Mesih'in Dönüşü - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 06 Haziran, 2016, 17:32:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Yazar: Matt Fraction
Editör: İlke Keskin
Baskı Hazırlık: İlhan Tekin
Boyut: 160x240mm
Sayfa Sayısı: 192

Kitap Hakkında:

Mutant popülasyonu X-geni taşıyan 181 kişiden, bir türün devamlılığını sağlamaya yetmesi imkânsız sayıda bireyden ibaretti. Bir yılı aşkın süredir hiç yeni mutant doğmamıştı; ta ki mutant bebek Hope dünyaya gelene kadar. Hope, kendi can güvenliği için, mutant asker Cable'ın himayesinde geleceğe gönderilmişti. Ama artık geri döndüler. Bastion, mutantlara büyük kayıplar verdirmesine rağmen Hope'a engel olmayı başaramadı. Sayıları git gide azalan mutantlar Ütopya'da kapana kısılmış durumda ve şu ana kadar hiç karşılaşmadıkları kadar büyük bir tehlikeyle; göğüs gerdikleri bütün tehditler ve onları çoktan bir düşmanın ordusuyla yüzleşmek zorundalar. Bastion'ın kurduğu oyunda, ölümün hiçbir mutantı es geçmeyeceği kesin. Bütün bir türün geleceği Hope'un omuzlarında. Bu mutant türünün sonu mu olacak yoksa dirilişleri mi?

hennessy

İkinci cilt bir solukta bitti. Aksiyon ve çizimleri ile X-Men serileri arasında en favori serim oldu.

Mesih korunması gerekliydi. X-Men bunu başarabilecek mi? Avengers yardım edecek mi? Bu savaştan herkes sağ çıkabilecek mi? Okuyun ve görün

* * * *  Hikaye
* * * * * çizim
* * * * Aksiyon

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ferzan

Bugün okuduklarım arasında günüme damgasını vuran ve bir müddet etkisini hissettirecek yegane unsur, Mesih'in Dönüşü oldu...Mesih Kompleksi'ni kısmen, X-Force/Cable Mesih Savaşı'nı ise neredeyse tamamen hatırladığımdan, Mesih'in Dönüşü'nü okurken en ufak bir adaptasyon sorunu yaşamadığım gibi her iki cildi de arka arkaya okumak suretiyle adeta elimden bırakamadım...Ergenliğimden beri X-Men ve X evreni çizgi romanları hayranı olan bendeniz için su kıvamında akan, dikkati bir an olsun saptırmayan ve kendini iştahla okutmayı bilen bir eser oldu...Uzun zamandır böylesine üst düzey bir tat almamıştım comicslerden, uzunca bir süre de tadı damağımda kalacak gibi görünüyor...

Rumar80 abimden öğrendiğim üzere, halihazırda finali yapan hikayenin bundan sonrası Generation Hope ile Schism serilerinde devam ediyormuş...Sonrasında da Avengers VS X-Men'e bağlanıyormuş...A VS X'i Türkçe olarak çoktan okuduk Gerekli Şeyler'den...Umarım aradaki Generation Hope ve Schism serilerini de bu üç yayınevinden birinin etiketiyle (MÇ, GŞ, ÇD) Türkçe'de okuma şansımız olur ileride...

Başlangıcıyla, genel seyriyle ve finaliyle beni müthiş tatmin eden, uzun süre hafızamdan çıkmayacak olan bir eser Mesih'in Dönüşü...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

X Force/Cable'i okumasak olur mu? Çizimleri çok kötü. :-\
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yalcinerol345

Bugün 2.cildi de bitirdim.Mesih kompleksini de hele finalini çok beğenmiştim.Mesihin Dönüşü onu da geçti.Muhteşem finaliyle adeta beni mest etti.Tüm X-Men'leri tanımasam da  okurken zorlanmadım.
Şimdi düşünüyorum da X-Men mi yoksa Avengers mi daha güzel.Sanki X-Men daha çekici.

