Justice League Rebirth

Başlatan dean, 26 Mayıs, 2016, 18:10:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Elbette Rebirth döneminin en önemli çizgi romanlarından biri de Justice League olacak. Bryan Hitch yazar, çizer ise Tony Salvador Daniel. Justice League: Rebirth (2016) #1, 6 Temmuzda çıkacak. Justice League (2016-) #1 ise 20 Temmuz'da başlayacak. Justice League rotasyonu ise şöyle; Batman, Pre52 Superman, Wonder Woman, The Flash, Aquaman, Cyborg, Simon Baz ve Jessica Cruz.

Nightrain

Niye 2 tane GL var onu anlamadım? Birinin yerine Manhunter'i koysalarmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

lampard

Kadın olan karakter Power Ring, Forever Evil sırasında paralel evrenden gelen bi güç yüzüğünü kullanıyor. Geoff Johns GL'a fazla düşkün bi tanesi yetmiyor herhalde :)

xmenac

Rebirth ile ilgili en anlam veremediğim husus buradaki takım yapısı oldu.

Neden new 52 öncesi Superman profilini tercih ettiler. Neden iki lantern var ve Hal Jordan yok. Neden yine Martian yerine Cyborg tercih edildi...

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 30 Mayıs, 2016, 17:32:47
Rebirth ile ilgili en anlam veremediğim husus buradaki takım yapısı oldu.

Neden new 52 öncesi Superman profilini tercih ettiler. Neden iki lantern var ve Hal Jordan yok. Neden yine Martian yerine Cyborg tercih edildi...

Bence şöyle;

1- Kişiliği itibari ile New 52 Superman'i sevilmedi. Zaten solo seride öldürdüler. Pre52 Superman'in kişiliği kalıplaşmış Superman karakterizasyonuna daha uygun. Böylece insanların daha çok sevdiği Superman'i getirmiş oldular.

2- Hal Jordan'ın olmaması bence film ile alakalı. Filmde de yok. Çizgi romanda da yok. Benzeri bir durumu Marvel, Avengers için de yapmıştı. Now döneminde başlayan Avengers'ın ilk sayısı 2012 yılındaki Avengers filmi ile aynı kadroydu.

3- Cyborg'ün hem New 52'de hem Rebirth'de, hem de filmde tercih edilmesinin iki sebebi var bence. Birincisi ekipte günümüz çağına uygun olarak teknoloji konusunda aşmış bir adamın olması gerektiği. Diğer sebep ise Diversity. DC'de Justice League'e katılmaya en uygun siyahi karakter olarak Cyborg var.

dean

İlk cilt Justice League Vol. 1: The Extinction Machines ismini taşıyor. 24 Ocak 2017'de çıkacak. 168 sayfalık ciltte Rebirth ve Justice League 1-5 sayıları toplanmış.

dean

İlk cilde tekabül eden sayıları okudum. Biraz hayal kırıklığına uğradım. Ben daha iyi bir macera bekliyordum. Rebirth döneminin ilk cildi için bence biraz hafif kalmış bu macera. New 52'nun Justice League'i çok daha güçlü bir başlangıç yapmıştı.

Ciltte en beğendiğim unsur Superman'e karşı ekibin güven konusunda tereddütler yaşadığı kısımlar oldu. Özellikle Batman ve Superman arasındaki iletişimin iyi işlendiğini söylemek mümkün. Ama geri kalanı için çok iyi şeyler söyleyemem. Hikayenin villan konsepti çok hoşuma gitmedi. Yine de gelecek düşünülürse büyük resmin bir parçası olarak kabul edilebilir.

Green Lantern olarak Simon Baz ve Jessica Cruz'a tam alışamadım. İki Green Lantern'in ekipte olması ve onların birbirleri ile ilişkisi bir dinamizm katmış ama Justice League üyeleri ile geçmiş bağlantıları olmadığı için, ikisi de Lantern olduğu için iletişimleri hep birbirleriyle olduğundan ekibin biraz dışında hareket etmelerinden rahatsız oldum. Gözüm Hal Jordan'ı çok kere aradı.

dean

Justice League Rebirth'te şu ana kadar çıkanlar ise Justice League, Volume 2: Outbreak , Justice League, Volume 3: Timeless ve Justice League Vol. 4: Endless.

dean

Rebirth dönemi beşinci Justice League cildi olan Justice League Vol. 5: Legacy, 6 Martta okuyucu ile buluştu. 144 sayfa olan cilt, 26 ile 31. sayılar arasını toplamış.

dean

Justice League'de Rebirth döneni içerisinde birinci sayıdan başlayanlardan. Bundan önce son iki cilt daha yayınlandı. Bunlar Justice League, Vol. 6: The People vs. The Justice League ve Justice League, Vol. 7: Justice Lost. İkisinde de yazar olarak Christopher J. Priest'ı görmek mümkün. İki macerada piyasaya çıktı.