Mercek Altında

Başlatan Ras Al Ghul, 23 Mayıs, 2016, 21:19:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ras Al Ghul

Yeni kurduğumuz bir site.Başta tasarım olmak üzere bir çok soruna sahip olsa da bunları elimizden geldiğince geliştirmeye çalışacağız.Site'nin ana odağı çizgi romanlar olmasa da çizgi roman incelemeleri de bulunmakta.Burada söz verip yapamadıklarım orada olacak  :).Yardım etmek isteyen olursa özel mesaj atması yeterli :)
http://mercekaltinda.weebly.com/

hanac

Sitenin adresini alalım  :)

Ras Al Ghul

Pardon unutmuşum ;D İlk mesaja ekledim

yunusmeyra

tebrikler ve hep online olmanız dileğiyle dostum  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Ras Al Ghul

Telif Hakkı Ve Türkiyedeki Durumu Hakkında Bir Yazı
Düşünelerimizi belirtmek istedik
http://mercekaltinda.weebly.com/seccedilmeler
Not:Yazıda  nasıl şu cümleye anlam yüklenir ben de bilmiyorum:"bu konuda belli başlı bazı prensiplerim ve ahlaki bir düşüncem vardır."

Agamotto

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 23 Haziran, 2016, 23:11:22
Telif Hakkı Ve Türkiyedeki Durumu Hakkında Bir Yazı
Düşünelerimizi belirtmek istedik
http://mercekaltinda.weebly.com/seccedilmeler
Not:Yazıda  nasıl şu cümleye anlam yüklenir ben de bilmiyorum:"bu konuda belli başlı bazı prensiplerim ve ahlaki bir düşüncem vardır."

Kısa ve öz bir yazı ile tam da düşüncelerime tercüman olmuşsun.

Ne yazık ki ülkemizde korsan tüketimi çok fazla ama bunun bir nebze de önlenebilmesi mümkün. Mesela bazı diziler Amerika yayınıyla aynı gün veya 24 saat sonra şeklinde yayın yaptıkça bu tür dizilere internetten erişimin azaldığını düşünüyorum.

Dizilerdeki bu örnek gibi çizgi romanlarda da seriyi 10 yıl geriden takip etmek yerine ne kadar güncelden takip edersek hem çeviri siteleri belki çevirmeye kalkmaz hem de insanlar pek rağbet etmezler.

Yayınevlerinin ve televizyon kanallarının bu tür durumlara dikkat etmeleri ve olabildiğince güncel kalmaları gerekiyor. Ama tabi ki bu korsanı tamamen engellemez sadece biraz daha insanı telifli içerik kullanmaya teşvik eder.

Ece01

mercekaltinda.weebly.com

Bu siteye girdim ve iyi bir siteye benziyor. Herkesin girmesini tavsiye ederim.
Yazıları çok olmasa bile güzel yazıları var.

Ras Al Ghul

Merhaba Çizgi Roman Sevdalıları,
Eğer aranızda çizgi roman hakkında bir şeyler yazmak,yazmış olduklarını paylaşmak isteyen varsa kapımız her daim onlara açıktır :)
Sadece yazı bağışlasanız da çok makbule geçer  ;D

Sakızlı Ohannes Paşa

"Bu siteye girdim ve iyi bir siteye benziyor" ve "Bir arkadaşımın açtığı güzel bir site"

Bunlar arka arkaya yazılmış bir de. Zekamıza haraket etme cüretinde bulunulmasaydı siteye bir şans verebilirdim.

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 27 Haziran, 2016, 00:02:19
"Bu siteye girdim ve iyi bir siteye benziyor" ve "Bir arkadaşımın açtığı güzel bir site"

Bunlar arka arkaya yazılmış bir de. Zekamıza haraket etme cüretinde bulunulmasaydı siteye bir şans verebilirdim.
Açık konuşacağım.Ece de sitemizin içerisinde.Sitemizin tanıtımını yapmak istediğinden böyle mesajlar yazdı.Acemiliğimizi ve heyecanımızı mazur görün lütfen.Sizin yerinizde olsaydık da biz de sizin gibi düşünürdük.Siz bu konuda haklısınız bizim tek istediğimiz ise siteyi yaymaktı.Yanlış üslubumuzdan  dolayı tekrardan özür diliyorum.
Not:Bu forumdan ayriyeten benim yüzümden yaşanan her şey için şahsen özür dilerim

