirmek gerek, D&R ve dolayısıyla İdefix internet sitelerinin alt yapısını değiştiriyor 1 Ocak'tan beri ama çoğunluk bu sıkıntının bizlerden kaynaklandığını sanıyor.

Kendilerine düzenlik aralıklarla yazıyorum ama klasik "bugün, yarın, en kısa zamanda" cevaplarını alıyorum, sorun bizlerden kaynaklanmıyor.

Tekrar etmekte fayda var. D&R ve idefix yenileniyoruz deyip bir türlü yenilenemedi. Gerek JBC başlığında gerekse Batman başlıklarında yayıncı suçlandı burada bile bundan ötürü. Sosyal medyada da sürekli yayıncıların sayfalarının altında bu yüzden "garip" yorumlar atılıyor. Yayıncılar ne yapabilirler ki bu durumda? Onlar da bizim gibi bekliyor.

NOT: 2016 Mart'ta, üst üste yaşattıkları rezaletlerden sonra bir de D&R'ın iğrenç tasarımına geçip, üstelik bütün listelerimi de hiç ettiklerinde buradan alışveriş yapmayı bırakmıştım. Tekrar söylüyorum: Buradan bırakın %30-40 indirimi, %80-90 indirim de yapsalar bir daha da kitap almam! İdefix gibi bir rakibini ortadan kaldırmak isteyen D&R keşke satın aldıktan sonra böyle işler yapacağına doğrudan kapatsaydı idefixi. En azından buradan yıllarca alışveriş yapan benim gibi müşterilerin kafasındaki olumlu imajını böyle yerle bir etmeselerdi. Kısacası yazık oldu idefixe.

OZAN BALIM

Benim 20 Aralık siparişimi her alandaki tacizlerimden sonra bugün kargoya vermişler. İdefix'te üst yönetimden başlayarak en alta kadar tüm kadro değişmiş Yazılım da aynı anda değişince müthiş bir kaos ortaya çıkmış. Yayınevlerine ödemeleri dahi geciktirmişler. Umarım kısa sürede yola girerler yoksa kendilerinden başka herkese zarar verecekler...

Nightrain

Umarım gelen gideni aratmaz da bu sefer iyi bir performans sergilerler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

seastar1000

23 aralik ta ismarladigim kitaplarin son ikisi nihayet geldi.İdefix i telefonla 3 kez toplam bekleme suresi 60 dk dan fazla bekletilerek aramama ragmen mesajla e.mail le defalarca ulasmaya calismaya sagolsunlar hic ilgilenmediler Yurtici kargoda once mirinkirin etti sonra dilekce verin paranizi iade edelim dedi hatta bir kez arayip kargonuz elinize ulastimi diye sordu.En sonunda tamam artik ugrasmayi birak 30 tl lik iki kitap icin dedigim gun kargo eve geldi
Bravo idefix diyorum vede bir daha kapini calmam bedava kitap dagitsan almam diyorum.Bu mesaji idefix se yollamadim nasil olsa bakmiyorlar mesajlara mecvuren siz forum ahalisinin basini sisirdim Kusuruma bakmayin

kalidor

Alıntı yapılan: seastar1000 - 26 Ocak, 2017, 18:12:34
23 aralik ta ismarladigim kitaplarin son ikisi nihayet geldi.İdefix i telefonla 3 kez toplam bekleme suresi 60 dk dan fazla bekletilerek aramama ragmen mesajla e.mail le defalarca ulasmaya calismaya sagolsunlar hic ilgilenmediler Yurtici kargoda once mirinkirin etti sonra dilekce verin paranizi iade edelim dedi hatta bir kez arayip kargonuz elinize ulastimi diye sordu.En sonunda tamam artik ugrasmayi birak 30 tl lik iki kitap icin dedigim gun kargo eve geldi
Bravo idefix diyorum vede bir daha kapini calmam bedava kitap dagitsan almam diyorum.Bu mesaji idefix se yollamadim nasil olsa bakmiyorlar mesajlara mecvuren siz forum ahalisinin basini sisirdim Kusuruma bakmayin

Geçmiş olsun dostum, odakitap'ı dene bir de.
Crom! Ölüleri Say...

seastar1000

Evet artik odakitap i kullanacagim

tommikser

Bence Ali abiyi (haysat) deneyin on numaradır :D

seastar1000

Onu da biliyorum alisverisim oldu fakat cizgiromanda ben ciktigi gun kadikoy den temin eden gruptayim

Saint2

İdefix'in satmadığı yayınevi var mı ???

