En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Ağustos, 2014, 19:10:19
2 yıl rötarla Man Of Steel'i seyrettim. Son Zod sahnesi beni yerime mıhladı. Hala seyretmeyen birileri varsa yer yer ağırlaşan tempoya aldırmadan sonuna kadar izlesin.

Hiçbir Superman filmi gibi bunu da izlemedim henüz ;D

Bugün 10 yıl gecikmeli olarak National Treasure izledim arkadaşımla, başrolde Nicolas Cage var. Bu filmde beğendim, iyiydi. Filmde güzeldi, hazine peşinde sürekli yeni ipuçları, yeni engeller... 2 saatlik bir film, hiç sıkılmadım açıkçası :)

aaciltan

Bugün LUCY'i izledim arkadaşlar.
Filmin girişi, gelişimi ve aksiyon sahneleri gerçekten güzeldi.
Çok iyi bir konu seçmişler.
Film baştan sona hareket.
Bir de sonucunu iyi bağlayabilseydi Luc Besson usta...
Dört dörtlük bir film olurdu.
Ama buna da şükür. Scarlett bacımız için izlemeye değer...  8)

BAHADIR

Şu sonu bağlayamama olayını artık çokça fazla yaşamaya başlamadık mı arkadaşlar... Gerek çizgiromanlar, gerek filmler gerekse diziler... Her şey mükemmel başlıyor... İyi gelişiyor... Ve son, o derece kimseyi tatmin etmiyor...

Konu çizgiromanlar olduğunda hadi biz büyüdük diyorduk... Artık daha farklı ve özgün konular olmalı... Sonlar daha sert ve ilginç bitmeli diyorduk... Ama aynı doyumsuzluğu film ve dizilerde de yaşamaya başlayınca sanırım sorunun tek kaynağı sadece biziz... Her şeye kolay ulaşır olmanın verdiği doyumsuzlukla hiç bir şeyden tat almamaya başladık...

Ve durum vahim bir şekilde  "al ve tüket" olayına dönüştü... İşin özümseme ve keyif alma kısmı ne yazık ki hayatımızdan çıktı...

doktor1881

http://sinema.mynet.com/fotoanaliz/esaretin-bedeli-ekibi-20-yil-sonra-bir-arada/1633   bu haber üzerine filmi tekrar izledim güzeldi ama bir şeyler eksikti

alan ford

Andy'nin çatıda arkadaşlarına bira ısmarlattığı sahne için bile tekrar tekrar seyredebilirim. Gerçekten şahane filmdir.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mrtekin

Herseyi ile mukemmel otesi bir filmdir.

Hayatta boyle bir film seyrettigimiz icin sansli bile sayilabiliriz.
They drew first blood...

hanac

Daha 2 gün önce izlemiştim.  :)

imdb ye göre en iyi film ama bence değil.

Baba filminden iyi değil yahu  ;D

doktor1881

güzel bir fimdi en iyi filmler listesinde godfatheri bile tahtında indirmiş ama film vizyona çıktığında pulp fictiona yenilmiş kaseti çıktığında gerektiği ilgiyi görmüş Ama bana göre bir şeyler eksik belki 20 sene önceki şartlarıma göre değerlendirsem farklı olur Son 20 sene zarfında bu tarzda filmler içinde bundan güzelleri olmuştur Yeşil yol 1999 yılı eski bir film olmasına rağmen mesela daha güzel Tabiki bu benim fikrim Yenilerden de var ama aklıma gelmiyor Esaretin Bedeli kötü bir film demiyorum kesinlikle Film koleksiyonumda olmasa üzülmem diyorum ;D ;D Tüm dünyadaki film eleştirmenlerin ve film izleyicilerinin aksine >:( >:(Hemen aklınıza hoşaf gelmesin ::) ::)

Mrtekin

Alıntı yapılan: hanac - 20 Kasım, 2014, 20:40:53
Daha 2 gün önce izlemiştim.  :)

imdb ye göre en iyi film ama bence değil.

Baba filminden iyi değil yahu  ;D

Abi Baba ile kiyaslamayalim. Onla birseyler kiyaslanmaz. Sr gercekten cok iyi bir filmdir,tabi bence.
They drew first blood...

rumar80

Stephen King'in Rita Hayworth'ı seven adam öyküsünden uyarlama çok güzel bir filmdir. Tim Robbins karakter cuk oturmuştur. Hele özgür kalan kitap dağıtan mahkümun alt öyküsü..

V

"İstemem,eksik olsun.."

Tuco Ramirez

1994 yılı bana göre sinema için altın bir yıldı. Forrest Gump Oscar aldı ama Pulp Fiction ve Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) farklı yıllarda olslar rahatlıkla oscar alabilecek filmlerdi.
Bana göre o yıl oscarı Esaretin Bedeli almalıydı. Forrest Gump'ta iyi filmdi ama kazanmasının en büyük nedeni bence Amerikan yakın tarihinden tesadüflere dayalı ironik kesitler sunmasıydı.

İşte 1994 yapımı çok iyi filmlerden bazıları:
Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)
Pulp Fiction
Forrest Gump
Leon
İhtiras Rüzgarları(Legends of the fall)
Aslan Kral (The Lion King)
Ed Wood
The Crow
Salak ile Avanak (Dumb&Dumber)  ;D
Speed

kedidiro

Stephen king'in kısa öykülerinden daha sağlam filmler çıkıyor sanki. Ceset adlı oyküsünden uyarlanmış stand by me'de çok güzel bir filmdir. Çocuk yaşta river phonix'i de izleme şansınızın olduğu bu sağlam filmi izleyin derim

pizagor

Kuala lumpur'a olan yaklaşık 11 saatlik yolculuk esnasında pek çok seçenek arasından Oblivion'ı seyrettim. Kötü bir seçim olmuş. Yeni ya da yenilikçi birşey bulamadım. Pek çok sahne için 'bunu biryerlerden hatırlıyorum' diyebilirsiniz. Sadece vakit öldürmek için bana kalırsa...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Yeşil Yol'un da Stephen King'in aynı adlı romanından uyarlama olduğunu unutmayalım. King'in Esaretin Bedeli bana ait olmasaydı oscar alırdi diyerek Akademi'ye sallamışlığı da vardır.
Crom! Ölüleri Say...