En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Doomsday Book - Kıyamet Kitabı

Film 3 tane 35-40 dakikalık hikayeden oluşuyor.

Birincisinde; bir virüsün hayvanlardan insanlara geçmesi ile Seul sokakları zombilerle dolar.

İyi başlamasına rağmen vasat bitti, 3 hikayenin en zayıf halkası

İkincisi çok ilginç, gelecekte geçen hikayede robotlar artık her yerde insanlara yardımcı olmaktadır.

Bir budist tapınağındaki robot ise işi abartır ve resmen buda'lığa oynar ve nirvanaya ulaşır.  :)

Oldukça iyi idi ve 3 hikayenin arasında en iyisiydi.

Üçüncü hikaye ise biraz absürd.

Ufak bir kız babasına ait kırdığı bilardo topu için internet'den bir top sipariş etmeye kalkar.

Ama girdiği siteden sipariş ettiği bilardo topunun gelmesi 2 yılı bulacaktır ve çapı 10 km dir.  :)

Meğerse top uzaylılara ait bir internet sitesinden sipariş edilmiş.

Çarpışma kaçınılmazdır ve herkes sığınaklara kaçar.

Oldukça eğlenceli bir hikaye.

BAHADIR

Geçen Hafta Wolvi 2 yi izledim...Klasik aksiyon filminden öteye gitmemesine rağmen sonuçta Wolvi kendini izlttirdi ama jenerikten sonraki 20 sn filmden daha keyifliydi...Bu da ayrı bir gerçek...

Dün akşamda Danzel abinin 2 Guns'ını izliyeyim dedim 17. dakikasında kapattım...Mentalist son sezonun 6. bölümü ile Arrow 1. sezonun 21. bölümünü izledim...Daha hayırlı olmuş...

Geçen hafta 1 ay hard diskte saklayıpta 20. dakikalarında kapattığım diğer bir filmde Güney Kore yapımı New World...

tommikser

Akira Kurosawa filmlerinin tümünü izlemeye karar verdim.Sıradan gitmeden istediğim gibi izliyorum.Kış olmasyı hasebiyle  Dersu Uzala'dan başladım.Orta-Geç dönem filmi olması sebebiyle tam Kurosawa filmi gibi değil.SSCB bütçesinden çekilen ve 1975 yılının en iyi yabancı oscar'ını alan bir yapım.Kurosawa filmi gibi olmasa da üstat gene de dötürmüş.Konuyu anlatmıyorum ama ilginizi çekeceğine eminim.

sırada izlemeyi istediğim iki film var.Birisi Kurusowa filmi olan Rashomon;

Diğeride günümüzün önemli süperstar filozof  Slavoj Zizek belgeseli olan Sapığın İdeoloji Rehberi (The Pervert's Guide to Ideology).Tanıtım bülteni aynen şu şekilde ;Günümüz felsefe dünyasının popüler düşünürlerinden Slavoj Zizek, sinemanın psikanalizle ilişkisini ele aldığı ilk belgeseli Sapığın Sinema Rehberi'nden sonra biçimsel anlamda bir devam niteliği taşıyan Sapığın İdeoloji Rehberi adlı bu filmde de Sophie Fiennes ile ortaklığını sürdürüyor. Yaşadığımız toplumu post modern olarak niteleyen Zizek, topluma tüketim ideolojisinin hakim olduğunu, değerlerinin ise haz almak, fantezi ve arzu olduğunu söylüyor. Psikanalizi Hollywood ve dünya sinemasının çeşitli film örneklerine uygulayarak, metnin içine sızmış ideolojik mesajları deşifre ediyor. Belgeselde, Taksi Şoförü, Jaws, Titanik, Full Metal Jacket, Kara Şövalye gibi filmlerin yanı sıra dünya sinemasının ağırlıklı olarak propaganda amaçlı çekilmiş bazı filmleri ve tüketim toplumunun başlıca meta markalarının reklam filmlerinde kullandıkları mesajlar da yer alıyor.

pukay

tom hanks'in oynayıp, paul greengrass'ın yönettiği captain phillips'i bakayım dedim. gerçek bir öyküden uyarlama olan film yönetmen ve oyuncuları zaten sevdiğim için gayet hoşuma gitti, zaten gayette hoş bir yapım olmuş. çok aksiyon beklemeyin ama sakin bir gerilim filmi için kesinlikle izleyin.

