Rosario + Vampire: Season II - Akılçelen (Devam ediyor)

Başlatan dean, 26 Mayıs, 2016, 13:16:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Rosario + Vampire serisi 10 cilt ile birlikte tamamlanmıştı. Season II olarak geçen ikinci seriyi de Akılçelen yayınlayacağını duyurdu. Hatta çevirilere başlamışlar. Bu seri 2007 ve 2014 yılları arasında çıktı. 14 ciltte toplandı.

darbove

Alıntı yapılan: dean - 26 Mayıs, 2016, 13:16:25
  Rosario + Vampire serisi 10 cilt ile birlikte tamamlanmıştı. Season II olarak geçen ikinci seriyi de Akılçelen yayınlayacağını duyurdu. Hatta çevirilere başlamışlar. Bu seri 2007 ve 2014 yılları arasında çıktı. 14 ciltte toplandı.

Umarım unutmamışlardır, 7 aylık çeviri süresi biraz fazla sanırsam. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

dean

darbove

memospinoz

Sıradan bir genç olan Tsukune, yanlışlıkla canavarları insan dünyasına adapte edebilmek için açılmış bir yatılı okula kaydolur.

Yakışıklı bir genç olan Tsukune, kısa zamanda tüm kızların gözdesi haline gelir ancak okulun erkek öğrencileri de kendisinden nefret etmektedir ve onu bir kaşık suda boğmak için can atarlar. Hiç de sıradan olmayan bir vampire, Moka'ya âşık olunca, diğer kızlar da Tsukune'ye öfkelenmeye başlarlar.

Bakalım Tsukune kurtadamlar, vampirler ve aklınıza gelmeyen türlü canavarlarla dolu bu ortamda hayatta kalmayı ve bu tuhaf okuldan mezun olmayı başarabilecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 188
Etiket Fiyatı: 14.90 TL

dean

memospinoz

Yokai Akademisi'ne zorla giren hırsız çetesi, Tsukune ve Moka'yı yakalar. Kurumu ve arkadaşları Tsukune ve Moka'yı kurtarmak için harekete geçerler ama çete reisinin korkunç yeteneği işleri zorlaştırır!

Bütün bunlar yetmezmiş gibi, düşmanla dövüşe tutuşan Tsukune'nin uykuya dalmış olması gereken kan'ı uyanır ve işler karışır...

Sayfa Sayısı: 184
Etiket Fiyatı: 16.90 TL

memospinoz

Köyüne dönen Mizore, Tsukune ve arkadaşlarını da davet eder ve gazetecilik kulübünün bütün üyeleri kar kadının köyünü ziyarete gider. Ergenliğe geçiş seremonisi olan "çiçek sunma töreni" hızla yaklaşırken Tsukune ve diğerleri Mizore'nin kötü kaderini öğrenir. Acaba törenden bir gece önce Tsukune'yi çağıran Mizore'nin aklından neler geçiyor?

Sayfa Sayısı: 184

memospinoz

Tsukune ve arkadaşlarının karşısına son derece zorlu bir rakip çıkıyor: Şuzen ailesinin ikinci kızı ve 1 numaralı kiralık katili Karua! Amacına ulaşmak için en ufak bir tereddüt bile geçirmeden kardeşleri Moka ve Kokoa'ya bile saldıran Karua'yla dövüşürken, Tsukune bir anlığına eline geçen fırsatı değerlendirir ve Moka'nın tılsımlı kolyesini açar...

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 208

darbove

Böylece bir seri daha yarım bırakılmış oldu. Satış rakamlarının az olduğu belli oluyor. Bahane olarak sunulabilir ama böyle sessiz bir şekilde hiç bir duyuru yapılmadan yarım bırakılması kötü olmuş. Prestij kaybı resmen.

dean

Üzüldüm. Bari Sezon II hiç başlamasaydı. Böyle yarım kalmamış olurdu.

darbove

Alıntı yapılan: dean - 16 Şubat, 2018, 14:22:01
  Üzüldüm. Bari Sezon II hiç başlamasaydı. Böyle yarım kalmamış olurdu.
Katılıyorum seri seçiminin yanlış olmasını geçtim. Serinin az satış rakamları göstereceği sezon 1 basıldığında belli olması lazımdı. Türkiye'de tanınmayan bir seri seçmenin derdini çektiler diyebilirim. Bastıkları yayınlardan yola çıkarak. Shueisha'dan alınabilecek Blue Exorcist, D.Gray-man, Hunter × Hunter ve Terra Formars gibi nispeten bilinen shounen serileri, Black Clover gibi gelecek gösteren seriler varken. Çok yanlış olmuş. Tabi işin iç yüzünü bilmiyorum dışarıdan bakarak söylüyorum. Yayın evi ile japonlar neler konuştu kim bilir. Belki şu nispeten tanınmayan serileri basın hele sonrasına bakarız gibi bir yaklaşım da sergilenmiş olabilir. Umarım gelecek manga serilerinde böyle bir sorunla karşılaşmayız.

Kauss

Sanırım Akılçelen seriye devam etmeye karar verdi.
Kurukafa Yayınlarının insagram sayfasında; ''Rosario+Vampire Tılsımlı Kolye ve Vampir serisinin 2. Sezon 5. cildi çıktı. '' Başlığıyla yeni cildi paylaşmışlar.

darbove

Para sen nelere kadirsin. :) Arkadaş yayın grubunun sağı solu belli olmuyor. Baskı kaliteleri de epey düştü.

darkwood

Evet 5.cilt bugün geldi.
Uzun bir aradan sonra mangaların iyi sattığını görünce seriye devam etmeye karar vermişler anlaşılan.
Darkwood Sakinleri..