Mister No Klasik Maceralar - LAL

Başlatan darkwood, 08 Aralık, 2009, 18:37:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Mister No yu neden sevdiğimi birkez daha anladım. Keyifle okuduğum iki bölüm varki içinde büyü var askerler ile çetelerin savaşı var mister no nun asker arkadaşına verdiği söz var zor koşullarda mücade edip silahları getirmesi var bir an film izler gibi oldum çok beğendim bu hikayeyi Mister No KS 6.kitapdaki Savaş arkadaşı ve büyü adası on numara bir hikaye.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Sonunda bu klasik macerayı tekrar okumayı bitirdim. Sclavi'nin yazım yeteneği bir kez daha göz önünde. Ardından dirilenler macerası. CIA'in karanlık dünyası ve içine sıkışan Jerry Drake.
   İlginç bir şekilde bu kitabın zayıf halkası bence 100. sayı. Yine de güzel bir kitap. Okumamazlık etmeyin

hennessy

Mister No Klasik Maceralar Dizisi Sayı 9 da olan Tanrı Jaguar ve Kanlı Pençe adlı hikaye atmosferi olayın gizemi ve sonucu ile gerçekten keyif ile okuduğum bir bölüm oldu gerçekten Mister No ya iyiki başlamışım ne kadar ağır aksak gitsemde 10.cilde geldim hadi hayırlısı. Mister No okumak isteyenlere keisnliklele tavsiye edeceğim bir bölüm oldu Tanrı Jaguar diye yerel halkı aldatıp altından ne çıkacağını merak edenlere güzel bir hikaye.

-

altay1944

Arkadaşlar...Mister no tay yayınlarından 104 lük,244 lük ve iadelerden büyük albüm ile yoluna devam etti.Ardından aksoyla kaldığı yerden devam etti.Sonrası malum lal devam ediyor.Arada bir maceraperest büyük bir efsane seri yayınlıyor.Bu arada lal klasikler ile depara kalktı.Soru...Lal kendi serisine ne zaman yetişecek.Bilenler paylaşırsa veritabanı için yerinde olur.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Berkdinho

Lal kendi serisine orjinal 205. sayıdan başladı.Kendisine yetişmek içinse 204. sayıya kadar Klasiklere devam etmek zorunda.Her cilt 4 sayıdan oluştuğuna göre 204/4= 51. ciltte Lal kendi serisinden önceki bütün sayıları basmış olacak.
The Right Man When Things Go Wrong

rumar80

Ben derim ki klasik maceralar ayrı bir formattır devam da etmelidir.

NIC

Bu ay çıkan km mister no 26 ve iki ay sonra çıkacak 27. sayıları Mister No seven sevmeyen,ilk defa okuyacak herkesin alması gerektğini düşünüyorum.Sebebine gelince,bu kitaplar içlerinde şu üç macerayı barındırıyor:Şeytanın Evi,Kızıl gölgeler vee Yaratık...

26. sayının son macerası olan Şeytanın Evi(oğlu)Sclavi ve Maraffa imzalı,konusu ile Shining filmine çok benziyor ve çizimlerinin kötü olmasına rağmen hiç umursamadan hikayeye kendinizi kaptırıyorsunuz.Hatta Lal kitaptan çıkan 76 ve 77. sayılar zihin gücü ve lanatli soy bu kitabın devamı niteliğinde.Bu hikayenin tekrar çizilmesini çok isterdim.

27. sayıda başlıyacak olan Kızıl gölgeler ise forumda daha önce övgüyle bahsedilen stagecoach filmine göndermelerle doludur.Diso harikalar yaratıyor,okuyucu çr okumuyorda  sanki film izliyormuş hissine kapılıyor.Benimde en sevdiğim maceraların başında gelen kızıl gölgelerin finalini özellikle beğeneceğinizi umuyorum(ben dumur olmuştum)Yazarımız yine Sclavi'dir.

Ve gelelim Alien macerasına;defalarca okuduğum bu hikaye benim tartışmasız en sevdiğim mister no macerasıdır.Ananga hikayesinden sonra tekrar buluşan Sclavi ve Civitelli,resmen çılgın atmışlar.Çizimler,Senaryo,dialoglar vayki ne vay,okurken arada gaza gelip kitabı kokladığım olur yoksa tam anlamıyla zevk alamam :P Ne diyeyim okuyun,okutturun,forever,moreover,endever Mister No!!!

rumar80

kızıl gölgelerin sonunda Mr No'nun karşılaştığı "sürpriz" konuk ta süperdir

NIC

Evet kesinlikle süper ama tabi aslında acıklı bir konuşma var orda;Vahşi batıda artık 'O'na yer kalmadığını söylemesi bir dönemin sonu geldiğini apaçık yüzümüze vuruyor :-[

hennessy

Mister No KS 13.ü okuyorum giriş yazısında Mister no nun adını nasıl aldığını açıkladığı hikaye hakkında ufak bilgi verildi Uçan kaplanlar-benim adım Mister No bu iki macera Lal tarafından yayınlandımı kaç numaralı seri var ise alacağım

darkwood

Alıntı yapılan: hennessy - 28 Temmuz, 2011, 19:09:19
Mister No Klasik Maceralar Dizisi Sayı 9 da olan Tanrı Jaguar ve Kanlı Pençe adlı hikaye atmosferi olayın gizemi ve sonucu ile gerçekten keyif ile okuduğum bir bölüm oldu gerçekten Mister No ya iyiki başlamışım ne kadar ağır aksak gitsemde 10.cilde geldim hadi hayırlısı. Mister No okumak isteyenlere keisnliklele tavsiye edeceğim bir bölüm oldu Tanrı Jaguar diye yerel halkı aldatıp altından ne çıkacağını merak edenlere güzel bir hikaye.

-

Bende bu macerayı çok severim. Yanlış hatırlamıyorsam bu seride en son 7 nolu cildi okumuştum. 8.cildide biran önce bitirip bu macerayı okumak keyifli olacak.  8)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Alıntı yapılan: hennessy - 23 Ağustos, 2011, 23:05:11
Mister No KS 13.ü okuyorum giriş yazısında Mister no nun adını nasıl aldığını açıkladığı hikaye hakkında ufak bilgi verildi Uçan kaplanlar-benim adım Mister No bu iki macera Lal tarafından yayınlandımı kaç numaralı seri var ise alacağım

Lal tarafından bu maceralar yayınlanmadı. Yıllar önce Tay yayınları ayınlamıştı

kedidiro

lal'den yayınlanmadığından benim de haberim yoktu ama işinize yararsa tay sayı 14 ve 15 bahsi geçen maceraların yayınlandığı sayılar...

alpi

İtalya'da 145.ci sayıda başlayıp 148'de biten hikaye..Vento di guerra...

pearl jam

Ferri'nin Mister No kapaklarını çizmesinden nefret ediyorum. ( evet o derece sevmiyorum :) ) Bu kadar mı kötü çizilir arkadaş? O saçlar ne öyle? kafaya tas koymuşsun da fazlalıkları kesmişsin gibi bir model. Bir de sonradan değişmesine rağmen hep ilk sayılarındaki kıyafetleriyle çizmiş mister no yu. Kapakta o rüküş kıyafetlerle göre göre soğudum valla mister no dan  ;D