Ninja Kaplumbağalar - Arkabahçe (IDW)

Başlatan Nightrain, 03 Haziran, 2016, 18:21:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 14 Nisan, 2017, 17:41:45
4 ve 5.cildin çizimleri o kadar kötü ki, elinize almak istemeyeceksiniz. ;D

Hiç başlamasaydık o zaman keşke  :( Nightrain hep sizin övgünüze kandım...

:)

Harun Ça

memospinoz

Ninja Kaplumbağalar'ın kanalizasyondaki evi Baxter Stockman ve Old Hob'un şeytani işbirliği sayesinde yerle bir halde. Evsizler ve aile üyelerinden biri kaçırıldı. Kahramanlarımızın durumu hiç bu kadar umutsuz olmamıştı. Tüm bunlar yetmezmiş gibi yeni bir düşman kendini gösteriyor... SHREDDER!

"Eastman ve Waltz kaplumbağalar için yeni bir yol ve stil yarattı ve bu şu ana kadar mükemmel." -Crave Onlıne

"Okuması bir zevk. Ninja Kaplumbağalar baştan sona kusursuz bir eğlence."
-Comıc Book Resources-

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 104
Etiket Fiyatı: 26 TL

Sakızlı Ohannes Paşa

Seri çok yavaş ileriliyor. 4 cilt görünürde yok. Çok satmıyor mu acaba?

hanac

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 18 Temmuz, 2018, 10:14:56
Seri çok yavaş ileriliyor. 4 cilt görünürde yok. Çok satmıyor mu acaba?

Çok satmıyor diye duydum.

Kauss

Arkabahçe facebook kapak resmini 4. cilt ile güncelledi. Açıkcası ben seriye devam etmezler diye düşünüyordum, şaşırttılar beni

Sakızlı Ohannes Paşa

1 sene önce falan TMNT ciltleri Arkabahçe İstanbul mağazasında indirimdeydi. Pek mutlu değildi Arkabahçe satışlardan. 4. cildin gelmesi şaşırtır beni. Son bir şans mı veriyorlar bilmiyorum ama devam etmesi zor görünüyor.

TMNT hikayesi 1980'lerden beri farklı şekillerde birçok kez anlatıldı. En iyi versiyon hangisi diye sorulduğunda yurtdışındaki birçok kişi tarafından IDW'nin bu serisi gösteriliyor. TMNT'nin bugüne kadarki tüm unsurlarını harmanlayan çok güzel bir seri aslında. Marvel'ın, DC'nin tekrar tekrar sıfırladığı serilere on basar. Ama ülkemizde yeni nesil süper kahramanlarla yatıp kalktığı için 80'lerin efsaneleri TMNT, Ghostbusters gibi franchise'lara ilgi göstermiyorlar.

Nomad

Hazır konusu hortlamışken iş arası birşeyler karalayayım dedim ben de.
Hafta içinde bitirdim 3 cildi.
Idefix indiriminde uygun fiyata 3 cildi de almıştım.
İlk cildi okudum, içimden "bilmediğin kitabı bidaha takım alma" diye kızdım kendime.
Ortalama çizimler, eskisinden fazlası olmayan bir orijin öyküsü ve kafada bir sürü soru işareti ile bitti ilk cilt.
İşin en kötü yanı, cildin sonuna geldiğinizde orijin öyküsü sonlanmış macera başlamış havası vardı.
Orijin öyküsü de yetersiz ve tutarsız bir halde sonlanmıştı.
Şekil şemal aynı olsa da karakterleri dağlar kadar farklı olan tospikleri yazar anlamamıştı.
Neyse para verdik okuyalım deyip 2. cilde geçtim.
İlk ciltte sürünen öykü, delik deşik kurgu bir anda dimdik ayağa kalktı.
Hikayedeki boşluklar doldu, karakterler oturdu, yancılar kendini sevdirdi, çizimler, paneller nefis oldu, konu akmaya, espriler uçuşmaya başladı.
Bir solukta 2. cilt bitti.
3 ise hikayeyi sonlandırma görevi gördü.
Ne eksik, ne fazla bir iş yaptı.
Eksik demişken, bazı diyaloglarda seninle daha önce dövüştük, size çaya geldim, şimdi rövanşı yapalım vb mevzular geçti ama bunlar mevcut ciltlerde işlenmedi.
Acaba arada fasikül falan mı atlandı anlamadım.
Ciltlerde hangi fasikülleri içerdiğine dair bilgi de bulamadım.
Günün sonunda elimizde geç açılan bir hikaye var.
Okuyucuyu yakalaması uzun süren serilerin maalesef sadece bizde değil dünyada da pek şansı olmuyor.
Zira bu yayın bolluğu ve yüksek fiyatlamalarda direk eleniyorlar.
Devamının gelmeyeceğini düşünüyorum.
Yazık olmuş. Gideri vardı.

V

"İstemem,eksik olsun.."

Agamotto

Satışların kötü olmasından dolayı dükkanlarında ilk 3 cildi tanesini 10 liradan satıyorlardı. 4. cildin geliyor olması şaşırtıcı bir o kadar da güzel bir gelişme.

Harun Ça

5. kaplumbağa geldi biz hala 4. cildi bekliyoruz.

memospinoz

Bu seri de yalan oldu.  :(
Yurt dışında 24. cilt çıkacak. Serinin adı da Teenage Mutant Ninja Turtles: Reborn oldu. DC Rebirth gibi.  ;D

Nemo

Gecen sene Ahmet bey'e sorma firsatim olmustu. Belki fasikul devam ederiz demisti. Ama acikcasi benim umudum olmadigi icin, 4. ciltten itibaren ingilizce toplamaya basladim ki cok hosuma giden bir seri oldu.
Özel Alfa Ajanı