Mister No Klasik Maceralar - LAL

Başlatan darkwood, 08 Aralık, 2009, 18:37:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

En sevdiğim Mister No hikayelerinden birini tekrar okuyorum. Kaçak KS 34.cilt içinde Mister No Rio'ya Bir kız arkadaşına eşlik etmek için gelir ve bir çok cinayetin ortasında kendini bulur.

Radyodan bunu duyan SS arkadaşını kurtarmak için Rio'ya gelir. En keyifli polisiye çizgi roman hikayelerinden birini tekrar okumak çok güzel....

Çizimler sizi Rio sokaklarında güzel bir maceranın içine sokuyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ferzan

Geçen hafta, çeşitli sebeplerden ötürü yarım bırakmak zorunda kaldığım Mister No KM Cilt 18 ile güne başladım...17. cildin sonunda başlayan ve 18. cildin ilk fasikülünün sonunda tamamlanan ''Pampa Süvarileri'', oldukça sıradan başlayıp enteresan bir coğrafya ve serüven tutkusu tetikleyerek devam eden, mütevazi ama bir o kadar da kayda değer bir maceraydı benim için...Hakkında üç beş cümle not düşmek istedim...

''Arjantin'' adıyla başlayan ilk bölüm itibariyle sevimli pilotumuzun yolu, bir müşterisi dolayısıyla Arjantin'de bir bölgeye düşer ve müşterisinin ısrarı üzerine bir partiye katılmış bulunur...Ne var ki aynı gece işlenen bir cinayet ile iftiraya uğrayarak bir kumpasın içerisine sürüklendiğini çok geç anlayacaktır...Hem Brezilya, hem de Arjantin polisinin alarma geçmesi üzerine Mister No bu içerisine politika ve casusluğun da karıştığı pis durumdan kurtulmanın yolunu arayacaktır...

İlk bölüm bir şekilde idare etti ama ikinci ve esas kısım olan ''Pampa Süvarileri'', adeta Mister No farkını ortaya koydu...Enteresan bir coğrafyada, alışılagelmedik yöresel koşulları ve doğa olaylarını son derece akıcı bir biçimde anlatıma dahil etti...Sıradan derken, unutulmaz bir gelişme bölümüyle seyredip sade ama sempatik bir finalle sonuçlandı...Orijinal 68 ve 69 nolu sayılar...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

yalcinerol345

22.ciltte başlayıp 23'te biten Rehineler macerasını okudum.Castelli-Diso ikilisinin hazırladığı macera.
           Mister No sevgilisiyle hayli yüklü  çeki bozdurmaya bir bankaya gider.O anda bir soyun girişimine şahit olacaklar ve bu girişim başarısız olunca da diğer müşterilerle birlikte Rehine olarak kalacaklardır.Soyguncu, Mister No'nun eski bir tanıdığı çıkar.Hikaye de bundan sonra başlıyor.Sık sık geçmişe gidilir.Adeta iki hikaye bir aradadır ve iki ayrı etkileyici finalle macera son bulur.
            Ne varsa klasiklerde var dedirten bir maceraydı.

Tuco Ramirez

Bahsettiğin macerayı tay döneminden hatırlıyorum. Gerçekten çok güzel bir macera.
Mister No'nun ilk 200 sayısı bana göre herkesin arşivinde bulunması gereken, yüzde 70'i çok iyi maceralar içeren sayılardır.
Lal'in  şu ceza korkusu nedeniyle sansür uyguladığı dönemdeki sayılara yazık oldu malesef

İdrava

Valla öylesine göz gezdirirken tesadüfen mister no sayfasına geldim. Çocukluk ve gençlik yıllarımda hiç şans vermediğim mister no ile ilgili yazdıklarınızı okudum. O kadar güzel şeyler yazmışsınızki heyecanlanıp bu saatte klasik cilt 2'yi sipariş ettim. 1. Cilt yok zaten. Gerçekten bu kadar iyi mi yahu?

hennessy

Alıntı yapılan: İdrava - 14 Aralık, 2017, 00:13:30
Valla öylesine göz gezdirirken tesadüfen mister no sayfasına geldim. Çocukluk ve gençlik yıllarımda hiç şans vermediğim mister no ile ilgili yazdıklarınızı okudum. O kadar güzel şeyler yazmışsınızki heyecanlanıp bu saatte klasik cilt 2'yi sipariş ettim. 1. Cilt yok zaten. Gerçekten bu kadar iyi mi yahu?

Mister No Klasik seri kesinlikle okunması gereken bir seri. bende 2010 yılında başlamıştım. Canım sıkıldı mı hala alıp eksi sayıları okurum...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

İdrava

Murat Bey sizin görüşleriniz benim için önemli. Bir an önce gelse de okusam. Ama keşke bu klasikleri renklide okuyabilseydik.

hanac

Alıntı yapılan: İdrava - 14 Aralık, 2017, 00:13:30

Sanırım Mister No okuyup da beğenmeyen yoktur.

İdrava

Acaba 1. Cildi yeniden basarlar mı? Hiç bir yerde yok maalesef

aa

Basma ihtimalleri yüksek, aynı problemden dolayı Zagoru tekrar bastılar çünkü.
Esse Gesse Hayranı...

haziran00

Kendileri ile konuştuğumda gündemde olmadığını belirtmişlerdi, belki sürpriz yapar basarlar.

İdrava

Lal'e bununla ilgili hehangi bir mail atabiliyor muyuz? Ya da forumda lal'in bir yetkilisi var mı?

memospinoz

Nispetiye Caddesi Peker Sokak No:30/4 1. Levent Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 268 08 78
(0212) 281 38 38
Faks: (0212) 270 38 38
bizeyazin@lalkitap.com

http://www.lalkitap.com/
http://www.lalkitap.com/iletisim.asp

darkwood

Alıntı yapılan: İdrava - 18 Aralık, 2017, 00:28:29
Acaba 1. Cildi yeniden basarlar mı? Hiç bir yerde yok maalesef

Martin Mystere km 1.sayısında da aynı problem var. 2.baskıları yapılırsa iyi olur.
Darkwood Sakinleri..

İdrava

Bir yararı olur mu bilmem ama mail atacağım.