Mister No Klasik Maceralar - LAL

Başlatan darkwood, 08 Aralık, 2009, 18:37:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: İdrava - 18 Aralık, 2017, 00:28:29
Acaba 1. Cildi yeniden basarlar mı? Hiç bir yerde yok maalesef
ben de fazladan mister no KM 1-10 arası ciltlerin olması lazım.yalnız kitaplar memlekette..gittiğim zaman bakarım.eğer doğru hatırlıyorsam ve almak isterseniz satabilirim

İdrava

İdrava

Lal'e mail attım tekrar basacakmısınız diye ama oralı bile olmadılar :( en azından hayır diye dönebilirler. Okuyucuya önem vermemeyi bu ülkede bir türlü anlıyamıyacağım.

ferzan

Harika bir Mister No macerası okudum...KM (Klasik Maceralar) Cilt 37 'nin sonunda başlayıp Cilt 38 'in sonunda biten upuzun bir macera...Bölüm başlıkları ise sırasıyla;
    - Arkeoloğun Evi
    - Maçeteler Gecesi
    - Ölü Kentte Tuzak
    - Bonampak Celladı

Forumda ki ''Dünyaya Mister No 'lar Gerek'' başlığının temasına cuk oturan bir maceraydı...Etnik topluluklar, eski kültürler, doğa faktörü ve kapitalizmin yozluğuna örnek, karakter derinlikli, aktivist havası haricinde duygusal yanıyla da insanı ciğerinden vuran bir Mister No güzellemesi...Nolitta (Bonelli) yazmış, Bignotti çizmiş...Zaten daha ilk sayfada yazar çizer adıyla beklenti göklere çıkıyor ve hayal kırıklığına da uğratmıyor...

Bir müşterisi dolayısıyla yolu Meksika taraflarına düşen pilotumuz, müşterisi dönene dek Brezilya 'dan bile ününü duyduğu yaşlı arkeolog bir çiftin evinde misafirken olaylar başlıyor...Müşterisinin dönmesiyle birlikte Meksika 'nın ücra köşelerinden birinde bulunan bir sakız fabrikasının işçilerinin maaşlarını alamama durumunun ortasında kalıyor, zira kendisi de yol masraflarını ödeyemeyen fabrika tahsildarı müşterisinin çek yazma isteğine karşı çıkıp bizzat patronundan parayı tahsil etmek istediği için, aylardır parasını alamayan ve alkolün etkisiyle çığırından çıkmış çoğu hayduttan bozma işçilerin baş kaldırısında ister istemez patronların tarafında kalmış oluyor...Aynı sıralar civarda bazı etnik grupların kadim efsanelerinde ve eski süslemelerinde yer alan bir ilahın dönüşü yerliler arasında yayılırken, Mister No kendini üç-dört günlük cehennemi bir uğraşın içerisinde buluyor...

Bignotti 'nin çizgilerini yaşım ilerledikçe daha fazla sevmeye başladığımı fark ettim...Göründüğünden çok daha fazlasını barındıran ama üstün maharetinin hakkını verebilmek için biraz daha özveri gerektiren bir bilek...Bunu Bonelli yayınlarına aşina olmayan çizgi roman severler için söylüyorum, zira Bonelli okurları için Bignotti çoğu ankette ilk üçe rahatlıkla giren efsanelerden...Onsuz bir Zagor ya da Mister No düşünemez sevenleri...Sayfalarına baktıkça yeni şeyler fark ediyorum, detayda akan muhtşem ustalığına ve sade görünümlü ihtişamına hayran kalıyorum...Bonelli ekolünde gelmiş en sağlam bir avuç görsel anlatıcıdan biridir benim için...

Hikayeye gelirsek, Bonelli 'nin metinleri bir kez daha farkını gösteriyor...Senaryosu teknik açıdan incelenirse matematiksel bir şablon olarak da adeta ders niteliğinde...

Maceranın sonlarına doğru çok hoş bir Kızılmaske detayı da yer alıyor...Çizgi roman içinde çizgi roman bir nevi...Meraklısı için 38. cildin 302. ve 303. sayfalarını koordinat olarak vereyim...Mister No 'yu daha gerçekçi kılan ve samimiyetini bir üst kademeye taşıyan detaylardan yalnızca biri...