Vega

Alıntı yapılan: Saint2 - 22 Ocak, 2018, 00:09:35
İdefix'in satmadığı yayınevi var mı ???

Bir dönem Profil Yyaıncılık'ın kitapları bulunmuyordu ama şu an var. Türkiye de yüzlerce (onlarcası yerel)  yayınevi olduğu düşünülürse mutlaka vardır diye düşünüyorum, bunun yanı sıra dağıtım şirketi ile ticari ya da hukuki anlaşmazlığa düşen yayınevleri de olacaktır muhakkak.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

Saint2

Alıntı yapılan: Vega - 22 Ocak, 2018, 09:22:42
Bir dönem Profil Yyaıncılık'ın kitapları bulunmuyordu ama şu an var. Türkiye de yüzlerce (onlarcası yerel)  yayınevi olduğu düşünülürse mutlaka vardır diye düşünüyorum, bunun yanı sıra dağıtım şirketi ile ticari ya da hukuki anlaşmazlığa düşen yayınevleri de olacaktır muhakkak.

Özür dilerim, sorum eksik olmuş. Ben çizgi roman açısından sormuştum soruyu.

Vega

Alıntı yapılan: Saint2 - 22 Ocak, 2018, 10:01:26
Özür dilerim, sorum eksik olmuş. Ben çizgi roman açısından sormuştum soruyu.

:) Bu aralar aklım sadece roman basan yayınevlerinde olunca benim de aklıma başkası gelmedi. benim gözlemleyebildiğim kadarıyla çalışmayan yayınevi yok ama periyodik (özellikle de düzenli çıkan) yayınların güncelliğinde sorun var gibi. Misal bir Zagor her ay tam tarihinde satışta olmuyor. bu da toplu alışveriş yapmak istediğinizde sıkıntı çıkarıyor.

Ama öğrendiğim kadarıyla yeni çıkanları, satışa sunulanları hatta sunulacakları yayınevi satış sitelerine kendi bildiriyor. (sanırım bizim üye girişi gibi yayıncı üye ve kullanıcı yetkileri var) Yani sitede bulunmaması siteden ziyade yayınevi kaynaklı olabilir.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

çizgidüşler

Alıntı yapılan: Vega - 22 Ocak, 2018, 10:24:29
:) Bu aralar aklım sadece roman basan yayınevlerinde olunca benim de aklıma başkası gelmedi. benim gözlemleyebildiğim kadarıyla çalışmayan yayınevi yok ama periyodik (özellikle de düzenli çıkan) yayınların güncelliğinde sorun var gibi. Misal bir Zagor her ay tam tarihinde satışta olmuyor. bu da toplu alışveriş yapmak istediğinizde sıkıntı çıkarıyor.

Ama öğrendiğim kadarıyla yeni çıkanları, satışa sunulanları hatta sunulacakları yayınevi satış sitelerine kendi bildiriyor. (sanırım bizim üye girişi gibi yayıncı üye ve kullanıcı yetkileri var) Yani sitede bulunmaması siteden ziyade yayınevi kaynaklı olabilir.

Merhaba,

Bu konu yüzünden sürekli soru ve eleştiriye maruz kaldığımız için ufak bir açıklama yapayım:
Yayınevlerinin idefix ve diğer internet satış sitelerine giriş yetkisi yoktur ve çıkan ürünlerini kendileri girmez. Kitaplar çıktığında veya çıkma tarihleri belli olduğunda bu kitaplarla ilgili çıkış tarihini de içeren tanıtım maili atarlar sitenin  ilgili birimine. Ayrıca gene ilgili birimden sipariş gelmediği sürece kitap göndermezler.
Yani kısaca söylemek gerekirse süreç şöyle işler: Yayınevi tanıtım maili gönderir. İnternet sitesi buna istinaden ürünü satışa açar. Ardından site bu ürünün siparişini -toplu olarak veya gelen siparişlere istinaden- verir ve yayınevi de bu ürünü gönderir.
Biz yayınevi olarak kitaplar çıktığı andan itibaren en geç 24 saat içinde tanıtım maillerini gönderiyoruz ve gelen siparişleri de en fazla 2 iş günü içinde tedarik ediyoruz. Bunun dışındaki gecikmeler bizden kaynaklı olmuyor.