Ninja Kaplumbağalar - Arkabahçe (IDW)

Başlatan Nightrain, 03 Haziran, 2016, 18:21:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Alıntı yapılan: ferzan - 13 Haziran, 2016, 13:46:42
    Bu çizgi üslubuna ve kapak tasarımının fanzin tadına bayıldım...Kitap genelinde de bu hava hakim olacaksa tadından yenmez benim için...

Aynen katılıyorum. O klasik yavan comics çizgisi dışında bir şeye benziyor, mutlaka bir şans vereceğim.

Harun Ça

Kapak Eastman'dan, serinin ana çizeri Duncan'ın da Eastman'a yakın çizgisi var. Güzel bir başlanğıç olacak inşallah ilerde yan serileride yayınlanır ve güzel bir TMNT arşivimiz olur.

Nightrain

Serinin ilk 12 sayısını Dan Duncan çizmiş, daha sonra  Kevin Eastman devralmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Okuyan arkadaşlardan yorumlarını alsak çok güzel olur. Bana sanki bir miktar itkilemeye gereksinim duyuyor gibi geliyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Geçen gün alıp akşamına okudum nihayet...

Orijin hikayesinin yeniden ele alınışını, ilk orijine kıyasla ben sevemedim ve bir parça da zayıf buldum. İç sayfa çizimlerini de Yıldıray Çınar 'ın 2002 'deki erken dönem acemi çizimlerine benzettim. Kitap kendini okutuyor, çizgiler hikayeyi çok rahat götürüyor ama benim bu kitabı almamdaki yegâne sebep kapak düzenlemesi ve kapak çizimiymiş, onu anladım. Eserin yaratıcısı Eastman 'ın o serseri çinisine ve underground çizgilerine bayıldım. Kapakta ayrı bayıldım, kitabın sonundaki galeride ayrı bayıldım. Eğer bu çizgiler olmasaydı, ben bu kitaba hiç bulaşmayacaktim. Kevin Eastman, kapak harici iç sayfalarda da çizere rehberlik etmiş anladığım kadarıyla.

Dan Duncan 'ın üslubu ve yeni orijin hikayesi dolayısıyla sadece nostalji amaçlı alınabilir, o da birkaç sayı diye düşünüyordum. Sonra Eastman kapak çizdiği sürece alırım derken 12.sayıdan sonra iç sayfaları da Eastman 'ın davranacağını öğrenince seriye kayıtsız şartsız devam etmeye karar verdim. Yani bir albüm daha sabrettikten sonra ayıla bayıla okuyacağım bir seri olacak.

Hikâye ve iç görseller dolayısıyla gönlümdeki puan 4/10, o da bol kepçeden. Ama Eastman 'ın kapak çizimi ve genel kapak düzenlemesi yüzünden bu puanlamayi 6/10 yapabilirim. Benim bildiğim, tanıdığım ve küçüklükten içimde yer eden o esas orijin hikâyesi olsaydı, bu puanlama 8/10 'a kadar giderdi, çizere de bahane bulmazdım. Sanırım kitabın tek dezavantaji yeni orijin hikâyesi benim için.

Ama dediğim gibi, işin ucunda Eastman varsa, 10 sayı bile sabrederim. Acilen o sarsak, cool ve serseri çizgilerle görsellestirilmis hikâyeler okumak istiyorum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben orijin hikayesini beğendim. Sonuçta yeni bir şey denemek istemişler ve az çok bir altyapı oluşturuyor. Sadece bunun 4 sayıda anlatılması eksik taraf. Yani Rafael'in bulunması oldu bittiye geliyor. Çizimler için ise genel bir yorum yapmak zor. Bazı panelleri etkileyici buldum ama bazı paneller oldukça yavan kalmış.

Kaplumbağalar'ın bandanaları tek tip olarak renlendirilmiş. Bildiğim kadarıyla orijinal çizgi romanda da böyle. Açıkçası hepsinin kendine has renginin olması TMNT'yi güzel yapan detaylardan. Sanırım birkaç sayı sonra o görüntüyü görebileceğiz.

Benim nazarımda seriye güzel bir başlangıç oldu. 7.5/10

Not: IDW'nin Ghostbusters hikayeleri basılırsa onları da direkt alırım. Ne de olsa çocukluğumuzun kahramanları bunlar. Arkabahçe'ye duyurulur  :)

Ahmet Oktay

Arkabahçe hızlı bir başlangıç yaptı seriye, 2. cilt çıkmış. Maşallah diyelim :)

Nightrain

Kauss

İki cildide okudum ve oldukça başarılı buldum. Özellikle alışıla gelmiş Ninja Kaplumbağalar hikayesini yerle bir ediyor. Çok güzel bir sıfırdan başlangıç. Bence alınıp okunması gereken bir seri. İlk ciltte tüm kaplumbağaların aynı renkte bant takmasına laf ediyordum ki ilerleyen bölümlerde yazar çok güzel bir açıklama yaptı ve beni susturdu :)

nicholaihel

İlk cildi biraz mesafeli şekilde okudum. Bir şekilde okunuyordu ama eksikleri vardı. İkinci cilt ile hikayeye biraz daha alışmaya başladım. Özellikle çocukluğumuza götüren mizah panelleri, pizza muhabbetlerini sevdim. Yoksa aksiyon falan ikinci planda. Öyle ya herşey peynirle daha güzel :)

egeman45

Yayın aralığı çok uzun olmayacaksa şans vermek istediğim bir seri. Yorumlardan anladığım kadarıyla ilk 2 cilt genel olarak beğenilmiş. Bu yıl içinde kaç cilt daha çıkar bilemiyorum ama umarım Arkabahçe yayın periyodunu belirli bir düzene oturtur.

panthei

dean

Alıntı yapılan: panthei - 12 Nisan, 2017, 14:34:44
noldu bu seri?

Bitmedi. Üçüncü sayının hazırlıkları sürüyor. Biraz daha bekletecek ama.

cemilngn

Ben her türlü razıyım yeter ki yayınlasınlar. Sonuçta Saga da bu şekilde yayınlanıyor, masallar da.

Nightrain

4 ve 5.cildin çizimleri o kadar kötü ki, elinize almak istemeyeceksiniz. ;D