En Kahraman Rıdvan - Marmara Çizgi

Başlatan pizagor, 14 Ekim, 2009, 20:39:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Cumalari çok severim, ertesi gün is yoktur, o aksam için planlar yapilir, bazen bir dost muhabbeti, bazen kültürel bir faaliyet, bazen de romantik bir yemek.

Eskiden de severdim, okula verilen 2 günlük aranin karsi koyulmaz çekiciliginin yanisira Cumalarin ayri bir güzelligi daha vardi...

Girgir'in Girgir oldugu dönemlerdi.

O aksamlar babam eve gelirken bond çantasinda bir de Girgir olurdu.

Kaptigim gibi dergiyi, hemen sondan ikinci yapraga yönelirdim.

Çünkü bu sayfalar sevgili Don Kisot'um En Kahraman Ridvan'a aitti.

Hem karakterin sevimli sapsalligi, hem de Bülent Arabacioglu'nun Belçika ekolünden sicacik ve tertemiz çizgileriydi beni bu sayfalara çeken.

En Kahraman Ridvan'la birlikte bazen suçlularin pesinde kosturur, bazen de Seytan Ridvan'la birlikte kosturur, kimi zaman da uzaya çikar, kadinlardan olusan bir gezegenin son umudu olurdum.

Bildigim kadariyla bu harika hikayelerin bir kismi yine Girgir tarafindan ancak Bülent Arabacioglu'nun imzasi silinerek kalitesiz bir kitapçik halinde tekrar basilmisti.

En kahramanimizin hiç kitap haline getirilmemesi ne büyük kayiptir...

Sayin Hasim Öz, seri tamamlayan yayinci tarafiniz kaybolmus en kahramanimiz için de birseyler düsünemez mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Bulent Arabacioglu'nun cizimleri muhtesemdir.

O kadar temiz ve detayli cizen cok az kisi vardir.

Gercekten harika bir fikir pizagor, umarim gerceklesir.

pizagor

Herseyi hasim Bey'den beklemek de yanlis...

Belki de Hipnoz'un bir parçasi olabilir En Kahraman Ridvan'imiz.

Ne dersiniz?  ???

Aytekin Gezici

En Kahraman Ridvan, kese kagidina bile basilsa bile hepsini satin alirim...
Ama Bülent Arabacioglu Tipitip'i birakip yeniden çizer mi Ridvan'imizi bilmem...

V

Türkiye'de çizer olup,geçimini sadece çizerek idame ettirmek çok zor.Bülent Bey,Kent Gida'da Grafik Tasarim Bölümünde Müdürlük yapiyordu en son.Halen devam ediyor mu, bilmiyorum.Onun gibi bir çok yetenek bu ülkede gerekli iklimi bulamadiklari için çok sanssiz sayiyorum okuru..Ilban Ertem,Galip Tekin,Nuri Kurtcebe,Soner Günday,Sencer(sahin Erkoçak) ve sayamadigim daha nice yetenek mizah dergilerinin revaçta oldugu dönemlerde yaptiklari verimli ve kaliteli çalismalarla kendilerini ispatlamislar,mizah dergilerinin gözden düsmesiyle farkli is kollarina kaymak zorunda kalmislardir.Halen çalismalarini yayinlayan dergiler var ama,geçimlerini sadece çizerek idame ettirememeleri kanaatimce bu insanlari bu meslekten sogutmustur...
"İstemem,eksik olsun.."

roknorinto

Dostlar,
En Kahraman Ridvan geri gelsin de nasil gelirse gelsin...

Önayak olalim buna...

can amca

Önce "eski GirGir dergilerinde tefrika edilen maceralari bir sekilde toplayip basacak babayigit çikar mi acaba" diye sormak geldi içimden. Sonra da "acaba yeni maceralar da olur mu?" diye.

roknorinto

Alıntı yapılan: can amca - 28 Ekim, 2009, 16:09:18
Önce "eski GirGir dergilerinde tefrika edilen maceralari bir sekilde toplayip basacak babayigit çikar mi acaba" diye sormak geldi içimden. Sonra da "acaba yeni maceralar da olur mu?" diye.

Tammmmm-maaaamen ayni fikirdeyim :)

Perpetual

Bence birsekilde albüm olarak basilmali bu eserler (Ridvan'lar). Ebedilestirilmeli :D ..Bülent Arabacioglu....her türlü :D
7. Biriktirici

pizagor

Arkadaslar En Kahraman Ridvan albümüyle ilgili hiçbir haber, gelisme duymadim... Vazgeçilmis olabilir mi acaba?

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 06 Haziran, 2010, 12:29:01
"En Kahraman Ridvan" kisa zamanda yayinlanacak.

Bu haberin üzerinden 3 ay geçti ve cilt yayinlandi.

ÇROP dan aldigim habere göre  http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2010/09/en-kahraman-rdvan-albumle-geliyor.html

V

Ridvan tamam.Simdi Kurtcebe'nin "Gaddar Davut"'unu bekliyoruz.. :)

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Az evvel hanac'in 'Sunu Isterim, Bunu Isterim' basligindaki 'Istediklerimizden hangileri oldu!' temali mesajini okuyorken aklima geldi, bu basliga bakarken de yineledi :

Acaba bu platformda dillendirdigimiz talepleri dikkate almaya mi basladi sevgili yayincilarimiz, sunun surasinda bir avuç insan da olsak genel havayi koklatabildik mi, okuyucu aslinda ne bekliyor konusunda bir fikir verebildik mi, yavas yavas hep arzuladigimiz okuyucu - yayinci dayanismasina, birlikteligine dogru mu gidiyoruz?

Neredeyse Kalidor'un acemi askerlik dönemi kadar uzun süren bir tatilden birkaç saat önce döndüm, herkese yeniden merhaba...

yalcinerol345

karikatür tarzi çizgiromanlari sevmem,ama En Kahraman Ridvan'in yeri baska,hemen alirim
Ah bir de Küçük Prens yayinlansa

pizagor

Bu aksam bir heves Kukkuriiikuuuuu!!! nidalariyla Kadiköy'e indim...

Maalesef henüz raflarda degil En Kahraman Ridvan'imiz...

Biraz daha sabir...