En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Yönetmen Daniel Monzón'un daha önce  "Kovak Box" isimli filmini izlemistim.
Senaryo seçimlerine dikkat eden bir yönetmen oldugu belli.Güzel bir fikir üzerine
çekilmis,amacina ulasmis bir film Celda 211.Ben özellikle oyunculari gayet basarili buldum.
Içlerinden "Malamadre" karakterini canlandiran Luis Tosar,fizigiyle,oyunculugla gayet basariliydi.
Ispanyol sinemasindan bihaber olan biz izleyiciler için iyi bir deneyim bu film.Bu filmi izlerken
tüm sezonlarini iki kez izledigim hapisane dizisi , Tom Fontana harikasi "OZ"'u tekrardan andim.

"İstemem,eksik olsun.."

kedidiro

tek mekanda geçen az insanlı gerilim filmlerini sever misiniz? alfred hitchkok favori yönetmenlerinizden midir? siz de colin farrel ve kiefer sutherland'lı telefon kulübesi filmine bayılanlardan mısınız? o zaman bu film tam size göre...üstad hitchcock yaşıyor olsaydı bu filme şapka çıkarırdı eminim...amerikalı bir kamyon şoförü iş için gittği ırak'ta konvoyunun saldırıya uğramasının ardından gözünü karanlıkta açar.çakmağını yaktığında bir tabutta gömülü olduğunu farkeder.yanına bir cep telefonu bırakılmıştır...sonrası oraya buraya edilen telefonlar,kendisini arayanlar ve 1,5 saatlik bir gerilim heyecan...ryan reynolds dışında hiçbir oyuncu yok...diğerlerinin sadece seslerini duyuyoruz ve film toprağın altındaki bu tabut dışında hiçbir ortamı bize göstermiyor...iyi ki varsın sinema...bize böyle hikayeler anlatmaya devam et

rumar80

Canlı gömülme ile ilgili olarak benim de hatırlatmak istediğim iki yayın var:
  İlki kısa da olsa Kill Bill 2'de gelinin canlı canlı gömülmesidir.  İkincisi de CSI'ın bir bölümüdür. O bölmde de Nick canlı canlı gömülmüştür. Yanlış hatırlamıyorsam o bölümü de Quentin Tarantino yönetmişti. İzleyen dostlara hatırlatmak istedim.

V

Filmin dramatik finalini de göz önüne alarak potansiyel olarak ölümlü olduğunun,var olan tek hükme yani ölüme mahkum
olduğunun bilincinde olan biz insanların,hayat denilen bu yolculukta yaptığımız bütün çırpınışların bizi kaçınılmaz sondan
kurtaramayacağı gerçeğini kafamıza tekrardan dank ettiriyor Buried.

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Şu kadroya bakar mısınız ?

Dennis Quaid, Matthew Fox (Lost daki doktorumuz), Forest Whitaker, Sigourney Weaver, William Hurt

Ama sonuç ? Tam bir hayalkırıklığı (bence)

ABD başkanına suikast yapılır ve suikastden önceki yarım saat herkesin gözünden teker teker anlatılır.

Filmin tek iyi yanı süresi idi, çok uzatmadılar 90 dk. bile olmadan bitirdiler.

Yönetmen Pete Travis, şu anda Judge Dredd filmini çekiyor.

Umarım orada başarılı olur.

rumar80

Herkesin bakış açısından hikayeyi farklı farklı anlatmaya kalkan, biraz 24'ü taklit etmeye çalışan ama bence de başarılı olamayan bir film. Belki sadece biraz boş bir aksiyon izleyeyim diyeceklere önerilebilir.

pizagor

Hikayenin merkezindeki Larry Gopnik karakterinin acınası sümsüklüğü, iş – aile – arkadaş – komşu ilişkilerinde karşılaştığı saçmasapan teklifler ve durumlar karşısında sergilediği sıradışı zavallı tutum, başına ne gelirse gelsin bunu şaşırtıcı bir olgunlukla karşılaması ve tüm bu olanlarda tanrısal bir mesaj araması...

Film garip bir sıkıntı yarattı bende; hikayeye bayıldım ancak diğer taraftan Gopnik karakterinin bu acizliği gırtlağımı sıktı. Film boyunca bu karakter için o kadar hayıflanıyordum ki bir olay oldu, 'yok artık' deyip bütün o sinir bozukluğuyla kahkahalar atmaya başladım. Zembereğim boşaldı, durduramadım kendimi, dakikalar boyunca bir yandan film akıp gidiyor, bir yandan da ben hala gülmeye devam ediyordum.