Mister No KM serisini düzenli aralıklarla okuyorum ama her zaman yazacak fırsat olmuyor...Bunun gibi özel maceralarda kendimi tutamıyorum ama fazla paylaşmasam da bir süredir kronolojik Mister No okumalarıma keyif ve tutkuyla devam ediyorum...Yakında Afrika sagası başlayacak, en çok bu dönemini merak ediyorum...Belki Afrika maceralarına özel kısa yorumlar yaparım ileride...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pntl

merhabalar, bir sorum olacak LAL'ın 175 sayı olan aylık maceraları ile klasik maceralar olan 51 ciltlik takım aynı mıdır yani 175 sayının cilt haline getirilmesi midir ?  ve bu her iki seri,  tay yy 5 dizi olarak yayımladığı ( 156 sayılık fasikül, 244' lük albüm, 104 sayı, 22'lik büyük albüm, 28lik özel sayı) serileri mi içermektedir.

hellion

Merhaba, 51 ciltlik klasik maceralar orijinal aylık maceraların 1 - 204 arası sayıları kapsamaktadır. Lal kitap'ın aylık olarak bastığı 175 sayılık seri ise orijinal 205. sayıdan sonrasını kapsamaktadır. Yani önce 51 ciltlik serinin arkasından 175 sayılık aylık seriyi okursanız İtalya'da basılmış bütün aylık sayıları okumuş olursunuz. Efsanevi maceralar ve almanak olarak basılan sayılar bu serilerden ayrı, yıllık olarak basılmış maceralardır.
   Tay yayınlarının bastığı seriler orijinal 184. sayıya kadar olan kısmı kapsamaktadır ve bu da Klasik maceralar ciltlerinin ilk 46 sayısına denk geliyor.

hanac

Mister No Klasik Maceralar Cilt 53

Sayfa Sayısı: 384
Etiket Fiyatı: 65 ₺

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 22 Ekim, 2021, 12:42:05
Mister No Klasik Maceralar Cilt 53

Etiket Fiyatı: 65 ₺

Arkadaşlar bu cilt çok güzel bi 2 sayı süren bi macerayı da kapsıyor ( Kurtulanlar - Buzdan Hapishane ) Mister no ve arkadaşları, uçakla ıssız bir yere düşüp hayatla mücadele veriyorlar Bu macerada ıssız yere düşenler hayatta kalabilmek için ölenlerin cesedini bile yemek zorunda kalıyorlar ve tanıdığını sandığın en yakın arkadaşlarının karakterlerinin nasıl değişime uğradığını görüyoruz bu sayıyı mutlaka alın...

Bahsedilen Sayı Kapaklarıda Şöyle : Kurtulanlar (Orjinal Sayı 210)-Buzdan Hapisane (Orjinal Sayı 211)

labirent

Mister No klasik 54 içinde güzel maceralar var mı? Almaya değer mi? Bilgi veren olursa sevinirim.

hanac

Mister No Klasik Maceralar Cilt 54

Etiket Fiyatı: 80 ₺

Altın Üçgen-Butch Cassidy Efsanesi-Patagonya-Kolombiyalı

hanac

Mister No Klasik Maceralar Cilt 55

Etiket Fiyatı: 80 ₺

Hedefte İki Kişi-Kötülüğe Tapanlar-Baron Samedi-Casablanca Cafe

labirent

Bendeki 55 nolu cildin ilk fasikülünün 59. sayfasında BASKI HATASI var. Sayfada yazılar var ama resimler yok basılmamış. Genelde böylemi acaba?

orhan şafak

Bende de aynı hata var malesef 59. sayfada

hanac

Mister No Klasik Maceralar Cilt 56

Etiket Fiyatı: 90 ₺

Derinlikler-Zehirli Göl-Şampiyon-Şantajcılar

Mister NO Klasik Maceralar cilt 56'da geçen sayıdan devam eden macera sonuçlanırken, iki yeni macera başlayıp, bitiyor.

hennessy

Fatih Ulusoy abim her zaman ki inceliği ile ne zamandır istediğim kitabı hediye etti. İtalya'daki arkadaşı ve kendisine teşekkür ederim.

Kapağa hayran kaldım. Mister No forever....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları