Unutulmuş Diyarlar Serisi

Başlatan dean, 04 Haziran, 2016, 12:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maeglin

Teşekkür ederim o zaman ithaki ile ben bir karşılaştırayım eğer aynı gidiyorsa 13'den sonrasına devam ederim :)

dean

hennessy

Ilk kitabı bitirdim. Ejderha mızrağı kadar beni etkilemesede fena kitap değil devam edeceğim. Nasılsa 3 kitabı aldım

7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Drizzt ile Bruenor efsanevi Gauntlgrym krallığının peşindeler. Gauntlgrym krallığının antik hazineler ve kadim bilgilerle dolu olduğu fısıldanıyor. Fakat Gauntlgrym'in peşinde başkaları da var. Ve Gauntlgrym'i bulmak, Kışgörmez şehri için felaket anlamına gelebilir.

"Gauntlgrym'i bulacağını sanmıyorum, var olduğunu sanmıyorum ve orayı bulacağına inandığını veya inanmış olduğunu da sanmıyorum. Buna karşın her gün haritalarını ve ipuçlarını inceliyor. Ayak basılmamış delik bırakmıyor. Bu onun amacı. Araştırma Bruenor Battlehammer'ın hayatına anlam katıyor. Aslında bu, her zaman yitip gitmiş şeylerden ve onları eski ihtişamına döndüreceğinden bahseden cücenin ve genelde tüm cücelerin doğası gibi görünüyor."

Yol arkadaşlarını kaybeden Drizzt yüz yıldan sonra ilk kez özgür ve yalnızdır. Dahlia ismindeki yeni dostuyla beraber Kışgörmez şehrinin başına gelenlerin intikamını almak için yola düşerler. Fakat Drizzt yeni dostlarla beraber yeni düşmanlar da kazanacaktır.

Ve artık yalnızım. Yıllar önce Montolio'nun ölümünü takip eden günlerden beri hiç olmadığım kadar. Arkadaşlarımı tehlikeye atmanın insafsızca olacağı inancıyla onları terk ederek Menzoberranzan'a gitmek için Karanlıkaltı'na yolculuk ettiğimde bile böyle hissetmemiştim. Karanlıkaltı'nda yalnız olmama karşın, ruhen yanımda oldukları için manevi desteğim olmadan gitmemiştim. Bruenor, Catti-brie ve Regis'in hayatta ve iyi durumda, aslında onları geride bırakmış olduğum için çok daha iyi durumda olacaklarına inanıyordum, olacaklarına inancım tam olarak gitmiştim.

dean

Dahlia Sin'felle intikam için Herzgo Alegni'yle bir kez daha yüzleşecektir. Drizzt akıl sır erdiremediği bu hesaplaşmaya tahammül edebilecek midir? İşler, Dahlia'ya yardım etmeyi teklif eden Entreri'nin de dahil olmasıyla giderek karışacaktır.

"İkinci yüzyılımın güneşi de battı ama yine de kendimi bataklık kumu üzerinde duruyormuş gibi hissediyorum. Menzoberazzan'dan ayrılırken kendimden ne kadar emindiysem, bugün de o kadar eminim. Pek çok açıdan böyle hissediyorum kendimi."

Drizzt'le arası giderek açılan Dahlia, Artemis Entreri'yle yakınlaşmaya devam etmektedir. Unutulmuş Diyarlar için en iyisini yapmaya kararlı olan Drizzt ise her zaman evi olarak bildiği Buzyeli Vadisi'ne doğru yola çıkacaktır. Yeni dostları onunla beraber gitmeyi seçecekler midir? Drizzt karanlıkla tek başına savaşabilecek midir?

"Menzoberranzan'dan ilk çıktığımda, karanlık ile aydınlık arasındaki çizgi ne kadar da belirgindi. Kaderimin önümde belli belirsiz uzanmasına rağmen, içim erdemli bir katiyetle doluydu. Yumruğumu bir kayaya indirip, 'İşte dünya en iyi böyle döner. Bu doğrudur ve bu yanlıştır!' diye büyük bir özgüven ve gönül rahatlığı ile yere göğe ilan edebilirdim."