Ras Al Ghul

Yeni  bir Star Wars öyküsüne başladık:

Corusant'a büyük bir kargaşa hakimdi.Klon Savaşları'nın başlangıcı duyulmuştu.Jedi Konseyi ise olağanüstü bir durum toplantısı yapmaya karar vermişti.Konsey her zaman Jedi tapınağının en yüksek kulesinde toplanırdı.Bu kuleye sadece konsey üyelerinin ve izin verdikleri kişilerin girme hakkı vardı.Kuleye giden yol, başlarında Cin Drallig olan Tapınak Muhafızları tarafından korunuyordu.
  Konsey odasına Jedi ustaları girmeye başlamıştı.İlk  giren Usta Yoda idi.Boyu kısa olmasına rağmen en çok saygı duyulan Jedi ustası olan Yoda 900 yaşına yaklaşmıştı.Arkasından Usta Windu ve Usta Mundi girdi.Mace Windu Haruun Kal gezegeninde doğmuş  Korun türü bir insandı.Koyu  bir teni ve karizmatik bir görünüşü vardır.Ki-Adi-Mundi ise uzun bir kafaya sahipti, içinde iki beyin barındıran bu kafa kendi türü olan Cereanlılara özeldi.Onları birkaç dakika sonra kendisini oksijenden koruyan maskesiyle Plo Koon,Boynuzları sayesinde ürkütücü bir görünüme sahip olan Saesee Tinn,Togruta ırkına mensup Shaak Ti, Konseyin bir başka kadın üyesi olan mavi gözlü Adi Gallia izledi.Sürüngene benzeyen Oppo Rancisis ve savaşçı Evan Piell Corusant dışında olduklarından toplantıya hologram vasıtası ile katılmışlardı.Ama hala konseydeki koltuklar dolu değildi.Boş olan üç koltuk, Geonosis savaşında güçle bir olan Coleman Trebor aynı savaşta yaralanan ve Jedi şifacıları tarafından tedavi görmekte olan Eeth Koth ve yeri bilinmeyen Depa Biliaba 'ya aitti.
  Mace Windu söze başladı:" Bildiğiniz üzere büyük bir savaşa girdik ve üç tane koltuğumuz boş.Bugün öncelikle üstad Trebor'un yerine konseye katılacak bir Jedi ve usta Koth ile usta Biliaba'yı kaybetmemiz durumunda yerlerine geçecek Jedi'ları belirlemeliyiz".Plo Koon söz alarak : " Usta Trebor'un yerine Kit Fisto 'yu öneriyorum.Kendisi en iyi savaşçılarımızdan biri ve savaş anında kullanabileceğimiz müthiş bir taktiksel deha." dedi.Oppo Rancisis ise katıldığını belli eden bir ses tonuyla:"Taktiksel zeka şu an en çok ihtiyacımız olan özelliktir." derken Usta Evan Piell kafasını sallayarak onaylıyordu.Daha sonra Piell'in konuyu oylamaya açmayı teklif etmesiyle Usta Windu 2.adayı belirtmesi bir oldu:"Sora Bulq.En iyi kılıç ustalarımızdan,konseyde bir koltuğu yıllardır hakediyor."
Ki-Adi-Mundi ne diyeceğini bilemiyordu,2 beyne sahip olmasına rağmen konu jedi kardeşleri olduğu zaman ikisi de çalışmıyordu... Saesse Tinn konuşmaya başlayarak onu bu ağır yükten kurtardı:"Kayıtlarda gözünüzden kaçmış olmalı Usta Windu.Sora Bulq Geonosis savaşında ortadan kayboldu." Mace Windu cevap vermedi,veremedi. Beklemediği bir cevaptı bu.Tam bu esnada Yüce Usta Yoda konuşmaya başladı:"Gölgeliyor karanlık taraf her şeyi.Bir şey seziyorum. Sora Bulq ölmedi anlaşılan ama aynı Sora değil o.Olmuş bir şey eski dostuna...
Shaak Ti düşünceliydi.Güçte büyük bir dengesizlik seziyordu.Bu dengesizlik belki de onun bütün hayatı boyunca vardı.Böyle büyük bir düzensizlik bir anda oluşamazdı,savaşların bir anda çıkmayacağı gibi...
