En Kahraman Rıdvan - Marmara Çizgi

Başlatan pizagor, 14 Ekim, 2009, 20:39:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Perpetual

EKR'ın geleceğine çok sevinmekle beraber Galip Tekin haberine de çok şaşırıp sevindim. Ama Galip Tekin çok üretken bir çizer-yazar.

Tüm çizdiklerini kronolojik olarak yayınlayacaklar mı yoksa seçmece mi olacak acaba ?
7. Biriktirici

pizagor

Yine bir parmak bal çalındı ağzımıza ve beklemeye başladık 2. En Kahraman Rıdvan albümünü... 2 aylık periyodu geçeli çok oldu, 5. aya dayandık...

Meçhullere bir çizik daha mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

Vallahi Abicim, sıkıntımız hep aynı düzensiz yayıncılık. Ben de merakla 2.cildi bekliyorum. Eşim bile kaç defa sordu daha çıkmadı mı diye. Son zamanların yeni olgusu dağım sorununu ortadan kaldırmak, birçok yayınevi kitaplarını basmayıp bekletiyorlarmış önce bir meseleyi çözelim sonra basalım diyorlar. Biz bazı konularda ısrarla yazılar, fikirler ,sorular, eleştiriler falan dile getirdikçe tatsızlıklar çıktı. Örneğin İkmal İstasyonu konusundaki bugünkü tartışmalar, ne oluyor yahu dedim. Benim gibi birçok kişinin yeni çıkan birçok yayını almayacağı halde desteklemek için aldığını ben biliyorum ve benim de bu şekilde aldığım yayınlar var; ama artık çok sıkıldım bu ne zaman çıkacak, şu yayını da çıkarsalar falan gibilerden. Yada çıkacak ürünün aylar öncesinden reklamını yapıpta bizi derde sokma kardeşim. Klasik X-Men, aldığımız yayınlarının arka sayfalarındaki reklamda Ağustos'da bayilerde diyordu, biraz daha bekleyin diğer Ağustos'a birşey kalmadı. En Kahraman Rıdvan'ı da ne zamandır bekliyoruz. Ha bir de çok istenilen Dampyr, Nathan Never, Kızılmaske,Gordon, Mandrake falan yayınlansa yine aynı şey olacak aylar öncesinden reklam yapılacak, zor bela bir sayı çıkacak nerede kaldı 2. sayı diye kendimizi paralayacağız yalansa yalan deyin. Ülkemizde Çizgiroman okumak bir lüks oldu, ben eşşek gibi çalışıyorum ayda 250 ile 400 TL arası para harcıyorum ama artık keyif almıyorum ama çizgiromandan değil, yukarıda saydıklarımdan... Bu kadar parayı her ay fakir fukaraya versem, bir öğrenciye versem cennete giderim (Tövbe estağfurullah...) Şu an ne yapmayı düşünüyorum biliyor musunuz? Bırakacağım alımı, gideceğim bir-bir buçuk sene sonra Kadıköy'den yüzlerce çizgiroman'ı bir seferde alıp çıkcam bunları biterene kadar yine epey birşey çıkar. Yahu düştüğümüz şu durumlara bakın iyice saçmalttı bu sorunlar beni...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Perpetual

Yayın süreleri ayrı sorun, bulunabilmeleri de ayrı sorun.Eskiden her gazete dergi satan yerde vardı bunlar.Özellikle Lal'in yayınları.Şimdi ise büyük medya marketlere bile günü gününe gelemiyor. Koskoca ilçede yok ya da bir yere geliyorsa da geç geliyor.İstanbul'dayım bir de...Anadolu şehirlerinde olanlar ne yapıyor bilmiyorum.
Bereket internet var ya da İstanbul'daki toptan alabileceğimiz yerleri biliyoruz.
7. Biriktirici

ferzan

Ben henüz okuyamadım ama Rıdvan'cı forum sakinlerinin gözü aydın:)
    Bu haftaki Uykusuz'da haberini vermişler...En Kahraman Rıdvan 2.kitap:''Robotlar''...Ersin Karabulut'un Sandıkiçi-2'siyle birlikte 16 Nisan'da,İzmir kitap fuarına yetiştirecekler sanırım...Belki İzmir'e kalmadan,bir haftaya kadar raflardaki yerini alır...Kimbilir...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

En Kahraman Rıdvan'ı aylardır bekliyorduk zaten, hatta sürekli yarın çıkıyor, öbür gün çıkıyor diye umutlarımız örseleniyor ve öteleniyordu. İkinci Sandıkiçi albümünden haberim dahi yoktu... Bomba gibi haber bu :)

gamlıbaykuş

Rıdvan için uzun zaman geçti. Umarım seri tamamlanır, şu gidişattan zor gibi ama en azından 2. sayı geliyormuş bu da güzel haber...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Çok sevindim, şu anda 1.sayıyı okuyorum.

2. sayı ne zaman çıkacak diye mail atacaktım kendilerine.

Şimdi gerek kalmadı.

nacho_grande

İlk göz ağrılarımızdan En Kahraman Rıdvan da, Sandık İçi de  çok güzel albümlerdi, 2. sayıları sabırsızlıkla bekliyorum.

hanac

nacho_grande

pizagor

İzmir Kitap Fuarı resimlerinde En Kahraman Rıdvan'ın 2. cildi de görünüyor... Cumartesi sabahı Kadıköy'deydim, henüz bu kitap çizgiromanevlerine gelmemişti. Şu anki durumdan haberdar olan var mı, albüm raflarda mı?

V

6 ay oldu ama 2.  albüme kavuştuk..

"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Bülent Arabacıoğlu'nun yazıp çizdiği,  sevilen mizah karakteri En Kahraman Rıdvan'ın 2. kitabı satışa çıktı.
Robotlar ile kıyasıya bir mücadeleye giren korkusuz kahramanımız Rıdvan bu sayısındada kırıp geçiriyor.
Robotlar isimli macerayı kapsayan kitap; büyükboy, karton kapaklı ve 78 sayfa olarak yayınlandı.

Darkwood Sakinleri..

tommikser

Hala okuyamamış olsam da baskı olarak çok iyi olduğunu söylemek isterim.Babamın görünce çok seveceğini ve geçmişi yad edeceği bir karakter olduğunu düşünüyorum.