Mister No Klasik Maceralar - LAL

Başlatan darkwood, 08 Aralık, 2009, 18:37:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Son Kangaseyro muhteşem bir maceradır ve her okunduğunda ağlatan cinstendir.( En azından benim için öyle) Mister No'nun en sevdiğim macerasıdır. Yıllar önce İtalya'ya giden bir arkadaşıma  " bana çizgi roman getirsene ordan "demiştim laf arasında. Döndüğünde Nathan Never'in ilk sayısıyla Mister No'nun 3. sayısını elime tutuşturuvermişti.( Ki çizgi romanla pek alakası olmadığı gibi ne istediğimide sormamıştı) Hala kitaplığın baş köşesindeler :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Hennessy KM Cilt 1 de 3.sayıda başlayan macera İtalya'da en sevilen Mister No macerası durumunda.

Çizeri Bignotti muhteşem bir çizerdir.

ubcfumetti sitesinde en sevilen 10 macera asagidaki gibiymis ;

10. Numara ... 105-107 Sclavi / Diso

9. Numara ... 76-77 Nolitta / Diso

8. Numara ... 65-67 Castelli / Civitelli

7. Numara ... 17-19 Nolitta / Bignotti

6. Numara ... 108 Sclavi / Civitelli

5. Numara ... 57-59 Castelli / Bignotti

4. Numara ... 155-159 Nolitta / D. ve S. Di Vitto

3. Numara ... 13-15 Nolitta / Diso

2. Numara ... 52-53 Nolitta / Diso

1. Numara ... 3-5 Nolitta / Bignotti

rumar80

Bir kez daha söylüyorum: Ne varsa klasiklerde var. Şu 10 macera da birbirinden güzeldir. Benim favorim 7 numaradır. Belki ilk okuduğum Mr No macerası olduğu içindir ama yine de çok severim.
    Son iki klasik maceralar kitaplarındaki maceralar da süperdir.

rumar80

Arkadaşlar bu ayki klasik Mr No'nun arka kapağında 25. sayı 1 Mayıs'ta çıkıyor diye ilan var. Artık klasik maceralar ayda bir mi yayınlanacak bilen var mı?

s.b

Mister No maceraları, insanı bulunduğu yerden alıp, inanılmaz yerlere götürür. Kendinizi maceranın içinde hissedersiniz. Özellikle Klasik Maceralar Serisi eşsizdir.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Mr No klasik maceralar 25. sayıya yani 100. sayıya ulaşmak üzere. Bu sayıda gene benim en sevdiğim maceralardan biri var: Operadaki hayalet.
   Tiziano Sclavi'nin yazdığı Roberto Diso'nun çizdiği bu macera çok güzel bir cinayet öyküsü. Klasik operadaki hayalet eserinden temel alan bu öyküde yıllardır kapalı olan Manaus opera binası tekrar açılacaktır. Bunun için ünlü sanatçılar da gelir. Ancak operanın açılması ile birlikte cinayetler de başlar.....
   Güzel bir macera. Tekrar okuyacağım için heyecanlıyım.

darkwood

Operadaki hayalet benimde sevdiğim hikayelerden birisidir.
Yanılmıyorsam bu macrayı en son M.No'nun Aksoy serisi maceralarında görmüştük. Klasik serideki bu eski maceraları okumanın keyfi ise çok daha fazla..
Darkwood Sakinleri..

ferzan

Bu öykü benim için de çok özel bir yere sahip,çünkü henüz ortaokuldayken Aksoy yayınlarına yeni yeni sardığım bir dönemde,Mister No ile tanışmama sebep olan ilk öyküdür...Tabi,daha öncesinde Milliyet gazetesinin ek olarak verdiği ''Pantanal'e Yolculuk'''un 3.fasikülü olan Zagayero'yu saymazsak...Hala daha Mister No'ya gereken özeni verebilmiş değilim...Okuduğum öykülerin sayısı 5'i,10'u geçmemiştir bile...Kanayan yaramdır Mister No benim...Ama yeminliyim,elbet birgün hakkını verip,maceralarının tümünü edineceğim...Her lafı geçtiğinde,içimin biraz daha cız etmesini önleyeceğim... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

darkwood

Alıntı yapılan: ferzan - 09 Nisan, 2011, 13:51:25
    Bu öykü benim için de çok özel bir yere sahip,çünkü henüz ortaokuldayken Aksoy yayınlarına yeni yeni sardığım bir dönemde,Mister No ile tanışmama sebep olan ilk öyküdür...Tabi,daha öncesinde Milliyet gazetesinin ek olarak verdiği ''Pantanal'e Yolculuk'''un 3.fasikülü olan Zagayero'yu saymazsak...Hala daha Mister No'ya gereken özeni verebilmiş değilim...Okuduğum öykülerin sayısı 5'i,10'u geçmemiştir bile...Kanayan yaramdır Mister No benim...Ama yeminliyim,elbet birgün hakkını verip,maceralarının tümünü edineceğim...Her lafı geçtiğinde,içimin biraz daha cız etmesini önleyeceğim... :)
Mister No'nun en güzel maceraları için, Lal Klasik Seri 1 den başlamanı tavsiye ederim. Bu seride şimdiye kadar 25 cilt çıktı. Bu klasik maceralar serisindeki kitaplar, dörtcilt bir arada olarak, şu an için 2 ayda bir çıkıyor ve yavaş yavaş yayınlanmış bütün maceraları yayınlıyorlar. 8)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

İtalya'da yapılan en sevilen maceralar anketindekilerin çoğu klasik seride yayınlandı bile. Bu da benim klişem oldu ama gene de söyleyeyim: Ne varsa klasiklerde var

altay1944

Evet ne varsa klasiklerde var ama kimse kusura bakmasın ama lal kendine fazlamı güveniyor nedir gün geçtikce kalite yerlerde sürünüyor.Tüm klasikleri aldım şüphesiz almaya da devam edeceğim ama keşke laldan başka bir yayınevi bassa .Kalite en istediğim ayrıntı olmasına karşın alınan karşılık bu olmamalı.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hennessy

Poseidon operasyonu

Spolier içerebilir

Alman bilim adamının deneylerinin ortasında kalan süper bir mister no hikayesi idi.Bilim kurgu tarzı çok güzel bir hikaye. Mister No nun yakın arkadaşı kruger ile hem kavga etmek hemde canlarını kurtarmak için ellerinden geleni yaptılar :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Kapağı bir parça timsah adamların olduğu maceraya benzettim.
Bu macerayı seneler önce albüm serisini takip ederken yarım kalmıştı. Devamını o zaman temin edememiştim. Yıllar sonra Klasik maceralarda tamamını bulup okudum gerçekten çok güzeldi.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Bu benim okuduğum ilk Mr No macerasıdır. Timsah adamlar yerlileri ve askerleri öldürdüğünde yarım kalmıştı. Yıllar sonra seriyi tamamlayınca okumuştum. Süper bir maceradır.
  Hele Es-es'in varlığı

darkwood

Bu macerada SS in gerçek kimliğinin ortaya çıkması  ile M.No'nun gerçek dostluğunun başladığı macerada diyebiliriz sanırım.
Darkwood Sakinleri..