Adi Gallia'nın aklı da karışıktı ama  şuan burada konuşulanlar ile alakalı değildi akıl karışıklığı,daha çok Obi-Wan Kenobi'nin savaş üzerine olan raporundaydı.Senatoyu kontrol eden bir Sith diye düşündü...
Oppo Rancisis ise çoktan kendini güce bırakmıştı,bir şeyler bulmayı umuyordu,bir ipucu,savaşı bitirecek bir şey,bir umut.Ama aradıkları çok uzaktaydı,hem de çok...
Evan Piell zihninde sadece tek bir şeye odaklanmıştı:Kendi görevi,Anzat gezegenindeki Anzati ırkı,Evan Piell ırkçı değildi sadece geçmişi düşününce temkinliydi...
Plo Koon ise her zaman olduğu gibi ana odaklanmıştı,şu ana,galaksideki karışıklığa.Düşünürken geçmişe ve geleceğe yaşadığı zaman ile aynı önemi vermemesi diğer pek çok kardeşinin aksine  yaşadığı ana odaklanması onun beynini berraklaştırırdı normalde.Ancak yaşadıkları zaman normal bir zaman değildi.Yaşadıkları zaman savaş zamanıydı.Plo Koon'a aklı ilk kez bu kadar işkence ediyordu...
Mace Windu sert bir mizaca sahipti ancak bu onun kaybettiği dostları için üzülmesine bir engel değildi.Mace Windu hiçbir zaman tamamen aydınlık tarafa ait hissedememişti kendisini.Haklıydı.O aydınlık tarafın karanlık tarafa en yakın olan aydınlığın en karanlık yolunda yürüyordu.Sadece iradesi sayesinde karanlıkta aydınlığı görebiliyordu.Sora Bulq onun eski dostuydu.Birlikte eğitim almışlardı.Kayıtlarda bulunan her hangi bir isimden fazlasıydı onun için Sora.Usta Yoda onun  ölmediğini ancak değiştiğini söylediğin ölmesini istedi bir an.Ona acıdı.Sora Bulq da aydınlık tarafın karanlık yollarında ilerliyordu ama acaba önünü görebiliyor muydu,karanlık tarafın ve aydınlık tarafın yolunu görebiliyor muydu?
Usta Yoda sessizdi düşünüyordu,her şeyi,geçmişi geleceği,karanlığı,aydınlığı,savaşı,barışı cumhuriyeti ve ayrılıkçıları,demokrasiyi ve şansölyeyi,Jedi Düzeni'ni ve Sith Lordlarını.Yoda gelecekten endişe duyuyordu.Korkmuyordu ama endişe duyuyordu.
Saesse Tinn her zaman aklından geçeni söylerdi.Gene aynısını yapacaktı ancak bekledi.Bu sessizliği bozacak kişi olmamayı bekledi ve olmadı.Sessizliği bozan şey Tapınak Muhafızları'nın lideri Cin Drallig'in giriş izni istemesi oldu.
Büyük Usta olarak Yoda Cin Drallig'e gelmesini söyledi.Cin Drallig konseye selam verdikten sonra Şansölye Palpatine'in Yüce Usta ile acilen konuşmak istediğini belirtti.Artık Saesse Tinn'in aklına geleni söyleyeceği zaman gelmişti:"Konsey toplantısını bölecek kadar önemli  olan ne olabilir?!" Cin Drallig cevap vermekte gecikmedi:"Bilmiyorum Ustalarım ancak kendisi ısrarcı." Yoda tartışmaya bir son verdi:"Devam etsin konsey tartışmaya Usta Windu görüşmesini bitirnceye kadar Şansölye ile." Kulede şaşkınlık hakimdi.Yoda açıklamakta gecikmedi:"Duydunuz doğru ben değilim artık Yüce Usta.Yüce Usta olmayı bıraktım az önce.Usta Windu benden başarılı olacaktır çok daha savaş döneminde..."
Sessizlik yeniden kuleyi kaplıyordu.Cin Drallig ile çıkışa doğru ilerleyen Mace Windu'nun aklı karışıktı hem de çok karışıktı...

Ras Al Ghul

Ras Al Ghul

21.30 dan sabah 5 e kadar yayındayız.

https://www.youtube.com/watch?v=1FYToraL_dY

Bu canlı yayınımızda "comic con" ve ilginizi çekebilecek bazı konulardan bahsedeceğiz. Hepinize iyi seyirler dileriz.