Mister NO

SEN ŞARKILARINI SÖYLE
INSIDE LLEWYN DAVIS

Yönetmen:  Joel Coen & Ethan Coen

Oyuncular:  Oscar Isaac, Carey Mulligan, Justin Timberlake, Ethan Phillips, John Goodman, Garrett Hedlund

Müzik tarihinden melankolik, bazen acımasız olduğu kadar da eğlenceli bir dönemi anlatan Coen Kardeşlerin son filmi, genç bir folk şarkıcısının 1961 yılında New York müzik piyasasında tutunma mücadelesini izliyor. New York kışının insafına kalan Llewyn Davis elinde gitarıyla bazılarına kendi yol açtığı türlü aksilikleri aşmaya çabalamaktadır. Ne iş olursa yapmakta, Greenwich Village'daki kafelerden görüşme yapmak üzere boş Chicago kulüplerine savrulup durmaktadır. 1950'lerin "folk dirilişi"nden esinlenen Coen Kardeşlerin bu son filminde şarkıları, oyuncular kendileri seslendiriyor.

Tam bir kaybeden öyküsü. Hayatın içinden, gerçek ABD karşımızda. Kaçırmayın derim.

hanac

Rush (2013)

Mükemmel bir film ve olaylar gerçekten yaşanmış.

Filmde abartı neredeyse sıfır, olanları filme yansıtınca sonuç mükemmel olmuş.

1970 lerin 2 efsane formula 1 pilotu; İnciluz James Hunt ve Avusturyalı Niki Lauda'nın rekabetlerini anlatan film son yıllarda izlediğim en iyi filmlerden.

Notum 9 / 10 ; İmdb de notu da zaten 8.3

http://www.imdb.com/title/tt1979320/?ref_=fn_al_tt_1

Oyunculuklar harika, "Thor" Chris Hemsworth ve Daniel Brühl mükemmel oynamışlar.

Filmi izleyin ve bunlar gerçekten yaşanmış mı diye araştırın derim.

dean

Filmi geçen bende izledim ama dean'in izledikleri bölümüne yazmayı unutmuşum. O kadar çok film izliyorum ki unutuyorum bazen buraya yazmayı  :) Filmi bende çok beğendim. Özellikle Daniel Brühl muhteşem. Oscar adaylığı alamaması şaşırtıcı.

darkwood

Yarışlı filmleri oldukça severim, hele birde başrolde Chris Hemsworth ve Daniel Brühl gibi bu rol için biçilmiş kaftan iki başarılı aktör varsa, Rush (2013) i izlenecekler listesinin ön sıralarına not ettim.
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Jijek belgeselini merak ettim , şu aralar tam da Kırılgan Temas'a başlayacağım. Araya belgeselleri de sıkıştırayım bari.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alan ford

Bu arada en son Karlar Ülkesini seyrettim. Şahane jeneriğini görünce Wall E tarzı bi şeyle karşılaşırız belki diye büyük beklentilerle gittim, ama müzikalle karşılaşınca gerçekten başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Şahsi arızam olarak müzikallere katlanamam pek. Yine de filmi başındaki 3 boyutlu Micky Mause öyküsü "Git Ata Bin" 3D teknolojisinin hakkını veriyordu.

Disney's FROZEN | First Look Trailer | Official Disney HD] [url=http://www.youtube.com/watch?v=-WdC4DaYIeQ#ws]Disney's FROZEN | First Look Trailer | Official Disney HD[/url]
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nightrain

Azim dolu bir başarı öyküsü.

Genç Rob Hobbs, beyzbol'da gelecek vadeden bir oyuncudur. Geçirdiği talihsiz kaza sonucu çok sevdiği beyzbola erkenden veda etmek zorunda kalmıştır. Yıllar sonra tekrar sahalara dönmeye karar veren Rob, gittikçe çamura batan bir takımı pırlanta gibi parlatmaya başlar. Ama talihsizlikler yine peşini bırakmaz keza karakterimizi bu sefer ne olursa olsun takımını birinci yapmaya kararlıdır.

Filmin başrollerinde Robert Redford ve Kim Basinger var. Film yayınlandığı dönem 4 dalda oscar adayı olsada eli boş dönmüş daha sonra Altın Kürede Kim Basinger'a ödülü getirmeyi başarmıştır

Beyzbol temalı filmleri seviyorsanız kesinlikle bakmalısınız. Sıkı bir azim öyküsü.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

rumar80

Biz klasiklere zaman ayıramadığımız için yeni bir filmden bahsedeyim: book thief!
   Ikinci Dünya Savaşı öncesi Nazi Almanya'sında evlâtlık olarak gittiği ailede okumayı seven Nazi baskısı, yahudilere baskı vs. Güzel bir dönem filmi. Ağır temposu ile seyrettirebilen bir film.

tommikser

imdb puanı 7.7 izleme listeme aldım.Sağol Umar abim.

tommikser

Yorum yapamayacak kadar yorgunum ama aklımdayken son bir hafta da izlediğim filmleri söyleyeyim.

1-Stalker-Tarkovski

2-The Lives Of Others [Das Leben Der Anderen]- Florian Henckel von Donnersmarck

3-The.Tenant (polanski)

4-Chinatown (polanski)

5-The Tragedy of Macbeth (polanski)

6-Den Brysomme Mannen (The Bothersome Man) - Jens Lien