Coen biraderler beni hiç yanıltmıyor. Imdb notu 7,2 olan bu filmlerini de beğendim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Huma

Finalin dışında, vasiyetini kaydettiği sahne ve personel müdürüyle telefonda konuştuğu sahne de çok iyiydi.

Lami Tiryaki

Clark Gable ve Doris Day'den harika bir romantik komedi. Bende renklendirilmemiş siyah beyaz versiyonu var. Gannon (Clark Gable) çekirdekten yetişme, alaylı bir gazete editörü. Erica Stone(Doris Day) gazetecilik ve yazarlık profesörü öğretim üyesi. Erica, hiç görmediği ama bir şekilde okumuş tayfayı aşağıladığını bildiği Gannon'dan nefret etmektedir. Sonra Gannon patronunun zoruyla Erica'nın derslerine girmek zorunda kalır. Ama kimliğini gizler. Ve macera başlar... Yan rolde harika bir performans çıkaran(yanlış bilmiyorsam Oscar'a aday olduğu rolü) muhteşem Gig Young, 1950'lerin basın yayın ortamı, bol nostlaji, çok gülmece, muhteşem oyunculuklar ve daha neler neler. 120 dakika hiç bitmesin istedim. Yok böyle bir şey. Bu kadar az masrafla yapılan böylesi bir filmi günümüzün milyon dolarlarını harcayarak çekemiyor insanlar. O sıcaklığı veremiyorlar. Nedenini anlamak için bu tür filmleri izlemek gerekiyor işte.

http://www.youtube.com/watch?v=wc7g96GYBx0 adresinde filmden resimlerle güzel bir şarkı var. Ayrıca filmin bir sahnesinde Doris Day, Clark Gable için bir iki dans figürü gösteriyor. Hani yemede yanında yat cinsinden. Nasıl kıskandım Clark babayı bilemezsiniz.

Eğlenmek mi istiyorsunuz? Ailecek müthiş bir nostalji ve güzel bir film mi izlemek istiyorsunuz? Öğretmenin Sevgilisi tam size göre.

Selamlar
Lami 

Lami Tiryaki

Yaşları kemale ermiş polis eskisi iki dedektif (Robert De Niro ve Al Pacino) şehirde işlenen ve kurbanları uyuşturucu satıcıları, kadın tüccarları, çocuk tecavüzcüleri olan bir seri katilin peşine düşerler(biraz Dexter havası var)...

Pacino ve De Niro'yu HEAT'ten sonra ikinci defa birarada göreceğim diye müthiş bir heyecanla oturdum ekranın karşısına. Doğrusu adamların diyalogları, rol kestikleri her bir sahnede zevkten dört köşe biçimde izledim. Bu sanatçılara rol yapmak Allah vergisi bir nimet olmalı. En kötü senaryoda bile konuşmaları, mimikleri, yüz ifadeleri ben farklıyım diyor. Mükemmel bir oyunculuk keyfi yaşamak için bu sanatçıları kesinlikle izlemeli. Hele böyle ikisi biraradayken hani yemede yanında yat, başka lafa gerek yok.

Film nasıldı derseniz... Vasat. Finali tahmin edilebilir, bu tip öykülere yenilik getirmeyen türden bir şey. Başka oyuncularla çok sıkıcı ve sıradan bir film de olabilirmiş. Ama filmde ustalar oynayınca bunlar aklın gerisinde kalıyor tabii.

Selamlar
Lami

hennessy

ben filmi malesef ortasında kapamak zorunda kaldım çok sıkıcı idi
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kedidiro

hani derler ya '' 2 saat boyunca telefon rehberi okusalar izlenir'' diye robert de niro ile al pacino böyle oyunculardır bir çok sinemasever için...ama bu film gösteriyor ki iyi bir senaryo ve iyi bir yönetmen olmadan da olmuyormuş...nerde heat nerde bu film...ustalara resmen yazık etmişler...açıkçası ben zaten çok uzun zamandır iyi bir robert de niro performansı izlemek için yanıp tutuşuyorum...usta her önüne gelen senaryoya evet demese, ya da martin scorsese yeni gözdesi leo'dan bir vazgeçip '' hadi bakalım bob senin için yeni bir rolüm var dese...

nacho_grande

Ben çok başarılı buldum. Çizgiroman tadında.

HacıGeraltEmmi

Afişini görüp merak ederdim, seyretmek lazımmış demekki. Teşekkürler paylaştığın için.

nacho_grande

Hayatın anlamını veren, ya da Oscar' lık bir hali yok tabi, ama eğlenceli film.