rumar80

X-men uzun yıllar Marvel'ın amiral gemisi oldu. Mutant alemi ile ilgili değişik çizgi romanlar basıldı, öyküler anlatıldı. Çoğu da bence oldukça başarılıydı.  Ama sinema ile birlikte Avengers'ın patlaması mutantlar ilgiyi azalttı. Ayrıca telif hakkı sorunu da Marvel'ı farklı yönlere itti. Bu da maceraları bence sıradanlaştırdı.  Yine de arada Mesih üçlemesi gibi başarılı öyküler de çıktı. Umarım mutantlar tekrar o güzel öykülerini yaşamaya dönerler.
  Ancak mesihin dönüşü için söyleyebileceğim tek eleştiri sonrası ile ilgili.  Birçok çizgi romanda olduğu gibi burada da değişiklik olmuyor ve ölümü ile bizi üzen Night Crawler ileriki maceralarda hayata dönüyor. Bu  ölülerin dönmesi olayı da maceranın vuruculuğuna olumsuz etki yapıyor bence.

pizagor

Bu üçlemede ana kitapların yeri, sırası belli de merak ettiğim bağlantılıysa Çizgi Düşler X-Force ciltlerini nereye konumlandırmak gerekiyor?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Haziran, 2020, 13:52:23
Bu üçlemede ana kitapların yeri, sırası belli de merak ettiğim bağlantılıysa Çizgi Düşler X-Force ciltlerini nereye konumlandırmak gerekiyor?

Merhaba Pizagor, seni aydınlatayım

Mesih Kompleksi
X-Force 1
X-Force 2
X-Force 3
X-Force/Cable: Mesih Savaşı
X-Force 4
X-Necrosha
Mesih'in Dönüşü

sıralaması ile okunursa daha anlaşılır olur.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kırkambar

Mesih'in Dönüşü 1 ve 2. ciltler kuşe değil mi? Babil'de 2. hamur yazıyor. Bir arkadaş bakıp haber verebilir mi?

ferzan

Alıntı yapılan: kırkambar - 19 Temmuz, 2020, 13:33:42
Mesih'in Dönüşü 1 ve 2. ciltler kuşe değil mi? Babil'de 2. hamur yazıyor. Bir arkadaş bakıp haber verebilir mi?

Söz konusu ciltler tamamen kuşe kağıda basılı. Bazen satış siteleri yanlış bilgi girebiliyor. Nadiren kağıt bilgisi yanlış oluyor ama sık sık kategori bilgisinin yanlış olması beni benden alıyor şahsen. Fasikül olarak çıkan bir çizgi roman edebiyat kategorisine alabiliyor (aslında çizgi roman kategorisi, edebiyat kategorisinin alt başlıklarından ama benim dediğim tamamen edebiyat kitapları kategorisinde yer alması), yetişkin içerikli bir eser sırf kapağı göndermeli diye çocuk kategorisine alınabiliyor. O ay çıkmış bambaşka bir çizgi roman güncel dergiler kısmında yer alabiliyor. Bazı çizgi romanlarda da doğrudan kategoride aratınca çıkmama gibi sorunlar olabiliyor. Yetmiyormuş gibi üzerine bir de basım detaylarıyla ilgili bu tarz hatalar da tüy dikiyor bazen. Satış sitelerinin her biri zaman zaman böyle hatalar yapıyor.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kırkambar

Bilgi için sağol "ferzan". X-Men kuşe dışında zor okunurdu. Bunun üzerine siparişi verdim. Arka Bahçe'nin bastığı Yeşil Fener-Agent Orange ikinci hamur basılmıştı ve hem görselliğinden çok şey kaybetmişti hem de serinin diğer sekiz cildiyle uyum bozulmuştu.

someoneofgod

Mesih Kompleksi ciltlerini bulamıyorum, satanlarda da iki cildi 150-200'den aşağı bulmak zor.

Bu ciltleri anlamak için sanırım mesih kompleksi gerekli değil mi tamamen?

ZGeralt

Alıntı yapılan: bugracaglayan - 25 Ağustos, 2021, 23:19:12
Mesih Kompleksi ciltlerini bulamıyorum, satanlarda da iki cildi 150-200'den aşağı bulmak zor.

Bu ciltleri anlamak için sanırım mesih kompleksi gerekli değil mi tamamen?

Yukarıda hanac paylaşmış ;

Mesih Kompleksi
X-Force 1
X-Force 2
X-Force 3
X-Force/Cable: Mesih Savaşı
X-Force 4
X-Necrosha
Mesih'in Dönüşü

görüldüğü gibi Mesih'in dönüşü bu hikayenin sonu oluyor. Zaten bildiğim kadarıyla buradan sonra devam eden Schism vs Türkçe basılmadı.