Mezarlık Kitabı - İthaki

Başlatan hanac, 05 Haziran, 2016, 13:16:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Benzersiz Bir Yetenek Gösterisi

Mezarlık Kitabı'nın iki ciltlik çizgi roman uyarlamasının bu ilk cildinde, çarpıcı illüstrasyonlar ve eşsiz sanatçılar bir araya geliyor. Alanında önde gelen bu sanatçılar, Neil Gaiman'ın ödüllü romanını kendi tarzlarına göre yorumluyor.

Arkadaşlarının Bod diye hitap ettiği Nobody Owens normal bir çocuktur. Eğer bir mezarlıkta yaşamasaydı, hayaletler tarafından büyütülüp yetiştirilmeseydi ve yanında ne canlıların ne de ölülerin dünyasına ait olan sadık bir koruyucusu olmasaydı, Bod tamamıyla normal olurdu.

Bir çocuk için mezarlıkta tehlikeler ve maceralar vardır: tepenin altındaki çok yaşlı Çivit Renkli Adam, gulyabanilerin terk edilmiş şehrinin bulunduğu çöle açılan bir geçit, korkunç bir tehdit saçan tuhaf Bekçi... Ama Bod mezarlıktan ayrılırsa, ailesini de öldürmüş olan Jack denen adamın saldırısına uğrayacaktır...

Mezarlık Kitabı, insanların Neil Gaiman'a dair sevdiği her şeyin birkaç kat fazlasına sahip. Eşsiz anlatısı, benzersiz gerilimi ve her şeyden öte karanlık ama yumuşak mizahıyla güçlü bir eser.
-Joe Hill-

Russell, her bir cümledeki dramı ve ince esprileri yakalamayı başarmış. Bu uyarlamanın en büyük başarısı, okuyuculara romanı tekrar okumayı istetecek ve ardından yine çizgi romana dönmelerini sağlayacak olması.
Kirkus Reviews-

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192
Fiyat: 30 TL

Sakızlı Ohannes Paşa

Benim hosuma gitti. Romani okumadigim icin karsilastirma yapamayacagim. Bolum bolum mezarlikta gecen farkli hikayeler anlatiliyor ama yasanan her gelisme Bod'u hikayenin sonunda etkileyecek gibi gorunuyor.

Cizimler guzel ama 6-7 tane cizerin yer aldigi bir kitaptan daha cok cesitlilik bekliyor insan.  Harris ve Hampton disinda kalan cizerlerin cizimleri birbirinin kopyasi adeta. Tarzlari cok yakin birbirine.

Ithaki'nin baskisini begendim. Boyut olarak Marmara'nin Arkabahce'nin kullandigi standart boyutu tercih etmisler. Fiyat da piyasa seviyesinde.

Mezarlik Kitabi 1. cilt: 7.5/10

nicholaihel

Gaiman'ın özgün eseri kütüphanemde bulunmasına rağmen bir türlü okumak nasip olmamıştı. Çizgi roman uyarlamasını ise bir çırpıda okudum. Devamını da merakla bekliyorum. Çizgi anlamında ciddi bir etkileyiciliği olduğunu düşünmesem de ciddi bir sıkıntıda yok. Ama mezarlıkta yaratılan evren, çocuğun o dünyada bir canlı/insan olarak büyümesi hikayesi oldukça orijinal bir fikir olarak karşımıza çıkıyor.

Rahatlıkla tavsiye ederim. Güzel bir hikaye.

Bence önemli bir falsosu kapak görselleri ve yazıları. Fazla ucuz, NTV dönemi işlerin kapaklarını andırıyor.

ghostrider

İkinci cilt ne zaman çıkar ?Devamını çok merak ediyorum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

zydaba

2. Cilt için umudumu kaybetmek istemiyorum ama arası çok açıldı...

Nightrain

İyi haber: 2.cilt çıkacakmış. Sandman 6 ve Vaiz 2 çıktıktan sonra. Bunlar Şubat ayında çıkacakmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Sandman yine hızlı gitti bir şekilde ama Preacher gerçekten böyle devam edecekse çok yazık.
They drew first blood...

KenParker

Sandman 6 ve Mezarlık Kitabı 2 bekleniyor...
Bekleyiş böyle uzun sürünce insan bazen aldığına alacağına pişman oluyor
En iyisi bitmemiş seriye hiç bulaşmamak galiba

nicholaihel

Kütür kütür basmaya devam ediyor ithaki. Bu seriyi bence unuttular:)