İdefix

Başlatan pizagor, 14 Kasım, 2009, 18:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Barmen Minik

çizgi romanda olmayabilir ama idefixte olmayan pek çok yayın-yazar var. uç olmanıza gerek yok aydın doğanla ters olun yeter ;)

kharon

aldigim cizgi romanlarin yarisi kirisik-burusuk-problemli geldi son iki siparisimde de. bir daha da kullanmam.

worldman

İndirim iyi ama idefix kötü.En son aldığım V for vendetta cilt kapağı kırık geldi.Değiştirmek için uğraşmadım çünkü son bir ayda 4 sipariş verdim ve her siparişimde bir iki çizgi roman hep kusurlu geldi.Babil.com daha iyi.

cemilngn

idefix bu aralar gerçekten kötü. Bir sipariş için hiç bir tepki almadan kaç gün bekleyebileceğimiz hususunda sabır sınırlarını zorluyor. Son siparişimi 10. gün iptal edip edessa kitabevinden aldım. Edessa aynı gün kargoya verdi. Kafam rahatlasın diye çizgi roman okumaya çalışıyorum sinir stres sahibi yapıyorlar.

frodo

Bende Edessa'yı forumdan öğrendim artık sürekli ordan alıyorum.Kafam rahat.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Phyron

Siparişleri yarım yamalak eksik ve geç göndermelerinin yanısıra gönderdikleri kitaplarda sahaflardan alınmış gibi. galiba depolarında olmayan kitapları eşden dosttan toplayıp gönderiyorlar.

memospinoz

Alıntı yapılan: Phyron - 23 Mart, 2018, 10:45:13
Siparişleri yarım yamalak eksik ve geç göndermelerinin yanısıra gönderdikleri kitaplarda sahaflardan alınmış gibi. galiba depolarında olmayan kitapları eşden dosttan toplayıp gönderiyorlar.

;D ;D ;D
D&R'larda varsa oralardan da çekiyorlar. Oralarda da kitapların hali malum.  >:(

Nightrain

Doğan Medya'nın satışından sonra, D&R'i, Amazon'un alacağı konuşuluyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Phyron

Alıntı yapılan: memospinoz - 23 Mart, 2018, 13:01:26
;D ;D ;D
D&R'larda varsa oralardan da çekiyorlar. Oralarda da kitapların hali malum.  >:(

evet maalesef yapıyorlardır.

Alıntı yapılan: Nightrain - 23 Mart, 2018, 13:52:59

kalite artar diye düşünüyorum

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 23 Mart, 2018, 13:52:59

D&R'ı bilmem de Hepsiburada satılacak Amazon'a diye spekülatif haberler yapılıyordu bir ara. Sanırım fiyat şişirme amaçlıydı.  :D Amazon'un bu imajı pek de iyi olmayan kuruluşları satın alacağına pek ihtimal vermesem de her şey olabilir, zararına bile satabilirler belki, kim bilir.  ;D

Animvader

Alıntı yapılan: memospinoz - 23 Mart, 2018, 17:28:52
D&R'ı bilmem de Hepsiburada satılacak Amazon'a diye spekülatif haberler yapılıyordu bir ara. Sanırım fiyat şişirme amaçlıydı.  :D Amazon'un bu imajı pek de iyi olmayan kuruluşları satın alacağına pek ihtimal vermesem de her şey olabilir, zararına bile satabilirler belki, kim bilir.  ;D

Amazon zaten hepsiburada gibi sitelere rakip olarak satıcıların toplanacağı yerel ofisini açacağı için o söylenti pek tutmadı. Ama İdefix'in Doğan grubuna satıldığı dönemde de almak istedikleri bir sır değil, haberleri çıkmıştı. Heralde almak için daha iyi bir zaman bulamazlar ama tabii dediğiniz gibi satıştan önceki İdefix'in marka değeriyle şu anki arasında dağlar kadar fark var müşterinin gözünde.

Mister NO

Uzun süredir paylaşım yapılmamış İdefix konusunu yaşadığım olumsuz bir olay nedeniyle canlandırırken herkese aman- sakın bulaşmayın idefix'e diyorum.

Sanal Kitap Fuarı indiriminde almak istediğim bazı kitapları İdefix'ten sipariş verme HATASINDA bulundum. 3,5 yıldır alış veriş yapmadığım bu site inanın insanı pişmanlık kuyusunun en diplerine atıyor.

Başıma gelenler kısaca şöyle:

29 Aralık 2019 da sipariş verdim. 3 Ocak tarihinde kargo geldi ancak içindeki kitaplar benim verdiğim siparişle alakasız kitaplardı. Belli ki bir karışıklık olmuş. İdefix ile görüşüp yanlış gelen kargoyu iade ettim.

4 Ocak tarihinde kargo ellerine ulaştı. Ancak benim siparişim bana gönderilmedi. 9 Ocak günü akşama kadar siparişime ait kargonun gönderilmemesi durumunda siparişi iptal edeceğimi söyledim.

10 Ocak günü kargo falan yollanmadığı için işlemin iptalini istedim. İşte ne olduysa bundan sonra oldu.

Call center ile yaptığım 4-5 görüşme ve iletişim adresine yolladığım 6-7 mesaja rağmen işlemi iptal etmedikleri gibi paramı da geri ödemiyorlar. (Sözde iptal işlemini yapacaklar)

Call center elemanları müşterinin sorununu sadece dinleyip "ilgili birimlere iletiyorum" diyerek gaz alma işlemi yapıyor. Mesajlara da (3-4 mesaja tek rutin cevap- ilgili birimler en kısa sürede sorununuzu

çözecek) benzer cevaplar yazılıyor.

10 Ocak'tan bu yana işlem iptali yapılmıyor, para ödemesi yapılmıyor. Telefonlar da artık açılmıyor, bol bol müzik dinletiliyor.

Şikayet Var sitesi İdefix hakkında benzer şikayetlerle dolu. Kargosu hiç gönderilmeyen, para ödemesi geri yapılmayan yüzlerce şikayet var ve bunların çoğu son 1-2 aya ait.

İdefixin sosyal medya hesapları da benzer şikayetlerle dolu.

Hakkımı yasal yollardan aramaya kararlıyım.

Site üyelerine tavsiyem İdefix denilen üçkağıtçı siteye yanlışlıkla bile girmeyin arkadaşlar. Paranızla rezil olmayın, sinirinizi zıplatmayın.

İDEFİX PİŞMANLIKTIR UZAK DURUN

İdrava

Dnrda aynı şey başıma geldi. Yanlış kitap göndermişler iadevettim. Bir aydan beri doğru kitap gelmedi. Defalarca aradım. Sonuçta ikiside aynı gruba ait. Müşteri hizmetleride grubun tv kanalları gibi... hep masal anlatıyor....

Nightrain

İkisinden de uzun zamandır alış-veriş yapmıyorum. En son black friday zamanı insanlar isyan ediyordu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yalcinerol345

Yaklaşık bir yıldır ben de alışveriş yapmıyorum.Çokdaha ilgili siteler var.