Gizli Savaşlar - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 31 Mayıs, 2016, 16:17:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: ilke - 03 Haziran, 2016, 19:18:19
doğrudur, saman kağıda bastık. conan serisiyle aynı kağıdı kullandık. eski havasına daha uygun olduğunu düşünüyorum.

İyi etmişsiniz çok beğendim kardeşim. Demin aldım ikisinide emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

connyapku

Alıntı yapılan: ilke - 03 Haziran, 2016, 19:18:19
doğrudur, saman kağıda bastık. conan serisiyle aynı kağıdı kullandık. eski havasına daha uygun olduğunu düşünüyorum.
Bence de  en dogrusunu yapmissiniz. Klasik serilerde saman kagidi en dogru secim. Diger klasik serilerde de ayni kararla devam etmenzi diliyorum. Tebrikler.

Ralph

Saman kağıdı genel olarak daha çok seven bir ben miyim?

Alışamadım ben kuşe kağıtta çizgi roman okumaya...

xmenac

Ben renkli yayınlarda kuşe kağıdı daha çok beğeniyorum. Fakat siyah beyaz eserlerde saman kağıt da güzel duruyor. Yıllarca bu şekilde okuduğum için alışmış da olabilirim. :)

Buradaki durum nedir bilmiyorum, kitabı inceleme fırsatım olmadı. Renkli mi renksiz mi haberdar değilim fakat öykünün nostaljik bir öykü olduğunu düşünürsek saman kağıt tercihi bu nostaljik konsepte uygun diyebiliriz.

Animvader

Ben de eski yayınları kuşe kağıtta okumayı sevmiyorum, artık o zamanın renk paletinden midir çizimlerden midir.Mesela DC Comics'ten geçen sene çıkan New Teen Titans ciltlerini almıştım onlar da saman kağıdına basmışlar ve gayet de güzel olmuş.

Mrtekin

Ben bugün inceledim.

Gerçekten çok güzel bir basım olmuş. Çok hoşuma gitti, ilk fırsatta alıcam.

Tebrikler.
They drew first blood...

pizagor

Nostaljik eserler bir de kaligrafi istiyor bence. Büyülü Çizgi Thor'larını okurken anladım, alalade bir fontla uyuşmuyor paneller, doku tutmuyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Biraz da nöstaljik duygularla okuduğumdan mıdır nedir, ben, çok beğendim. Basım kalitesi ve çeviri güzel.

Sadece 2. cildin kapağını çok beğenmedim; o da Alex Ross'dan bir seçim olsa imiş, sanki, daha güzel olurdu.

Marmara'yı tebrik ediyorum. Bu senenin en güzel işlerinden birini çıkarttılar.
They drew first blood...

hell of angels

Yine baştan savma yapılıp katledilmiş bir klasik seri diye aldım, hatta akşam altın madalyonda bolca saydırırım dedim ki her sayfasındaki özeni görünce ağzım açık kaldı. Ülkemizde ilk kez özenle hazırlanmış bir klasik seri çıktığını gördüm.

İşçiliklerin kalitesinden dolayımı bilmiyorum ilk kez okurken zorlanmadım ve ap ayrı bir tat aldım. Sanki yerli yapım bir çizgi roman gibi duruyordu. Elimden bırakamadan iki cildi de bitirdim. Koca balonun içindeki bit kadar yazılar yada balona sığsın diye küçültülen veya taşan yazılar hiç yoktu.

İlke elline gönlüne sağlık 2 ciltte hiçbir hata bulamadım, ufak tefek nazar boncuğu niyetine şeyler mutlaka vardır ama ben görmedim, çocuklarımıza bırakacağımız bir yadigar olmuş. Lütfen diğer klasikleride bu kalitede yapın. Artık klasik seri katliamını durdurun.

Birde tek ciltlik basımınıda yapsanız çok güzel olur.

ilke

beğeniniz ve övgü dolu sözleriniz için çok teşekkür ederim. bilmem künyeye dikkat ettiniz mi ama orada emeği geçen herkes yazıldı. çizgi romanları hazırlarken o kadar çok uğraşıldı ki isimler künyeye sığmadı resmen :) övgüleri ekipteki herkes adına kabul ediyorum :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Benim icin buyuk hayalkirikligi oldu. Marmara'nin baskisini cok begendim. Saman kagit dogru tercih olmus. Ama bu harika baski kurtarmaya yaklasamiyor bile kitabi.

Oncelikle zaten Marvel'in kozmik olaylarini sevmiyorum. Hatta istisnalar disinda farkli super kahramanlarin ayni seride olmasini da sevmiyorum. Herkes kendi serisinde guzel bence. Yine de hikaye iyiyse bunlar tolere edilir benim gozumde. Hikayeye bir sey demiyorum. Gunumuzde cok sik gordugumuz bir kurgu olsa da o zaman icin yeni bir sey. Bir donum noktasi belki de. Ama diyaloglar nedir? Gercekten cok yetersiz buldum. Ayrica cizimler de yine donemine gore vasat seviyede bence.

Kitabi okuyamadim. Bitmek bilmedi benim icin. Hani 60'lardan 70'lerden bir cizgi roman olsa anlarim da 1984'te yazilmis. Cizgi romanda bronz cagin baslangici. Yani soyle soyleyim Frank Miller'in The Dark Knight Returns'u de ayni yilda cikiyor. Teknik olarak ucurum var. Bunlarin ayni yilda yazildigina inanamadim.

Sonu bir nebze iyi bitse de diyaloglarin kotulugunden keyif almak cok zor. Bir kere her karakter saldirmadan once gucunu ve bu gucuyle yapacagi eylemi soyluyor. Karakteri tanimayana karakter mi anlatiliyor anlamadimki. Ne amaclanmis yani? Bikkinlik verdi. Ekip icindeki catismalar da cok zorlama. Richards ve Hulk ile Cap ve Wolverine once kavga ediyor sacma bir sebepten sonra biri birine yardim ediyor olay tatliya baglaniyor. Colossus'un asik cocuk halleri "mahalle yanarken..." lafini akla getiriyor. Xavier'in liderlik meraki da hic bildigimiz profiline uymuyor. Karakteri itici bir hale getiriyor. Yazarken fenalik geldi.

Doom'un on planda olmasi ve simbiyotun ilk kez gorunmesi hususlari da ufacik keyif unsurlari olarak gorunuyor.

Nasil bu kadar populer oldugunu anlayamadigim oldukca kotu bir hikaye.

2.5/10

hennessy

Bende bu seriyi zor bitirdim. Hayallerim çok büyüktü belki nedeni böyle oldu.

Ne çizimlerden ne konudan haz aldım desem yalan olmaz. Karakterlerin bir birleri ile sataşmaları beni tatmin etmedi.

Katılıyorum Frank Miller'in The Dark Knight Returns çıktığı sene böyle bir çizgi iyi olmamış.

Genede böyle nostalji bir seriyi okumak güzel ama bana göre daha iyi olmalı idi.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

İdrava

Arkadaşlar bu gizli savaşlar serisi sadece 2 cilt olarak mı kalacak? Yoksa devamı gelecek mi ?

Bu da uzun soluklu bir seri mi ? Daha önce duymamıştım.

tulgan

Alıntı yapılan: İdrava - 16 Ekim, 2016, 21:45:55
Arkadaşlar bu gizli savaşlar serisi sadece 2 cilt olarak mı kalacak? Yoksa devamı gelecek mi ?

Bu da uzun soluklu bir seri mi ? Daha önce duymamıştım.

Devamı yok, 2 ciltte hikâyenin hepsi mevcut.