Ve: Öyküler (Çizgi Düşler)

Başlatan Nightrain, 30 Mayıs, 2016, 21:53:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

alan ford

Ooooo. Çok güzel hareketler bunlar. Bravo.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mrtekin

They drew first blood...

Ralph

Tam bir öykü hayranıyımdır... Kısa hikayeleri çok severim. Çok sevindim bu habere.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Chuck

+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

kedidiro

İşte çizgi roman piyasasında görmek istediğimiz hareketler. Sabırsızlıkla bekliyoruz...

Nightrain

Sert kapak olarak basılacakmış. :)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Öyküler bir solukta okunup bitecek kısa hikayelerden oluşmaktadır. Kağıt ve kapak seçimi güzel olmuş.

Güngezgin gibi kaliteli bir iş beklemeyin. Hayata dair kısa öykülerden oluşan mini bir dizi olmuş. Ama çizimler bir çok yerde sizleri etkileyecek şekilde çizilmiş. Son balonsuz hikayedeki çizimleri çok beğendim.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nicholaihel

İngilizcesi mevcuttu. Bunu da büyük sevinçle sipariş ettim. Bekliyorum. Kısa hikayeler, sağlam çizimler. Güngezgini ile mukayese etmek uygun düşmez. O çıtaya Ba & Moon biraderler de dahil çıkmak herkese nasip olmaz :)

Yine de oldukça sıcak, ara ara karıştırılacak öykülerden oluşuyor. Türkçe edisyonu merakla bekliyorum.

ferzan

Öyküler siyah beyaz mı, renkli mi, yoksa renkli renksiz karışık mı?..İç sayfalardan örnekler paylaşabilir mi alan dostlar, eğer imkanları olursa...Çok merak ediyorum ve en erken birkaç hafta sonra alabileceğim...Google üzerinde ''De Tales'' olarak bazı görsellere ulaştım ama kimi renkli, kimi siyah beyaz olduğu için emin olamadım...Bir de Google efendi başka kitaplardan da görseller gösterdiği için, çareyi alan dostlara sormakta buldum...Aslında çıkan her kitabın tanıtım bülteninde iç sayfa örnekleri olsa çok güzel olur...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Tuco Ramirez

Tamamı siyah beyaz. Ama kaliteli bir kağıt kullanılmış

nocardia

Sipariş verdim, bekliyorum. Elime ulaşınca iç sayfalardan örnek resimler koyabilirim.

nicholaihel

Daha önce ingilizce cildini alıp okumuştum. Bir kez daha Çizgi Düşler baskısı ile tazeledim. Moon & Ba'ya bayılıyorum.

Güngezgini ile bence karşılaştırılmamalı. Şayet karşılaştırılırsa Ve: Öyküler geride kalır, evet. Ama adı üstünde bunda Öyküler var, o ise daha bütün bir çalışma.

Çizgi Düşler orijinalde olduğu gibi sert kapak olarak basmış. Tamamı siyah beyaz. Bu mevcut iskelete gayet yakışmış. Renkli olmasını arzu etmiyorsunuz. Moon ve Ba'nın alışıldık çizgileri, (kimisi mizah dergilerinde yayınlanabilecek kadar) kısa bağımsız, "lirik" öykülerden oluşuyor.

Ben bu kitabı ilk okuduğumda da böyle düşünmüştüm. Biraz şiir gibi öyküler. Anlattıkları okuyana, okuyanın zamanına göre farklılık gösterebilecek şekilde. Hiçbir öykü için çok "vurucu" diyemem ama hepsi ayrı ayrı manalı. Bu yüzden tekrar okunabilirliğini, ara ara sayfa karıştırılabilirliğini yüksek buluyorum.

Karanlık Güzel ile birlikte 2016'nın şimdiye kadarki en iddialı, en iyi alternatif işlerinden.

darkwood

Bayram tatili vesilesi ile oturup Ve: Öyküler i okumaya başladım.
Kitabı bir solukta yarıladım. Hikayelerin kısa olduğuna bakmayın her hikayede ayrı bir haz, bir üslup ve yaşama dair mesajlar var.
Özenli hc cilt içinde siyah beyaz ve güzel çizimleri ile kesinlikle okunmayı hak ediyor.
Çizgi düşlerden böyle güzel alternatif yayınların devamını bekliyorum.
Darkwood Sakinleri..